TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Castro, 14.10.2008. u 16:22
pa budi sretan da ti drhtavci ne ulaze…zar misliš da je rast na velikom prometu dobar? pad na velikom prometu je dobar, a rast na malom….dakle, sve se odvija kako treba. nek idu u plovidbe i ostale…

Pojam drhtavci je po meni izmisljen osobito u zadnje vrijeme: Da bi se nekog moglo kriviti za pad odredene dionice ili cijelog trzista. Njih mozda stvarno ima ali su sada u tako malom broju da ih se na prste moze nabrojiti. Takvi su nestali na zadnjih par malo jacih korekcija. Meni osobno je rast na bilo kakvom promet dobar a druga stvar sta je prema grafovima dobro.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

E, vidim da Tisak pliva tik iznad -10% od početka trgovanja. Čini se da netko namjerno održava razinu samo da spriječi blokadu:)


Stali smo malo…
Sutra ćemo vjerojatno opet gore. Čini mi se da je za ulaz nekako bolji kraj dana kad se daytraderi namiruju. Početak je preturbulentan i prebrzo ode u blokadu.
Kad ne bi imao svoj posao, mogao bi konkurirat ovim brzim potezačima.

Koji sam ja optimist!? [embarass]


Anonimno, 17.10.2008. u 18:00
pa budi sretan da ti drhtavci ne ulaze…zar misliš da je rast na velikom prometu dobar? pad na velikom prometu je dobar, a rast na malom….dakle, sve se odvija kako treba. nek idu u plovidbe i ostale…

Pojam drhtavci je po meni izmisljen osobito u zadnje vrijeme: Da bi se nekog moglo kriviti za pad odredene dionice ili cijelog trzista. Njih mozda stvarno ima ali su sada u tako malom broju da ih se na prste moze nabrojiti. Takvi su nestali na zadnjih par malo jacih korekcija. Meni osobno je rast na bilo kakvom promet dobar a druga stvar sta je prema grafovima dobro.
[/quote]

pojam drhtavci koristim vec godinama a pad cijene na velikim prometima nema veze s grafovima. ne razumijes me a ne da mi se educirati te. sve u svemu, pune se igraci

...povijest se ponavlja...


&&&Dugo sam u wholesale-retail poslu ( FMCG ) i mogu ti reći da krivo računaš. Nema 5% kamata ( godišnje ), radi se o tome da onaj tko ima keša u doba potražnje je car. Ne plasira se višak keša u banku, niti se posuđuje (možda samo ako nemaš pametnije ideje, a onda otpusti financijskog dišu ).
Rade se cesije, asignacije ( naknade su ti već sad 2-5% na mjesečnom nivou, ako zatvaraš kupce koji su problematičniji sa plaćanjem ). U doba krize naknade tipa cassa sconto idu suludo u vis, nemaju veze sa kamatom i prestaju biti naknada za trošak kapitala. S obzirom da Tisak prodaje i dosta "jeftinih gluposti" ( predmeti manje vrijednosti – maramice, non brand slatkiši, kojoekakve sličice, điđe i drangulije iz kine itd ) na tome se jednostavno dere i ucjenjuje dobavljača. Ako hoće lovu – daj cassa sconto. A sposobni financijski direktor ti u doba potražnje za kunama može privrediti i nekoliko postotaka mjesečno samo sudjelujući u financijskim kružnim kompenzacijama ili preuzimajući tuđe dugove.
&&&&&&
Cassa sconto je odličan izvor prihoda pogotovo u firmama kao tisak koji imaju brzi cash flow. Ja bi rekao da njihovi dobavljači (osim Agorokora) imaju čak i fiksan cassa sconto bez obzira na potrebu dobavljača sa cashom (uvijek plaćaju 15 ti 20 ti 30 ti dan). Ako nemaju trebali bi jer ih ništa ne košta. Konzum to sigurno nema jer mu nije u interesu plaćat robu cashom nego kompenzacijom tako što je dobro samo za Tode dok ostale ko šiša.Zato uvijek tvrdim da ono di se Toda nije pos.o vrijedi više nego u sklopu njegove organizacije(Jmnica, Ledo, i ostali). Sumnjam da se netko ozbiljnije(naglašavam da nebi bilo kritika) bavi upravljanjem cash flowom u agrokoru

Ovo zadnje si potpuno u pravu. Oni svima jednako placaju za 180 dan (u najboljem slucaju). Sta se imaju "baviti" cash flowom… a ustedis i na osoblju!

