THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zato i jest na ovim razinama. Da je bolje bilo bi na 4 znamenke.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kako je planirano….polako ali naprijed…..

To su još uvijek projekti koji su odrađivani prije par mjeseci godinu, ugovarani po nižim maržama….

Cijene su se bitno preokrenule i pokrenule tako da možemo očekivati solidne pluseve i kroz koju godinu dividendu zar ne kolega Vau

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Pa imaju 20 mil kn veće prihode nego prošle godine, tako da nije loše.
A pravi oporavak cijena u građevini tek slijedi.

Rezultat je nešto bolji nego prošle godine u istom kvartalu, točno.
Međutim, nadali smo se nečem mnogo boljem.
Morat će se izgleda pričekati efekt novougovorenih projekata.
Ovo se izgleda još uvijek vrte stari.

Istina je da je cijena zato tu gdje jest.
Da je bolje bila bi na 1000+.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@Serislav

Budemo vidjeli, ali ovo sam napisao zato što se ovdje pisalo o dobiti 100 milijuna i slične neutemeljene nebuloze s kojima se navlačilo ljude dok Uprava iz izvještaja u izvještaj u bilješkama piše o problemima otvoreno kao malo koja.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Koliko vidim glavni problem Tehnike je obim posla.
Sve je manji.
A i ono što ga ima, profitne marže padaju.
Za Tehniku je životno važno da se izbori za poslove.
Trebalo bi se i za nju naći u najavljenom valu investicija koje nas očekuju.

Inače, svaka čast upravi na komunikaciji sa dioničarima.
Mogu biti primjeri puno razvikanijim i kapitaliziranijim kompanijama.

La vita e bella!


ok. svatko može vidjeti situaciju iz dostupnih informacija,
ali danas me ne može nitko uvjeriti da je sadašnja vrijednost firme 5% vrijednosti iz npr. 2007.g.

Upravo tako, za razliku od mnogih građevinaca TEHNIKA u kriznim godinama otpustila je vrlo malo djelatnika, a to se vraća kroz lojalnost tvrtki …

Malo je iz tehnike prebjeglo u manje firme i otišlo van, upravo iz jedne konstante posla i perspektive

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


@Serislav

Budemo vidjeli, ali ovo sam napisao zato što se ovdje pisalo o dobiti 100 milijuna i slične neutemeljene nebuloze s kojima se navlačilo ljude dok Uprava iz izvještaja u izvještaj u bilješkama piše o problemima otvoreno kao malo koja.

Uprava je iskrena kao malo koja, točno.
Međutim, to ih ne eskulpira od toga da poslovanje tavori na mjestu.
Slabija realizacija ove godine je vjerovatno rezultat cirkusa koji su bili prošle i pretprošle: koma s narudžbama, blokada računa, tehnička vlada, slabije ugovaranje itd. Ne mogu pouzdano reći, ali mislim da vrijeme trajanja pojedinih projekata daje za pravo toj tezi. Bar donekle.
U ovoj godini su dosta toga ugovorili i realizacija za Q2 je bolja nego za prošlogodišnji. Crno na bijelo.
Dioničarima nema druge nego pričekati nastavak trenda, ako vjeruju da je ovo točka preokreta.
Ja vjerujem i ostajem.
Na kraju godine će se pokazati minimalan plus, ali ono što želim vidjeti je 10 do 20 mil kn dobiti. Nadam se iduće godine.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ukratko za sada
mogu samo potvditi već izrećeno od nekih kolega.
napredak u usporedbi sa 2Q 2016 ali očekivao sam da to bude izraženije.
novi ugovori i bolje marže tek trebaju izaći na površinu.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...




Nije loše u nekoliko mjeseci rast 100 %… vjerujem da će i rezultati popratiti ovaj rast….!!!

Hoće, možda ostvare par tisuća kn dobiti u kvartalu, kao što to uvijek čine!
Ali glavno da je pozitivno, i tako iz godine u godinu.
I onda se netko čudi kako je na 0,x booka?
[/quote]

Slažem se… teško da će i biti pozitiva…

puno je ljudi otišlo … velika je fluktuacija majstora..da nebi nekoga uvrijedio al dobri meštri teško da će raditi za 27 kn satnicu..
Da se cijena nekretnina budi to je činjenica…
Tehnika je veliki pogon sa socijalističkim oblikom upravljanja…tu treba puno toga mijenjati..pogledajte Kamgrad, VMD……

[/quote]

Vidim da se radikalno promijenila retorika pojedinaca. Total makeover – od dežurnog pljuvača po Tehnici do velikog zagovornika svjetle budućnosti u koju Tehnika tek treba zakoračiti i to sve u manje od godinu dana. Svaka čast na transformaciji, ali do 1100 ćeš se načekati ;-))

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

E kolega, u godinu dana se svašta dogodi, ako ne znate cijena rada svih majstora _ djelatnika svih struktura narasla je pa tako i u tehnici…. zar to nije pozitivno!!

… Za vremensku ilustraciju, pogledajte VDKT kad sam napisao da je otvoren stečaj u ožujku jedno 15 kolega se diglo na noge i izjavili MA_KAKVI!!!!
Od idiličnih izjava od Mikulića u 2 mjesecu da je kompanija stroj … ugovoreno i tralalalll. znamo gdje je nakon nekoliko mjeseci danas …. stravičan gubitak za dioničare sa 430 na 30 kn…. gotovo ne podnošljivo.

Stojim pri činjenici da tehnika treba promijeniti način upravljanja, menagment…. nije jednostavno kod tako velike tvrtke s takvom strukturom dioničara ali pomaka ima..

Ono što je najbitnije, da cijene koje su se ugovarale prije godinu dvije su jako niske, što je vidljivo i po rezultatima.
Da ne duljim, samo ću vam napisati Ugovorenih nekoliko cijena pojedinih građ.radova jučer i prije godinu dvije sa tendencijom rasta u naredne 2-5 godina
Ugradnja armature 2015 0,8 kn 1kg _ danas 1,4 kn
Beton ovisno marka

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Nastavak
beton 2015 450 kn danas 650 (jel trebam navoditi koliko tehnika ima svojih betonara pored 45 miksera i 14 pumpi)
Oplata 2015 55 kn danas 85 kn
……………………………………………….
Da vas više ne zamaram, svako će odlučiti o kupnji ili prodaji, moj pogled znate, kod tehnike ne gledam kratkoročno… ali kad se ask počne prazniti kasno je…

Pozdrav s juga

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close