TOP 10 – 2008.

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TOP 10 – 2008.

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa evo ja prvi dan u minusu 0,22 %.[undecid] Ali to je ipak samo u ovom virtualnom portfelju.
Važno da sam u onom stvarnom u plusu. +0,41 % nije strašno puno, ali ja sam zadovoljan – kad bi barem tako bilo svaki dan [thumbsup]

Nije da nevjerujem načinu izračuna [bye], ali sedam od deset iz virtualnog portfelja imam + imam i VERN (+2,55 po investoru), a ove tri iz virtualnog portfelja koje nemam u investoru piše za jučer redom +0,36, +3,19, -1,73 %.

Meni se čini da bih da imam tih deset iz virtualnog portfelja trebao biti u plusu više nego što stvarno jesam (+0,41 %). Ili je ta moja matematika jako loša? [bye][thumbsup][cool]


@Djeavue: Evo da te odma ja malo ugnjavim sa dokapitalizacijom…. Dakle uzeo si cijenu JDBA od oko 13600 kn. Krajem prošle godine bila je objavljena dokapitalizacija, u kojoj svaki dioničar za svoju jednu ima pravo kupiti još jednu dionicu po 2000 kn. Uplate u dopunski kapital bile su u prošloj godini , a pretvaranje dopunskog kapitala u dionice biti će izvršen u ovoj godini… Vrijednost dionice možda neće puno rasti , ali će se drastično povećati moja vrijednost kapitala uloženog u JDBA. Kako ćemo to korigirati u portfelju ako ćemo uopće?? [proud]

Nisam upućen u dokap…predlozi nesto…pa cemo vidjeti…

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

evogaopet:

@Djeavue: Evo da te odma ja malo ugnjavim sa dokapitalizacijom…. Dakle uzeo si cijenu JDBA od oko 13600 kn. Krajem prošle godine bila je objavljena dokapitalizacija, u kojoj svaki dioničar za svoju jednu ima pravo kupiti još jednu dionicu po 2000 kn. Uplate u dopunski kapital bile su u prošloj godini , a pretvaranje dopunskog kapitala u dionice biti će izvršen u ovoj godini… Vrijednost dionice možda neće puno rasti , ali će se drastično povećati moja vrijednost kapitala uloženog u JDBA. Kako ćemo to korigirati u portfelju ako ćemo uopće?? [proud]

Nisam upućen u dokap…predlozi nesto…pa cemo vidjeti…

Pa nisam ni sam pametan što ovdje učiniti. Neznam da li bi bilo fer prema ostalim natjecateljima da se uzima kao početna cijena moj prosječan ulaz po dionici.

Dakle jedna kupljena na burzi po 19 000 + jedna u dokapu po 2000 . To bi onda bilo 10 500 kn ?? što bi značilo da već imam prinos od nekih 30-ak % na JDBA… [rolleyes] ( zadnja cijena na burzi bila je 13 600 kn)

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Iako sam se zalagao da sudionici igre Top dionica u 2008. godini nešto uplate pa da se tim novcima pobjednik nagradi sa godišnjom pretplatom na Poslovni dnevnik, a da se istom nagradi i kolega [color=blue]dejavu[/color] za trud u tome nisam uspio pa imam drugi prijedlog.
Predlažem da navedene nagrade sponzorira Poslovni dnevnik, a sada ću to i objasniti.
Cijena reklama na portalu, a i cijena reklama u novinama ovisi dosta o broju posjetitelja portala. Kako ovakve igre značajno doprinose popularnosti portala tako podižu i cijene oglašavanja, ali i vrijednost ukupnog projekta (novine + portal). Budući da smo svjedoci da je Styria kupila Poslovni dnevnik od masmedije, siguran sam da smo i mi forumaši zaslužni za ukupnu cijenu te Masmediji ne bi trebao biti problem odvojiti dvije godišnje pretplate za Poslovni dnevnik.
Inače cijena godišnje pretplate iznosi 1209 kuna. Dva puta toliko je 2418. Valjda smo toliko zaslužili.


” A sto si mislio da necu u igri u kojoj ja racunam pobijediti[lol] [lol]

Pa Ti si onda zbilja političar !?[smiley]

[color=black][/color]

gdje se vidi stanje!

dan je pametniji od noći

Sad sam prvi put bacio oko na tablicu:

1) ima nas 380 [shocked]
2) samo 9 ljudi je stavilo ZTNJ [shocked]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Ma kakav ZTNJ.
Ima 1 CROR.
E taj je optimista.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Dejavue,
koje su se dionice najcesce uvrstavale u portfelje prosle godine?

Mr. Beholder,
hvala, poslusat cu,
zasad malo igram dok ne pohvatam konce, to mi je i struka pa mogu reci da smo tu negdi
po ocekivanjima, imam nos, al jos me malo strah povecat uloge iako sam dosada uvik u plusu
pozdrav [thumbsup]

ko riskira - zivi rizicno


. Ima 1 CROR. E taj je optimista.

Dobro , cijena je nisko al bar je firma iz perspektivne branše

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

odvratno crobex raste a moje miljenice pale danas,skoro sve.Ovdje me spasile one koje nemam a koje sam planirao uzeti al sve skup je jos malo potonulo[embarass] .Doci ce i mojih 5 minuta[undecid] ,godina mi pocela sa 0,52% u minus[cry]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

New Report

Close