Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Krpa, a nu nam svijeća …

A vidi ovih…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Krpa, a nu nam svijeća …

A onda, kao u maksimiru…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



@Abu ali

Evo nove tabele sa udiom u Crobexu, samo mijenjajte cijene i dobit ćete novi iznos Crobexa

http://www.zse.hr/default.aspx?id=179
evo novi sastva crobexa…pa kao neko želi podere izračunat.

krpa jesu ovo ispod nasdaqa naše svijeće……nemam ja pojma o svijećama, al ova podudarnost je zapanjujuća. [shocked]


Magma i još dvije odavde nisu više u Crobexu. Umjesto njih su ušli: DDJH, DIOK, KNZM

Dakle, tabela više ne vrijedi.

Točno. A kolega James Knox je očito računao po novom Crobiju, jer je bio jako blizu.

INA 2000 -> CROBEX 2953
INA 1650 -> CROBEX 2892

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Što se tiče cijene INE i na koliko bi bila da nema ponude MOLa – jel su to tehničari počeli raditi tehničku analizu na osnovi fundamentalnih procjena vrijednosti neke dionice? Dosta zabavno. [rolleyes]


Evo nove tabele sa udiom u Crobexu, samo mijenjajte cijene i dobit ćete novi iznos Crobexa

Malo su ti postoci zbrčkani, doduše vjerojatno ne igra ulogu u izračunu.
Ali da sve bude kako treba, evo moje tablice s automatskim osvježavanjem zadnje cijene prilikom otvaranja datoteke (čak i intraday, sa delay-em od 15-ak minuta).

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

krpa jesu ovo ispod nasdaqa naše svijeće……

Ne. Na oba grafa je nasdaq, ali u različito vrijeme.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Evo pošto su EWT, fibbo etc. dosta popularni pojmovi na ovoj temi prilažem mali edukativni filmic o tome kako se EWT može primjeniti na sva polja ljudskog djelovanja uz Prechterove komentare…

http://www.socionomics.net/films/history/stream/wmp/default.aspx?code=5&speed=high

Evo vam link, pa pročitajte i nakon toga radite tehničku analizu i uzdajte u nju kad trgujete na ZSE.
http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=55089

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones


molim korisnika da makne avatar,ovo je R.H nek stavi HRVATSKU zastavu,a ne ovu.Hvala

na kojeg korisnika misliš?
Schiptara ili James Knoxa?


Evo vam link, pa pročitajte i nakon toga radite tehničku analizu i uzdajte u nju kad trgujete na ZSE.
http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=55089

eto, pročitah… tekst je teška prostitucija… isto što nacional radi na temu politike, ovaj tekst radi na temu burze… znam ja da je teško zaraditi novinarski kruh, ali treba znati stati na vrijeme i zadržati se u granicama dobrog ukusa…

yeah, vrlo dramatično ispričano, samo sam čekao kad će u scenu uletit klint istvud i posmicati negativce… [thumbsup]

istina je, naravno, drugačija.

zaista mi nije jasno da se neko isčuđava moći fond managera i tome da oni žele kupiti po što nižim cijenama… zar neko stvarno misli da manageri u americi, njemačkoj ili velikoj britaniji funkcioniraju drugačije?

i da, naravno, za ovaj pad na burzi od nove godine su krivi fond manageri i samodol, jelda? a nije problem u tome što je cijelokupna svjetska ekonomija u recesiji… nije problem u tome da je crobex narastao u omjeru 1:5,5 u samo 3 godine što je iznimno nezdravo i tipično za prenapuhane mjehure… nije problem u tome što smo narasli na prepovoljnim austrijskim kreditima… nije problem što većina stanovništva ni ne zna ništa o dionicama, a za razliku od npr. engleza koji već cca 400 godina trguju… ne, problem su fond manageri, naravno.

predlažem alternativnu varijantu za one koji znaju razmišljati svojom glavom. zapravo, postavljam pitanje. da li je uzrok prvog svjetskog rata ubojstvo cara ferdinanda u sarajevu? dali je zadnja pahulja koja padne na vrh brda snjega i koja pokrene lavinu uzrok lavine? i da li je ta snježna pahulja išta drugačija od drugih pahulja?

strikane, ovo nije kritika na tvoj račun, nego na račun novinara. tebi stotka za to što si otkrio kako novinari unašaju paniku i pojačavaju feedback vezu.

