THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



evo ga na bidu sa 100 komada da ga malo preskoče pa da istovari teret po njima.

e da da….. [cool]
[/quote]

sad je našao svoj mir, istresao je tih 59 komada, sad na janjetinu nakon posla

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Poštovani kolega Vidra

Niste mi odgovorili na pitanje glede vaše taktike..

Kako vec svi znamo , ovdje ste poceli s kupnjom na 2200 kn..
Zanima me zasto niste napravili, kak se ono kaze stop loss, stop losasoa… [rolleyes]

Kada mislite da ce probiti 2200 da i oni koji su tada ulazili budu u plusu…

Gledam im RDG i nikako mi se ne svidja ovaj njihov dug koji je 3,5 puta veci od glavnice…

Ako ste tehnički ušli na 2200, opet jako loše, pa tu je pukla trend linija…

Dajte malo elaborirajte gdje vidite THNK narednih tjedana

Hvala

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Poštovani kolega Vidra

Niste mi odgovorili na pitanje glede vaše taktike..

Kako vec svi znamo , ovdje ste poceli s kupnjom na 2200 kn..
Zanima me zasto niste napravili, kak se ono kaze stop loss, stop losasoa… [rolleyes]

Kada mislite da ce probiti 2200 da i oni koji su tada ulazili budu u plusu…

Gledam im RDG i nikako mi se ne svidja ovaj njihov dug koji je 3,5 puta veci od glavnice…

Ako ste tehnički ušli na 2200, opet jako loše, pa tu je pukla trend linija…

Dajte malo elaborirajte gdje vidite THNK narednih tjedana

Hvala

Sjećam se jednog kolege, koji je svojedobno pisao da ga ne zanima što mu cijena dionice pada 10 ili 50 posto, jer je on dugoročni ulagač i ulaže minimalno na 5 godina.
Možda je i kolega vidra taj tip ulagača, tako da mu nemojte zamjeriti kolega.

Što se Tehnike tiče, i tvrtke kao takove, još uvijek nije sve izgubljeno, gledajući dug i stanje u bilanci općenito, još uvijek postoji jedna nada, a zove se božja pomoć.

Užas što se dogodilo sa nekada relevantnom tvrtkom u području graditeljstva, a ljudi moji jel vi znate da slijedeće godine ide porez na imovinu?

Znate li kako porez na imovinu utječe na cijene stanova?
Pa sigurno cijene ne rastu, već padnu, zbog toga što dolazi do efekta nove ponude stanova kod onih koji imaju više nekretnina i više im se ne isplati držati nekretnine, nema kapitalne dobiti.

To vam se uči u predmetu Mikroekonomija.

Pošto će onda Tehnika i kome prodati svoje neprodane stanove ja stvarno ne znam, šteta da su izgrtadili toliko stanova u najgore moguče vrijeme, kada su troškovi bili najveći , a cijene pale ko kruške.

Nadamo se boljim danima.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Pad kamatnih stopa za stambene kredite na 2-4% će biti uskoro realnost, u takvoj situaciji kao i prijemu Hrvatske u EU 2012.g. potražnja za stanovima će značajnije porasti.
A ni kriza nije vječna.

Iz kojeg si ti svijeta došao, kta na 2-4 %, ajde, a tko će dati te kamate haha.
Hahaha.

Ti, splite, a reci koliko su kamate trrenutno na depozite?
Bogami preko 6 % kaj ne?
A kako će onda banka plasirati dugoročne kredite po 2 ili 4 % kamati, pa to je ne gubitak, već GUBITAK.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Jel se to stvara h&s?


Jel se to stvara h&s?

Stvara se kolega ovdje sto su neki mislili da je neostvarivo..

STvorio se padajuci kanal, a sve ukazuje da ce oni koji su prodali po 1430 uskoro bit jakoo pametni..

Pricam prija par dana s frendom kaj prodaje stanove i veli da stanova ima ko ambrozije, ali da je lakse u zadnje vrijeme vidjet sredozemnu medvjedicu nego uzbiljnog kupca…

Kako ce to sve utjecat na THNK?

Kolega Vidra, vi ste prvu turu kupili daleko iznad 2200…
Vjerujete u ovog gradjevinara…
Kako vam se danas sve to cini..

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Odličan post kolega Dizl. Šta mislite jel kupovina Dlkv na 400 i pritom još davanje strong buj savjeta dobar posao. Jel treba dokupljivati kao što kolega poglavica preporučuje.
Inače, koliki je krobeks bio 9.6. Jeste li se raspitali ili i dalje želite lagat?

