TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tisak želi na tržište poštanskih i kurirskih usluga

Glavna skupština Tiska, sazvana za 18. rujna, odlučivat će između ostaloga o raspodjeli dobiti za te izmjenama i dopunama Statuta društva koje bi Tisku omogućile i ulazak na tržište poštanskih i kurirskih usluga, saznaje se iz poziva za skupštinu objavljenog na Zagrebačkoj burzi.
Naime, Skupština bi trebala odlučivati o izmjenama i dopunama Statuta Tiska kojima bi se u glavu o predmetima poslovanja unijele i "univerzalne poštanske usluge, poštanske usluge koje se obavljaju na slobodnom tržištu i kurirske usluge".

Nakon što nisu uspjeli uhvatiti Ratka Mladića, Tisak se odlučio prebaciti u poštansko-kurirske vode.
Ovo im je puno bolje

[thumbsup]

Vaš link

Ako se več govori o Tisku, možemo vidjeti kakav kvalitetni management jim sjedi na stolicama.
Tisak je prvi cikel počeo sa velikim preuzimanjem velikih (najjačih u teritoriju) lanaca izvan zemalja, što znači proširjenje tržišta. Sa drugom potezom je počeo raditi na obladovanjem stroškova, i posledično smanjenjem stroškova.
A treče, če biti iskanje tzv. TRŽNIH NIŠ (kako npr. poštarske storitve, i još što bi mogli vidjeti).

Ovakve poteze, če jako potpuniti dobitak u sledečih par godina. Ako je Tisak prvi sa ovakim poprodajnim aktivnostima (poštarske storitve), onda imajte na umu, da čemo vidjeti jako velike dobitke. Osobno mislim, da je Tisak zreli za ovakve djelatnosti, jer dobro obvladuje logistiko, gdje ima potencijalne rezerve (u smislu obvladovanja stroškov) u višini 30%.

O svih ovih rezultatih, pa čemo imati nešto ulagači u ovaj dragulj, koji če pokazati svojo vrijednost za par godina (po mom skromnem mišlenju tamo negdje 2012-2013).

[thumbsup]

da, da …kažu u nadi je spas…



Tisak želi na tržište poštanskih i kurirskih usluga

Glavna skupština Tiska, sazvana za 18. rujna, odlučivat će između ostaloga o raspodjeli dobiti za te izmjenama i dopunama Statuta društva koje bi Tisku omogućile i ulazak na tržište poštanskih i kurirskih usluga, saznaje se iz poziva za skupštinu objavljenog na Zagrebačkoj burzi.
Naime, Skupština bi trebala odlučivati o izmjenama i dopunama Statuta Tiska kojima bi se u glavu o predmetima poslovanja unijele i "univerzalne poštanske usluge, poštanske usluge koje se obavljaju na slobodnom tržištu i kurirske usluge".

Nakon što nisu uspjeli uhvatiti Ratka Mladića, Tisak se odlučio prebaciti u poštansko-kurirske vode.
Ovo im je puno bolje

[thumbsup]

Vaš link

Ako se več govori o Tisku, možemo vidjeti kakav kvalitetni management jim sjedi na stolicama.
Tisak je prvi cikel počeo sa velikim preuzimanjem velikih (najjačih u teritoriju) lanaca izvan zemalja, što znači proširjenje tržišta. Sa drugom potezom je počeo raditi na obladovanjem stroškova, i posledično smanjenjem stroškova.
A treče, če biti iskanje tzv. TRŽNIH NIŠ (kako npr. poštarske storitve, i još što bi mogli vidjeti).

Ovakve poteze, če jako potpuniti dobitak u sledečih par godina. Ako je Tisak prvi sa ovakim poprodajnim aktivnostima (poštarske storitve), onda imajte na umu, da čemo vidjeti jako velike dobitke. Osobno mislim, da je Tisak zreli za ovakve djelatnosti, jer dobro obvladuje logistiko, gdje ima potencijalne rezerve (u smislu obvladovanja stroškov) u višini 30%.

O svih ovih rezultatih, pa čemo imati nešto ulagači u ovaj dragulj, koji če pokazati svojo vrijednost za par godina (po mom skromnem mišlenju tamo negdje 2012-2013).