Pametan, ako to želiš.

NAJVEĆA LEGALIZIRANA PLJAČKA U HRVATSKOJ
Fond-menadžer se preda mnom šepurio namjerno rušeći dionice

Burzovni mešetar procjenjuje kako su nakon objave da će Lehman bankrotirati pola prometa na Zagrebačkoj burzi napravili izazivači panike namjerno rušeći cijene dionica. Njegov kolega najavljuje da samo o njima ovisi i kad će se burza početi oporavljati

Piše: Tomislav Birtić
tomislav.birtic@24sata.hr

Uživao je, perverzno je uživao igrajući se Boga. Pohvalio mi se kako je tog jutra, dan poslije objave da Lehman ide u bankrot, raspalio po bidu, i sad čeka da panika odradi svoje. Da kupi jeftinije nego što je prodao. Malo je razgovarao sa mnom, pa malo samozadovoljno gledao u ekran i naslađivao se tuđom nesrećom.
– U ovakvim situacijama osjećam se kao lovac na čeki. Imam izvrsnu pušku, na njoj moćnu optiku, preda mnom čistina, vidljivost je dobra, a nemoćno lane na trideset metara nema šanse… – pričao je zavaljen prekriženih nogu u uredskom stolcu.
– Vi dečki, dakle, opalite po bidu, na ovom plitkom tržištu to je odmah minus od nekoliko posto, i čekate da nesretni preplašeni ljudi prodaju još jeftinije? Vi to stvarno radite s predumišljajem? Namjerno izazivate paniku?
– Tako je. Svjesno plašim ljude, izazivam paniku i nadam se da će netko izgubiti živce. Tako i bude.
Stvarno je bilo iritantno gledati ga. Nisam pitao je li operaciju odradio za sebe, za fond ili i za sebe i za fond. A što je najbolje, ne uspije li mu rabota, ionako će gubitak svaliti na grbaču udjelničara.
– Onako ‘odokativno’, od stotinu milijuna kuna, koliko su danas ‘odigrali’ ti što namjerno izazivaju paniku?
– Između četrdeset i šezdeset milijuna. Ostalo su dugoročni investitori. Hm, baš bih mogao tu dionicu otjerati u blokadu jer su menadžeri u toj firmi gadovi, bolje nisu ni zaslužili. Ma… neću. A mogao bih i drugu. Da je stjeram u blokadu? Što ti kažeš? – nije se prestajao šepuriti.

Što ti je život… Znajući da tu dionicu imam, uživao je govoreći mi kako se baš na njoj iživljava. I, dok se on nije prestajao diviti svojoj moći, tko zna koliko je nesretnika obilazilo banke u potrazi za kreditom kojim bi zatvorili margin.
– Znaš što ti je tu najbolje… Prodaš tisuću dionica pa isto toliko kupiš. Vlasnička se struktura ne mijenja – reče mi.
Da, to je doista najbolje. Samodol može vidjeti koji su fondovi, s koliko novca iliti dionica i koliko puta od početka krize do danas raspaljivali po bidu, izazivali paničnu rasprodaju i kupovali jeftinije. Postoji liječnička etika, ali mi novinari od liječnika ipak doznamo koji se ‘celebrity’ od čega liječi. Postoji i odvjetnički kodeks, ali mi novinari ipak koješta doznamo. Jedino se na tržištu kapitala ‘drže zajedno’. Fond-menadžeri vjerojatno jedni drugima, s istim užitkom kao ovaj meni, prepričavaju kakvu su gadariju danas izveli. Samodol sve to može vidjeti u transakcijama. Da piše memoare, digo bi pare, ali on šuti.
– To ti je taj moralni hazard. Fond-menadžer dionicu jeftino proda, dionica sutra počne rasti. I raste, raste, u nebo. Oštetio je udjelničare, njegov prijatelj je zaradio. I tko mu što može? Eto, pogrešna procjena – on se, jednostavno, nije znao zaustaviti.
– Ili, znajući da sutra počinje organizirana akcija rušenja cijena, od svog predsjednika uprave kupi na povijesnom maksimumu… – rekoh rezignirano.
– A što ćeš… Opet pogrešna procjena, i gotovo.