Kolega Vidra…
To morate rijesit s geronimom…

Pa Ako ste tako poceli kupovat vi nazalost nemate znanje…

Jeli Vama jasno da sa svake cijene THNK opet moze past 90 % ???

Dakle kolega dokupljivac…

Vama TA nije jaca strana, jer da je nebiste ovo kupovali na 2200..
Sto sada imate za porucit ljudima koji su kupili po 2200?

Još nesto…Iako mislim da vi nemate znanje da miodgovorite, al probat cemo…
Zasto su se zaduzili dodatno 150 milijuna kuna?????
Jel to zato da bi pokrili i zamaskirali minus koji bi bio veci od afričkog slona

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Kolega Vidra molim vas da se suzdrzite…
Ovo nije mjesto za ovakve emotivne ispade kao vaš gore..
Nemojte vrijeđati ljude..

Jasno mi je da zbog trenutnih gubitaka od cca 30 % ste ljuti na cijeli svijet al budite JACK

Da ste me slusali, kao sto me ni cijelu 2008. niste slusali kad sam, vam savjetovao da pocetkom 2008. sve rasprodate danas nebi imali gubitke

Manimo se tih gluposti prijedimo na analizu Ta i idemo vidjeti sto se spasiti da.

Mora Vam biti jasno da stanjogradnja ovakva kakva je bila prethodnih godina dugo se nece ponoviti..
Pa tad je svako s imalo love mogao gradit stanove..
Sad se dogadja ona situacija koja je slicna s vicom od 1000 krafni ako ga znate…
Pitanje je kome cete prodat te stanove…
Love nema, ljudi ce nac novac da kupe djetetu sladoled, ali nazalost, sudnina vecine mladih ljudi hrvatskoj je da nebudu tako skoro kupovali stanove…
Kako ce to utjecati na THNK, procjenite sami

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Kolega Vidra molim vas da se suzdrzite…
Ovo nije mjesto za ovakve emotivne ispade kao vaš gore..
Nemojte vrijeđati ljude..

Jasno mi je da zbog trenutnih gubitaka od cca 30 % ste ljuti na cijeli svijet al budite JACK

Da ste me slusali, kao sto me ni cijelu 2008. niste slusali kad sam, vam savjetovao da pocetkom 2008. sve rasprodate danas nebi imali gubitke

Manimo se tih gluposti prijedimo na analizu Ta i idemo vidjeti sto se spasiti da.

Mora Vam biti jasno da stanjogradnja ovakva kakva je bila prethodnih godina dugo se nece ponoviti..
Pa tad je svako s imalo love mogao gradit stanove..
Sad se dogadja ona situacija koja je slicna s vicom od 1000 krafni ako ga znate…
Pitanje je kome cete prodat te stanove…
Love nema, ljudi ce nac novac da kupe djetetu sladoled, ali nazalost, sudnina vecine mladih ljudi hrvatskoj je da nebudu tako skoro kupovali stanove…
Kako ce to utjecati na THNK, procjenite sami

ma šta je ljudi vama? pa stanovi se ne prodaju jer im cijena pada
ko da ne znate san svakog prosječnog hrvata: kupiti stan, malo ga iznajmljivati i godinama uživati gledajući kako mu cijena raste
a sad to tako ne ide pa tako mali rvat čeka da to još padne, pa što bi sad kupio, misli, bit će još jeftinije…(ko i mi na dionicama)

a onda ih nekoliko kupi stanove i polako cijena prestane padati, pa pocne malo rasti, useru se hrvati, joj mogli smo bolje proći i ……..oooooodoše stanovi

a to s dogodi odjedared…

pa će još biti malo stanova…

biom75

i pustite to da mali nemaju love, mali rvat se jako boji za svoje pare, daje samo kad je sigurno…

biom75

Kolega Vidra mozemo pokusat ponovno..
Ako zelite idemo napravit TA za thnk

Samo vas molim ovaj put bez emocija i vrijeđanja…

Dakle, koliko vidim THNK je udarila u gornju trend padajucu liniju i potvrdila silaznu putanju kroz padajuci kanal..
Iako su bile vidljive nekakve divergencije, vecina je poništenih, pa sve ukazuje na razine nize od 1450…
To je samo moje vidjenje, odlucite sami, no neka vam z vijezda vodilja ne bude TA jer tu ste cesto pogriješili…Fundamentalno, po meni vrijedi 700 kn…
Odoh sad na rucak, kad se vrati objasnit cu i zasto

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close