THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mislio sam da mislite konkretno na THNK, a ne na građevinu općenito… 100 mlrd? pa pelješki most je nekih cca 4mlrd, da niste malo pretjerali?

a preko čijih ruku ako ne građevinara će preći najveći dio od 70 mlrd kn i EU fondova?
na to država i privatni sektor moraju uložiti još barem svojim 20 mlrdkn
ako je turizam samo u ovu sezonu uložio 6-7 mlrd kn
ako se je ponovo pokrenula stanogradnja a thnk je jedan od dokaza zar ne?
ako se je industrija oporavila i raste značajnim stopama pa i ona generira investicije a za očekivati je i dodatno ubrzanje trenda.
ako građeinari a i thnk otvara strana tržišta sa potencijalom nebrojeno mlrd kn
tada će te doći približno mogje procjene +
da je ona jako konzervativna te da to može biti značajno više.
možda i griješim,nebi bilo….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Turizam ovu sezonu nije uložio ni pola toga, jer najveći projekt, od RIVP je težak samo 0,5 mlrd (ukupno, što znači ne samo građevinski radovi, već ukupno, ajmo reći u to je uključena i posteljina), a do 2020. se planira uložiti ukupno cca 7mlrd kn.

Brojke su sam kao kod bivšeg ministra Grčića, milijun, milijarda, tako svejedno, bitan je optimizam…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

ivan1902@
ovakvih textova ima masu pa…
živi bili…

http://www.dugirat.com/turizam/37-turizam/6243-7-milijardi-kuna-ulaganja-u-hrvatski-turizam-v15-6243

…Ove će godine ulaganja u hrvatski turizam iznositi 7,1 milijardu kuna, piše Poslovni…..

…Država će neizravnim ulaganjima u turizam, ponajprije u poboljšanje prometne infrastrukture, doprinijeti turističkoj godini s još 6,6 milijardi kuna. ,,,

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Imamo preokret trenda, to je sigurno, pa to u svojim žalopojnim izvješćima priznaju čak i direktori građevinskih firmi. Čak i fizički gledano, vidim mnogo više dizalica oko sebe nego do prije godinu dana. Koliko je to ukupno milijardi nemam pojma. I nije me briga. Vidim da ide i vozi.
Sad tu raspravljati na razini topica Oporavak burze: je oporavak, nije, rast 3%, ma ne, bit će pad i slične gluposti, e to mi se stvarno ne da… Tko ne vidi intenziviranje građevinske djelatnosti u nas neka kupi naočale i odmah nestane s ovog topica.
Što se tiče malih investitora, oni trebaju odabrati firmu za koju misle da će moći odgovoriti novim poslovima te da će to korektno odraditi i inkasirati. Ja sam odabrao ovu i zasad mi se čini ok izbor.
A znam i ponešto o backgroundu cijele situacije (novi diša, rezultat, vjerovatna prodaja itd.).
Svakome po izboru. Kupovati po 300, 400 i 700 kn u ovom ciklusu više nećete. Pozz!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Imamo preokret trenda, to je sigurno, pa to u svojim žalopojnim izvješćima priznaju čak i direktori građevinskih firmi. Čak i fizički gledano, vidim mnogo više dizalica oko sebe nego do prije godinu dana. Koliko je to ukupno milijardi nemam pojma. I nije me briga. Vidim da ide i vozi.
Sad tu raspravljati na razini topica Oporavak burze: je oporavak, nije, rast 3%, ma ne, bit će pad i slične gluposti, e to mi se stvarno ne da… Tko ne vidi intenziviranje građevinske djelatnosti u nas neka kupi naočale i odmah nestane s ovog topica.
Što se tiče malih investitora, oni trebaju odabrati firmu za koju misle da će moći odgovoriti novim poslovima te da će to korektno odraditi i inkasirati. Ja sam odabrao ovu i zasad mi se čini ok izbor.
A znam i ponešto o backgroundu cijele situacije (novi diša, rezultat, vjerovatna prodaja itd.).
Svakome po izboru. Kupovati po 300, 400 i 700 kn u ovom ciklusu više nećete. Pozz!

teško je predvijeti sve pogotovo kratkoročne cijenovne scenarije.
za srednjeročno je to već značajno lakše.
nema nemogučih scenarija to nas iskustvo uči ali ako bi i bilo neke značajnije korekcije vrlo izgledno da bi kao i u prošlosti volumen bio frustirajuće mali za sve nas koji želimo kupiti ,dokupiti.
uvijek se kupci mogu nadati da nekome pukne margin kao i danas možda ili da netko potroši malo dionica na pokušaj… ali sve su to simbolične količine.
držim da će na kraju daleko najvažnije biti tko je koliko sakupio.
neki su tako na 2xx čekali 1xxx za skupljanje a ja sam na 5xx čekao pa mi je mjesec dana kasnije po 7xx bilo povoljno i danas po 8xx.
tako sam si izabrao….
nema tu ništa nepošteno,nepravedno,nezasluženo
neka su mi hrabriji naplatili,čestitam ali i zahvaljujem prodavačima
:

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Građevinsko poduzeće Tehnika ostvarilo je prošle godine neto dobit od 943,6 tisuća kuna, što je 91,3 posto više nego 2015. godine, dok su ukupni prihodi i rashodi smanjeni za nešto više od 25 posto, podatci su iz konsolidiranog, nerevidiranog financijskog izvješća. Ukupni su prihodi Tehnike lani iznosili 560,85 milijuna kuna a rashodi 559,44 milijuna kuna.

