THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Migra, duboko ste u uvome pa znate vjerojatno..

Koliko je izloženost Agrokoru što se tiče pozajmica koje su za njih dizali? Već godinama ih ta suradnja i haircut na tim pozajmicama drže iznad vode, operativno minus a financijski prihodi-rashodi donesu dobit na kraju RDG-a… Znam da su i Tehnici (osim Viadukta što sam već pisao) u zadnje vrijeme plaće znale biti problem, a ako je ovo s Agrokorom ozbiljnije mogao bi se dodatno pokvariti cash flow jer teško da će biti na listi prioriteta?

Mislite baš na Agrokor ili se tu radi o Projektgradnji?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

http://zse.hr/userdocsimages/financ/THNK-fin2016-1Y-NotREV-K-HR.pdf

Ne treba izmišljati probleme tamo gdje ih nema.
Gdje u FI za 2016 bi trebala biti ta neka značajna izloženost Agrokoru, ako uopće ikakva?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ovo je jedna od dionica koja te često iz početka iznenadi.
nije da se to nije već više puta ponovilo ali..
u petak je nakon objavljen novi ugovor(gradnja hotela Split),vrijednost radova nije objavljena
još ali na temelju iskustva i ako bi htjeli pogađati rekao bi da je to 200-400 milkn.
suprotno očekivanju(možda su moja očekivanja nerealna)iako je likvidnost na marketu bila 50 mil
kn na tnnk iznimno mali volumen + pad cijene.
zašto me to veseli,nasmijava,zabavlja?
nije to “sića” koju sam kupio već je to činjenica da smo i prije 6mj. imali sličan primjer pri thnk=370

13.09.2016 str 461
to je samo prvi dio projekta ustvari prve 3 od 9 zgrada
biće ukupno 1800 stanova + ostali sadržaji
;E pur si muove(Galileo Galilei)
stanogradnja u ovom slučaju
koliko god mi šutili o tome
.-)
za sada pad cijene na ovakve vijesti a nekad u budućnosti biti će i rasta
nadamo se mi optimisti i strpljivi
:-)

optimisti i strpljivi respectabilno ako ne i više od toga naplatili su zadnjih 6 mj.
baš me zanima kako ćemo naplatiti sljedećih 6 mj.
+ baš me zanima tko će provesti punih 12 mj u dinoici te kako će biti zadovoljan sa prinosom?
brzo dani lete brzo će i to proći.
najveću opasnost vidim u previše vremena provedenom pred ekranom i baš bi to mogao biti najveći trojanski konj.
možda i griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Nije dugo trebalo da se netko osjeti napadnuto… Ništa ne izmišljam i ne drukam nego pitam, dobronamjerno.

Vi Serislav niste znali što je repo do nedavno tako da sumnjam da vam je jasno kako se ustupanja, faktorinzi i sl. mogu zavrtiti i na način da te transakcije budu knjižene kao dobavljači, a ne kao financijska imovina, pa takve stvari ne vidite baš na prvu. Da ne idem u dubinu s kojim se to motivima radi i kako utječe u izvještajima na zaduženost i profitabilnost.

Drugo, vidite i sami po člancima vezanim za ovih pet velikih prehrambenih kompanija koje su najavili da ste me bezveze napadali i kada sam pisao o mjenicama, raznim pozajmicama i sl. aranžmanima. To nisu milijuni nego milijarde i zato nije riječ o zanemarivim stavkama. Možete usporediti malo i sa ostalim građevinarima udio i strukturu financijskih prihoda-rashoda.

Bez uvrede, ali ne morate biti svakom loncu poklopac na svakoj temi. Držite se onoga što stvarno poznajete, inače gubite kredibilitet

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Točno je da se ne vidi sve odmah.
Ali ajmo: jedina veća “sumnjiva” stavka u imovini je potraživana od kupaca.
Tu može biti svašta, od toga da je izloženost Todoriću 100% pa do toga da je 10%. Ne znam, nemam uvid.
Pretpostavljam da ste na to mislili.
Isto tako i financijski prihodi-rashodi jesu značajni, ali ne toliko da potope firmu. Sve piše.
Ovdje tko kupuje kupuje budućnost. Idućih nekoliko FI će reći da li je ispravno procijenio ili ne. Samo toliko od mene…
Ne vrijeđam se tako lako. Ne brinite.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Migra, duboko ste u uvome pa znate vjerojatno..

