U francima 2 mlrd. kuna loših kredita

Naslovnica Forum Komentari članaka U francima 2 mlrd. kuna loših kredita

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

ja sam vjerojatno preglup da shvatim.. razmišljam prejednostavno.. a jednostavno razmišljajući, posudim nekome 100kn i dogovorimo se da mi vrati 120kn.. onda zbog promjene tečaja čovjek meni mora vratiti 200kn i kaže da nema.. onda je tu posudbu procjenim rizičnom i umjesto da mu smanjim kamatu i smanjim rizik, dignem kamatu tako da mi je dužan ne 120, ne 200kn nego 300kn i onda gledam da li će mi to vratiti ili ne …

banke imaju trošak rezerve milijardu kn.. točno.. uz te rezerve imali su lani i dobit od 4.7 milijardi kn…

odreknite se 1 milijarde dobiti i nećete imati rizičnih kredita

lopovi

Ne samo kvantitativno nego i kvalitativno je kupnja stana vrlo rizična investicija. Zanemarimo CRO, pogledajmo Spain ili pak USA što je znacilo kupovati stan prije par godina.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

primjer si naveo u kunama. tu nema rizika promjene tečaja.


ja sam vjerojatno preglup da shvatim.. razmišljam prejednostavno.. a jednostavno razmišljajući, posudim nekome 100kn i dogovorimo se da mi vrati 120kn.. onda zbog promjene tečaja čovjek meni mora vratiti 200kn i kaže da nema.. onda je tu posudbu procjenim rizičnom i umjesto da mu smanjim kamatu i smanjim rizik, dignem kamatu tako da mi je dužan ne 120, ne 200kn nego 300kn i onda gledam da li će mi to vratiti ili ne …

banke imaju trošak rezerve milijardu kn.. točno.. uz te rezerve imali su lani i dobit od 4.7 milijardi kn…

odreknite se 1 milijarde dobiti i nećete imati rizičnih kredita

lopovi

Evo, i šta sad da čovjek kaže i napravi u državi gdje ni 5 godina kasnije nakon cijelog s*anja sa švicarcima ljudi nisu ništa naučili niti išta razumiju.

Always sunny in the rich man's world.

New Report

Close