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

pojam drhtavci koristim vec godinama a pad cijene na velikim prometima nema veze s grafovima. ne razumijes me a ne da mi se educirati te. sve u svemu, pune se igraci


Nakon što sam već jedno duže vrijeme na ovom forumu (što kao čitač, što kao komentator), mene je, kao i Castra, počelo živcirati takvo pisanje. Drhtavaca zaista više nema. Ako je netko kupio prije godinu dana, a danas prodao, taj nikako nije drhtavac. Ako je kupio unazad par mjeseci, također nije drhtavac. Uopće, tko sad trguje na burzi, nikako nije drhtavac.
Špekulante se ne može nazivati drhtavcima, a niti one kojima je potreban cash.

Pravi igrači, oni koji će imati najbolju korist, su prodali prošle godine i još uvijek se ne pune.
"Igrači", koji su se punili 17.10., sad imaju minus.

Po kojoj cijeni je gospon Toda kupovao dionice Tiska?

lasciate ogni speranza voi ch'entrate (ostavite nadu svi vi koji ulazite)


Po kojoj cijeni je gospon Toda kupovao dionice Tiska?

ne znam za Todu, ali za Adris čini mi se da znam tu zanimljivost: cijena od 100 kn/dionici, hehe. To je bila kupnja!



Po kojoj cijeni je gospon Toda kupovao dionice Tiska?

ne znam za Todu, ali za Adris čini mi se da znam tu zanimljivost: cijena od 100 kn/dionici, hehe. To je bila kupnja!
[/quote]
Mislim da sam nekoliko stranica prije na ovoj temi pročitao da je Toda kupovao po cca 450 kn/dionica.Ako je to točno morate priznati kolega da je i to bila kupnja! [thumbsup]

lasciate ogni speranza voi ch'entrate (ostavite nadu svi vi koji ulazite)

a kakav smo mi "market" moglo bi biti ovog tiska na zaista niskim razinama
gdje je sada biber kad je rekao da to ide na 2k

Postanite Eu-robovi

pa biber vam je to govorio u doba optimizma. tko je tada mogao znati da će doći do ovakve krize. ne pametujte sad i ne čudite se izjavama izvučenim iz konteksta jer je jasno da će tisak koštati i 2000, 3000 i 5000 kuna, ali do tada će još proći vremena. sada se kupuje, jer vrlo je povoljan, kao i ostalih 100 dionica…jedino što čudi je ovakvo prodavanje od strane malih jer kužim da veliki namjerno ruše cijenu, ali mali koji je uzimao po 1500 prodaje po 383, e to je već budala.

...povijest se ponavlja...

Izgleda da ovih dana vrvi budalama na burzi ali i onima koji sve to pametno kupuju [cool]


pa biber vam je to govorio u doba optimizma. tko je tada mogao znati da će doći do ovakve krize. ne pametujte sad i ne čudite se izjavama izvučenim iz konteksta jer je jasno da će tisak koštati i 2000, 3000 i 5000 kuna, ali do tada će još proći vremena. sada se kupuje, jer vrlo je povoljan, kao i ostalih 100 dionica…jedino što čudi je ovakvo prodavanje od strane malih jer kužim da veliki namjerno ruše cijenu, ali mali koji je uzimao po 1500 prodaje po 383, e to je već budala.

Nije, ako poslije kupi po 2xx 🙂

Znate što? Više ne vjerujem u tih 5000. Osim ako ne bude hiperinflacije.

ti vjeruj u šta hoćeš jole, a kad bude 5000 sjeti me se. neće to za 2 godine, ali za 5-6 hoće. za početak neka se unutar godinu dvije vratimo na 1200 kuna, mene bi to vrlo razveselilo. ne mogu sada govoriti o nekim stvarima jer je kriza, ali bit će dobro nakon što shit stane. ionako svuda u svijetu, pa čak i u americi ovakve dionice rijetko kad toliko padnu , no ovdje nema znanja ni pravila pa me ništa ne čudi. upravo u vrijeme recesije i burznovih kriza ovakve dionice trebale bi čuvati lovu jer su sigurnije od banaka, no to ovdje nije slučaj jer ovo je hrvatska i ovdje su fondovi. dugoročno, nema zime. kratkoročno – bit će bolje. a ove igre kupi-prodaj za mene nisu, a vidim niti za marijana, a radije sam ja poput njega nego poput većine vas kladioničara. dosta sam dokupljivao da smanjim prosjek ulaska a sad čekam kraj krize pa ću kupiti kad vidim da je završilo.

...povijest se ponavlja...


a kakav smo mi "market" moglo bi biti ovog tiska na zaista niskim razinama
gdje je sada biber kad je rekao da to ide na 2k

sta nisi ti rekao da BZJK ide na 2k?a INGRa na 100 00000000000??
[huh]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close