TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MR + 5,55% / 11013 usd

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Zadnjih 6 mjeseci BCTI. Sviđa mi se izgled i rast, uskoro ce se otvarati ekonomije i potrebe ce rasti. Obecavajaca buducnost.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Nafta je krenula ranije rast. Djelomicno radi ogranicenja isporuke, ali dobra vijest ocekuje se do kraja 2021.g  povrat na full razinu potraznje. Ne treba gledati ovaj kvartal, a cijena je po meni pretjerano pala sa 60 na 40..fibo 61.8%. Slijedi porast potraznje i rast vozarina. A time i Tpng povratak zaradi.

BV na 77kn..a cijena na 44kn.

Tesko je ne pogoditi gdje ce cijena.

Kao dionicar tpng, volio bih ipak vidjeti poneki negativni komentar.

Kolega @Gonzales,

Mozda cete rast cijene morati cekati.

Rast siguran, ali treba vrijeme.

neojunior, 21.02.2021. u 19:09

Nafta je krenula ranije rast. Djelomicno radi ogranicenja isporuke, ali dobra vijest ocekuje se do kraja 2021.g  povrat na full razinu potraznje. Ne treba gledati ovaj kvartal, a cijena je po meni pretjerano pala sa 60 na 40..fibo 61.8%. Slijedi porast potraznje i rast vozarina. A time i Tpng povratak zaradi.

BV na 77kn..a cijena na 44kn.

Tesko je ne pogoditi gdje ce cijena.

 

Do 4 mjeseca vrlo vjerovatno na BV kasnije mozda i iznad. Takoder odlicna godina je iza nas, nemojmo zaboraviti da ce TPNG zavrsiti godinu u debelom plusu. 3 kvartal 38M u plusu. Sacekajmo u cetvrtak rezultate. Takoder se slazem da ova cijena nema veze sa realnoscu firme. Brodarine rastu i cijene nafte ali i svega drugog nedostaje i biti ce borba za kupiti kemiju i ostale stvari prije svih i to sve na kraju dovesti do odredišta.

Cim objave da su dogovorili novi dugorocni ugovor otici ce cijena preko 50 kn. BCTi jos fali malo rasta za to. A tad ce biti kasno za uci po ovim razinama.

Marielena, 21.02.2021. u 20:58

Kolega @gonzales,

Mozda cete rast cijene morati cekati.

Rast siguran, ali treba vrijeme.

Ja ni ne ocekujem brzi rast, iskreno niti ga zelim na ovoj dionici. Onaj tko ga ovdje ocekuje, na pogresnom je kolosjeku. Ali svakako jedna od zdravijih kompanija kod nas.

gonzales, 21.02.2021. u 20:33

Kao dionicar tpng, volio bih ipak vidjeti poneki negativni komentar.

A sta da recemo kad nema sto negativno. 🙂

Kako ce se divljanje cijena nafte odraziti na vozarine? Danas porast brenta skoro 4 % , dodamo li vijest da nema proizvodnje u Texasu iduca dva tjedna rast ce jako i dalje. Inace Texas proizvodi 8 miliona barela dnevno. Vec vise od tjedan dana ne proizvode, a zbog puknutih i zamrznutih cijevi, strucnjaci kazu da ni nece iduca dva tjedna. Negdi sam procitao da je za Tankersku dobro ili izrazito visoka ili izrazito niska cijena.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Dugoročno gledajući, ima li nafta budućnost, samim tim i tpng? Nisam baš u tim vodama.

kicancro, 22.02.2021. u 22:16

Kako ce se divljanje cijena nafte odraziti na vozarine? Danas porast brenta skoro 4 % , dodamo li vijest da nema proizvodnje u Texasu iduca dva tjedna rast ce jako i dalje. Inace Texas proizvodi 8 miliona barela dnevno. Vec vise od tjedan dana ne proizvode, a zbog puknutih i zamrznutih cijevi, strucnjaci kazu da ni nece iduca dva tjedna. Negdi sam procitao da je za Tankersku dobro ili izrazito visoka ili izrazito niska cijena.

Slažem se. Ali ovo ti je ZSE, izuzetno “likvidan”, na kojem ne vrijede elementarna pravila.

Nekad sam se bavio s atpl. Neznam kolika je cijena ta tankera u odnosu na brod za rasute terete. Tpng ima 6 brodova ako dobro vidim, atpl je imala 20 dok je cijena dionice divljala. Ne pišete na forumu o novogradnjama, scrapingu..

nitko ne komentira FI??? nije ni čudo jer je koma!

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/35694

bdi ispod 500 nužno tjera tpng u gubitak

 

ako tpng nema vremenske ugovore na 14000 i iznad, nego vozi po spotu, to nužno tj bar uvijek dosad tjera u minus

 

ovje su mnogi lupetali svašta, i ja sam svojedobno, tpng je voda duboka, ali bas duboka

 

otpis vrijednosti je drastičan, ali ni rdovno poslovanje nije u plusu. ne može biti u plus jer nemaju charter i bdi je cijelu 2020 prokuburio ispod 500. kad su im bili istekli charteri kroz 2020, nastavili su navigati ali počeli spaljivati pare

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close