TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako ludo danas rastu.

 

International Seaways Inc,

SFL Corporation Ltd,

Mitsui O.S.K. Lines,

Tsakos Energy Navigation Ltd,

DHT Holdings Inc,

Frontline Ltd, Scorpio Tankers Inc,

Teekay Corp,

Euronav NV

 

TPNG da makar i upola odradi sutra.

 

 

 

 

Dakle Zaba prodala a stara TNPL kupila onaj paket. Prvi vlasnik pojačava 51,54 %.

Sjajno. Ako oni kupuju što mi čekamo. Oni znaju kakve su ugovore sklopili. Ja bi pola flote uposlio po 1500 a za drugu polovicu bi pričekao 2000.

Rušenje ko jučer na Ingri. I danas se već cijena vratila. A nekome valjda trebaju novci i za more.

očekujem vas da se vidimo na 300 kn

Znači ovogodišnja dobit ide za dividendu…

Ovogodišnja dobit nek se manifestira u cijeni dionice.

 

Meni sjeli neki novci, neznam što. Dividenda?

BCTi  -0.96  .

Sedmi dan zaredom pad.

Da ne kažete da se piše samo kada je rast.

Realno, dionica je do prije tjedan dva trebala narasti na cca 65 kn a sada početi padati… Strpljivo smo čekali, rasta dionice nije bilo a sad je neminovan pad. I zbog dokapa i podjele dionica zaposlenicima i recesije itd.

Neminovan pad ???

U očekivanju vrhunskog FI krajem srpnja, u vrijeme kad je čisti index na razinama gdje nije bio od tko zna kad, kad se plovi na sve strane, kad ima posla ko u priči, kad će takva situacija potrajati najmanje još slijedeću godinu,  teško da ima rezona bajati o nekakvom neminovnom padu.

 

@ lojtra

Lijepo napiši – malo sam se zaletio, prodao prerano, nisam dobro razmišljao i sad priželjkujem pad cijene da ponovo uđem makar po cijeni po kojoj sam izašao. Eto to su moje želje, pa kako bude. Malo drukam, ali to je ljudski, koliko god naivno bilo.    🙂

Dok izađu dobri rezultati dionica se prodaje. Vidio milion puta u 20 g trgovanja. Samo što dionica nije prethodno odradila što je trebala, otići na 80 kn. A bojim se da pad bude debelo odradila, dno još nije na vidiku. Prije jeseni ne kupujem a možda ni tada.

Za više od godinu dana buljenja u nju zaradio manje od inflacije. Teško da ću ju ikad više kupiti.

Po ovome, nema brige za poslovanje TPNG najmanje do kraja slijedeće godine.  Čak unatoč svjetskoj krizi koja kuca na vrata.

 

… “Kupovni interes novogradnji i dalje je usmjeren najviše na LNG i kontejnerski sektor, budući da je potražnja od strane brodovlasnika i dalje velika. Ono što također primjećujemo je da su brodovlasnici također počeli pokazivati ​​pozitivno raspoloženje za tržište tankera, a posebno za segmente manjih tankera za proizvode. Nije nevjerojatno da ćemo vidjeti više narudžbi za ovaj sektor (uključujući i veće tankere u segmentu  sirove nafte) u bliskoj budućnosti, s obzirom na pozitivna očekivanja koja se očekuju u pogledu njihovih prihoda tijekom sljedeće godine. U isto vrijeme, pozitivan čimbenik koji je u igri već neko vrijeme fokusiran je i na osiguravanje mjesta za izgradnju modernijih i učinkovitijih plovila u nastojanju mnogih da provedu strategiju “zelene flote”…

Bcti pada ko kamen. Bez obzira na izvješče dionica će padati jer se gleda budućnost a ne sadašnjost. No ovo je zse, ne važe pravila kakva imaju ostatak svijeta.

Kupuje stara Tnpl. Poslije naprave dokap a nas isključe. Lako je tako kupovati.

New Report

Close