[thumbsup]
[/quote]

Pozdrav našim kolegama u Sloveniji. Drago mi je da vas ima u tisku. Potpisujem što si napisao…;)

...povijest se ponavlja...

ovlaš gledam tisak pa mi se čini da uopce nije nemoguce da se ovo iskrcavanje nastavi do 400-500 kuna
očito da neki bolesni mozak sve istrpava do neke samo njemu u poremecenoj glavurdi zacrtane cijene
tu ne igraju ni fundamenti ni ta pa za sve koji su unutra zelim cvrstu glavu i mirnu ruku

Postanite Eu-robovi

02.09.2008:
1. AGROKOR D.D. 1.291.895 54,13%
2. ADRIS GRUPA D.D. 617.227 25,86%
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 327.310 13,71%
4. PBZ D.D. 9.197 0,39%
5. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 6.753 0,28%
6. FILIPOVIĆ MARIJAN 6.095 0,26%
7. HPB D.D. 4.092 0,17%
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 3.845 0,16%
9. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 3.050 0,13%
10. MAKART I MAKART 1.696 0,07%

08.09.2008.
1. AGROKOR D.D. 1.291.895 54,13 Osnovni račun
2. ADRIS GRUPA D.D. 617.227 25,86 Osnovni račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 327.310 13,71 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 9.452 0,40 Skrb. račun
5. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 6.753 0,28 Skrb. račun
6. FILIPOVIĆ MARIJAN 6.095 0,26 Osnovni račun
7. HPB D.D. 4.092 0,17 Skrb. račun
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 4.045 0,17 Skrb. račun
9. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 3.050 0,13 Osnovni račun
10. MAKART I MAKART 1.696 0,07 Osnovni račun

Nitko iz prvih 10 ne prodaje, a PBZ i RBA i dalje dokupljuju….Pozdrav!

Zašto moraš zagledati naokolo ako svoj svjet nosiš u sebi?

deprimira me što već tjednima nijedna dionica nije skinuta s prodaje pa ni po šestojebenihosamdeset kuna je niko neće.

Gdje su sada prodavatelji? Ostalo je još samo bida za najbržeg, cca stotinjak komada po 6xx na bidu. Još malo pa nestalo. Prvi ispod je na 400 kuna. [cry]

ja neznam zašto je to tako depresivno, ja bi najiskreniji da jos padne

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

a da naglasim da ga sigurno imam vise od vas

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


deprimira me što već tjednima nijedna dionica nije skinuta s prodaje pa ni po šestojebenihosamdeset kuna je niko neće.

Pa zašto bi je itko skidao kad uvijek dobije po bidu? Samo treba malo pričekati i dobiš. Tako je to sada i trajat će neko vrijeme.Jebiga. Kad bi napravili price_volume graf vidli bi da je velika koncentracija protrgovanog FF-a ove dionice visoko iznad 1000 kn i da su količine koje se sada rasprodaju zapravo vrlo male. To ovih dana nije bitno, ali će biti bitno puno kasnije kad prestane ova rasprodaja i počne inicijativa na kupnji. Neće se tu imati puno za kupovati po ovim cijenama. Sve to ovisi naravno o rezultatima poslovanja. Za ovo vrijeme najbitniji je prihod i zaduženost. Prihodi rastu i rast će i po većoj stopi nego do sad. Pogledaj dinamiku smanjivanja dugoročnih obveza kroz zadnjih nekoliko izvješća, no uprkos tome cijena dionice i dalje pada. Ovi koji sada prodaju su se preračunali jer im je sve jasnije da spektakularno niski P/E neće doćekati tako skoro i to im je osnovni idikator po kojem kupuju/prodaju dionice.Tako je to u kompanijama koje provode investicijske cikluse. Zarade dolaze kasnije. Što se više prodavači otresu sada, to bolje. A za one koji sada imaju love je to najbolje, i zašto bi lupali po asku?

I'LL BE BACK


a da naglasim da ga sigurno imam vise od vas

a da ja naglasim da sigurno imam niži ulaz od vas [tongue]
ma kak ne bi frustriralo gledat ovo mučenje….a znam ne bi je ni ja skinuo s prodaje kad će mi neko dat jeftinije al ono ja sam cicija, a od begova nigdje ni b.

Kolege, dali neko od vas možda ima fin. izvještaje od DELO d.d. (Slovenija) za ’05 ’06 i ’07 ?
Molim i preporuke za analizu sličnih kompanija u regiji

hvala

New Report

Close