Koliko je izloženost Agrokoru što se tiče pozajmica koje su za njih dizali? Već godinama ih ta suradnja i haircut na tim pozajmicama drže iznad vode, operativno minus a financijski prihodi-rashodi donesu dobit na kraju RDG-a… Znam da su i Tehnici (osim Viadukta što sam već pisao) u zadnje vrijeme plaće znale biti problem, a ako je ovo s Agrokorom ozbiljnije mogao bi se dodatno pokvariti cash flow jer teško da će biti na listi prioriteta?

detalje neznam ali znam da je neke investicje thnk preko sebe financirala ali i neke kasnije prodavala.
teško mi je i pomisliti da bi uprava bila tako neodgovorna i nesposobna da se nebi hipotekarno osigurala nad tim nekretninama.
vi biste sigurno tako napravili ,ja bi sigurno,thnk je u ovom poslu 70 g.
a menagment cijeli svoj životni vijek.
uostalom pa nema niti thnk tih vlastitih fin mogućnosti već je to sigurno bio aranžman sa bankamakoje se prve žele osigurati.
ne vidim razlog za strah kao kod dobavljača koji daju robu i čekaju da im se plati već se ovdje radi o nekretninama gdje se prvo potpišu načini osiguranja a tek tada isporučuje.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ne mislim da će Agrokor nekoga odvući u propast i ako se Toda ne zainati siguran sam da će se sve to na kraju pozitivno riješiti, kroz dvije tri godine ćemo žaliti što do ovoga nije i prije došlo. Ali idućih 3-6 mjeseci bi moglo škakljivo dok se to sve ne razjasni.

U slučaju Tehnike nisu milijarde u pitanju, ali niti 50 milijuna nije zanemarivo. Znalo je toga biti i više, zato pitam. A šteta bi bilo da sada kada se koliko toliko nazire oporavak tako nešto dođe kao korak unatrag.

ps. Nemojte mislite da banke ne znaju gdje to na kraju završi. Direktno su svi do limita izloženi Agrokoru i onda se radi o tome tko je spreman uskočiti. A Tehnika je na taj način plaćala cijenu dobivanja svih poslova koje je Agrokor imao. S jedne strane glupo i riskantno, ali s druge strane ih je to držalo iznad vode pa su jedini koji nisu prošli PSN

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Baš ovo o čemu pričamo, možda me članak i skroz demantira na kraju

Vaš link …

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Sreća je da će se sve raspetljati relativno uskoro, s Agrokorom, generalno.
Što se tiče njihove građevinske operacije kroz Projektgradnju, a ništa, zna se kako idu stvari s nekretninama, pod zalogom su dok ne platiš, ne vjerujem da može drukčije.
A te nekretnine su dobre, Knežija i sl. Prodavljive po dobroj cijeni.
I uprava THNK sama ima hrpu dionica THNK tako da iskreno sumnjam da bi se upustili u bilo kakve gluposti kad na tome baziraju svoju egzistenciju. Nije da rade s tuđom lovom…
P.S.
Inače, opaska je na mjestu. Treba sve gledati.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ValueWalk@
“Ali idućih 3-6 mjeseci bi moglo škakljivo dok se to sve ne razjasni.”

čim ste spomenuli škaljanje već sam se počeo smijati:-)
škakljivo je bilo i na 200 prije godinu dana
škakljivo je bilo i na 370 prije 6 mj
da sam zločest sad bi rekao da će vrlo izgledno biti škakljivo i na xxxx
burza je jedna škakljiva stvar,držim da ćemo se svi oko toga složiti ali
ipak nakraju svog tog škakljanja ja sam iznimno zadovovoljan,tako sam si izabrao.
moj je izbor bio i kupovina u zadnje vrijeme a koliko vidim nema nas puno
nije nas bilo niti na 2xx,4,xx 7xx…
i dalje vidim bitno više razloga za optimizam
možda i griješim,nebi bilo…
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

naš daleko najjači građevinar http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/stZtJ5gLxfxEG1852ooQng==.pdf

使用を信頼し、あなた自身の能力の

I sad se kao guraju na asku ispod 800???

New Report

Close