Eto, ovaj je toliko izgubio kompas, osjeća se tako nedodirljivim, da to o čemu bi svatko pametan šutio razvaljuje na sav glas. Samo što nije izašao na prozor i zaurlao: ‘Vi bijednici na burzi, ja i još pedesetak ovakvih kao ja radimo vam što hoćemo! Nitko nam ništa ne može, stoko!’ Vidio sam što na nekoliko dionica može učiniti jedan jedini fond-menadžer, lako je shvatiti što mogu pedesetorica. Pa ako se još lijepo podijele, da jedni drugima ne konkuriraju. Interesna zona prvog fonda bude pet dionica, recimo hrana, dogovore se da drugome pripadaju građevinari, i tako dalje. Da se upravo u 10:00:00 ne bi morali utrkivati tko će

Još smo na žalost u kanal-izaciji.



Evo vam link, pa pročitajte i nakon toga radite tehničku analizu i uzdajte u nju kad trgujete na ZSE.
http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=55089

eto, pročitah… tekst je teška prostitucija… isto što nacional radi na temu politike, ovaj tekst radi na temu burze… znam ja da je teško zaraditi novinarski kruh, ali treba znati stati na vrijeme i zadržati se u granicama dobrog ukusa…

yeah, vrlo dramatično ispričano, samo sam čekao kad će u scenu uletit klint istvud i posmicati negativce… [thumbsup]

istina je, naravno, drugačija.

zaista mi nije jasno da se neko isčuđava moći fond managera i tome da oni žele kupiti po što nižim cijenama… zar neko stvarno misli da manageri u americi, njemačkoj ili velikoj britaniji funkcioniraju drugačije?

i da, naravno, za ovaj pad na burzi od nove godine su krivi fond manageri i samodol, jelda? a nije problem u tome što je cijelokupna svjetska ekonomija u recesiji… nije problem u tome da je crobex narastao u omjeru 1:5,5 u samo 3 godine što je iznimno nezdravo i tipično za prenapuhane mjehure… nije problem u tome što smo narasli na prepovoljnim austrijskim kreditima… nije problem što većina stanovništva ni ne zna ništa o dionicama, a za razliku od npr. engleza koji već cca 400 godina trguju… ne, problem su fond manageri, naravno.

predlažem alternativnu varijantu za one koji znaju razmišljati svojom glavom. zapravo, postavljam pitanje. da li je uzrok prvog svjetskog rata ubojstvo cara ferdinanda u sarajevu? dali je zadnja pahulja koja padne na vrh brda snjega i koja pokrene lavinu uzrok lavine? i da li je ta snježna pahulja išta drugačija od drugih pahulja?

strikane, ovo nije kritika na tvoj račun, nego na račun novinara. tebi stotka za to što si otkrio kako novinari unašaju paniku i pojačavaju feedback vezu.
[/quote]

Gledaj, sve što si napisao je istina, ali…
Zašto osuđuješ Birtića za ovu priću (osim ako nije izmišljena) i zar nemisliš da bi na ovo trebali reagirati nadležne institucije.
Kako je ljudima koji gube veliki novac u fondovima, i čitaju ovakve tekstova, a nitko od nadležnih ne reagira.
Svaka čast Birtiču ovo je ipak trebalo imati hrabrosti objaviti.

New Report

Close