Poslovodstvo Tehnike u izvješću navodi i kako je, po podacima od 7. veljače ove godine, tvrtka od ukupno ugovorenih radova koji se prenose u 2017. godinu u iznosu od 1,2 milijarde kuna izvelo 609,6 milijuna kuna u 2016. godini, dok prelazni radovi za 2017. i 2018. iznose 637,2 milijuna kuna.

Radovi pred ugovaranjem i projekti u pripremi Tehnike iznose 617,5 milijuna kuna, od čega se 421 milijun kuna odnosi na ovu, a 190,2 milijuna kuna na 2018. i 2019. godinu.

“Očekivana popunjenost kapaciteta i konačni izlazak građevinarstva iz dugogodišnje krize daje naslutiti da su perspektive za 2017. znatno bolje i povoljnije. Vjerujemo da će uz povećane napore i angažman svih zaposlenih društvo izaći iz postojećeg stanja i krize te da će se vratiti na pozicije koje je nekada držalo u hrvatskom graditeljstvu”, navodi se u financijskom izvješću Tehnike.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Znači, citat članka od danas…

http://www.jutarnji.hr/biznis/tezak-oporavak-nekadasnjih-gradevinskih-giganta-dalekovod-s-najvecom-dobiti/5700827/

A ne iz 2008.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Dobro, podatke koje imamo imamo, ne možemo iz toga puno više zaključiti od onog što već jesno.
Sad možemo jedino razgovarati o očekivanjima za idući FI, što je samo po sebi špekulativno.
No naravno, pogađate, ja sam optimističan.:-) Ali s pravom, ipak ću reći…
Projekti koji se odvijaju na Jugu su vjerovatno bili ti koji su proizveli relativno pozitivan rezultat za Q4 koji je presudio i rezultatu za cijelu godinu, USPRKOS smanjenju prihoda y-o-y s 2015 na 2016.
To se nastavlja dalje tako da nije uopće nerealno očekivati jednu solidnu nulu, pa možda čak i pozitivan rezultat za Q1 2017. A zamislite samo koja bi to bomba bila…
S obzirom da je ustanovljeno da politika firme nije skrivanje dobiti nego njena realizacija radi kasnije prodaje firme, ovo gore bi nas poguralo vrlo blizu godišnjoj dobiti od, ne usudim se ni reći, uh, 20, a možda i više milijuna kuna. Ako smatrate nerealnim samo naprijed, imate pravo na mišljenje…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Zapravo, kad pogledam transakcije, po 1 dionica, pa 25 s aska te 25 po bidu, bez veze. Čista simulacija trgovanja. Kome je to u interesu, ne znam. Onaj tko želi skupiti malo više mora oderati po asku do 900 barem.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Zapravo, kad pogledam transakcije, po 1 dionica, pa 25 s aska te 25 po bidu, bez veze. Čista simulacija trgovanja. Kome je to u interesu, ne znam. Onaj tko želi skupiti malo više mora oderati po asku do 900 barem.

da nije CERP u pitanju?:-)))
oni obično prosipaju po bidu po 5-10% nižoj cijeni?
i meni sumljivo pa sam ukrcao par desetaka kom po 825 kao dugoročnu investiciju a možda mi se i posreći pa se pretvori i u srednjeročnu.
tko zna koliko će to potrajati a vremena su takva da ništa nije nemoguće…
naravno sve pri punoj svjesnosti mogućih rizika,posljedica pa…
vani krenulo proljeće pa kao da se prenosi neka pozitiva,optimizam,još kad vidim kako se stvari odvijaju na igh…
ako ne gledam krivo sektor u žestokom napadu na pokušaj rušenja vrha iz siječnja??
a to bi mogao biti novi okidač
možda i griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/472064/nastavlja-se-izgrdanja-sjevernog-tornja-westgatea-zgrada-je-vec-prodana-u-nju-ce-se-useliti-jedan-od-najvecih-hotelskih-lanaca-na-svijetu

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/472064/nastavlja-se-izgrdanja-sjevernog-tornja-westgatea-zgrada-je-vec-prodana-u-nju-ce-se-useliti-jedan-od-najvecih-hotelskih-lanaca-na-svijetu [slobodnadalmacija.hr]

dobre su vijesti da ima zaposlenosti u za građevinu najproblematičnijem 1Q
+ da će je biti i u 1Q 2018.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close