Tržište generičkih lijekova u Hrvatskoj je palo za 10 posto, stanje je alarmantno

Naslovnica Forum Komentari članaka Tržište generičkih lijekova u Hrvatskoj je palo za 10 posto, stanje je alarmantno

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ako je tržište lijekova na recept u HR vrijedno milijardu, znači PharmaS u HR zaradi 30 mil. kn. Dodamo još 40% na drugim tržištima i to je ukupno 50 mil. kn. CHC dio je 15% znači sveukupno niti 60 mil. kn iliti 5 mil. kn mjesečno! Cijeli program na svim tržištima…

Još se dam kladiti (samo kad pratim koje se sve face naslikavaju) da recimo 10 “ključnih(?) ljudi” košta firmu barem milijunček! I to samo plaća…ostali troškovi uključivo – garant i više…

Ma jel to moj kalkulator ima neku grešku????

Pogledajte prihode 4 najvećih veledrogerija / Medika, Phoenix,Medical,
Oktal ../ …..u kunama – to je cca- 1.00 MILIJARDA EURA / a ne kuna/.
Lijekovi i pomagala, možemo reći zajednički…

Znači 3 % bilo bi cca 90 MIL.. Što se tiče Pharmasa malo manje, jer
je to promet neto s pomagalima.. na FINinfo piše koliko im je godišnji
prihod..

Ove godine prihod je pao svima između 5-10 % …razlog-niže cijene lijekova…..i gužva na malom tržištu.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kaže VL u članku Vaš link … milijardu kuna!

Bez pada 10%[emo_zacudjen]

Vidim link, ali to nije točan podatak. Pa, samo Medika radi 2.2.MILijarde KUNA
godišnje, Phoenix oko 1,7 ..Medical, 1.6, MILijarde kn , Oktal 1.5 MILijarde kn…
i ostali….. oko 1 MILIJARDA eura.. tj. 7.6 milijardi kuna.
To je podatak prometa veledrogerija prema ljekarnama i bolnicama..
A krioz njihovu ruku ide oko 99 % sveg prometa. na tržištu RH.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Zaključak: GOTOVO svi lijekovi na tržištu RH – su generički lijekovi tj. kopije originala….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Greška u tvom razmišljanju i kalkulaciji je što ja polazim od Jakšićeve izjave Lijekovi na recept: tržišni udjel 3%

Nisu svi generici lijekovi na recept…dapače… i u linkanom članku jasno piše da dodatno na tu milijardu imamo i recimoposlovanje s bolnicama…pa su tu onda OTC proizvosi (kojih koliko znam PharmaS nema puno?)…

A VD imaju razno-razne proizvode a ne samo lijekove na recept!

New Report

Close