Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ opr

Slazem se glede opisa stanja.
Kada sam rekao dugorocno rastuci trend mislio sam na dosta sirok horizont. Npr. ni nakon crnog utorka 29te svijet (ekonomija) nije prestala postojati.
Moja procjena je dosta gruba (vidi se iz grafa). Namjerno sam upotrijebio ”granice straha” kao ekvivalent ”potpori” i ”otporu”. To je u ovom slucaju primjerenije (po meni). Osim toga to je ono sto citam iz ”crta”.
Opet prema fibonacciu – taljiganje po nekoj od linija otpora i nemogucnost njena probijanja cesto znaci pomak za dvije granice u suprotnom smjeru (jednu obicno preleti). Ako se radi o onjoj granici (23,6%) – njeno probijanje u ovom slucaju znacilo bi pad crobexa nize od kitovog govna. Strah od takvog scenaria ne treba zanemariti. Barem su meni pune gace od pomisli na tako nesto.

Ne pokusavam drukat prema gore nego pokusavam iscitati nesto iz tih crta i ostalih informacija.

Uostalom mozete se na sve to popisati.

molim cromana da stavi svoju prognozu!

@ schiptar
Cijenim Vaš trud na izradi grafikona i to što ste svoje zaključke odlučili podijeliti sa ostatkom virtualne zajednice iako se ona ne mora slagati sa njima.
Isto tako niti moje pretpostavke se ne moraju obistiniti iako vjerujem u njih. Možda me netko na forumu argumentima i razuvjeri.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

G

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

SP500- novi klin-dopuna grafa od 23.07.
prema ovom klinu, indeks bi još mogao tonuti (ali ne ispod 1200) prije odbijanca prema gore.
dakle, odbijanac svakako prije 1200.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Vlad svaka čast, da je bar više takvih kao što si ti, koji se istinski trude učiti nas slabijeg znanja o tehničkoj analiza. Puno hvala

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

tvoj stav govori o tvojoj neupućenosti i nepoznavanju TA.

TA je vrlo, vrlo složena, postoje stotine pokazatelja. na našem tržištu punom neiskusnih trgovaca prvenstveno je problem u tome što većina želi prognoze za budućnost i naravno da te prognoze budu u kunu točne…

sve one koji se tek upućuju u područje TA želio bih ohrabriti i uputiti ih da krenu od onih sigurnijih pokazatelja npr. pomičnih prosjeka. pomirite se unaprijed s tim da ćete uvijek malo kaskati za događajima, bit će dakle onih koji će zarađivati više, ali kontrola gramzivosti je ključ uspjeha na burzi.


Evo malo analize analiza

O.P.: "opr" iskoristio sam Vas graf za saranje (nadam se da se ne ljutite)

U prilogu je graf sa malo TA sarotina.
Za pojasnjenje: crveno – fibo granice u rastucem trendu. plavo fibo granice u padajucem trendu.
svijetlo plavo – nesto bezveze
Kroz ovu drljotinu pokusavam odgovoriti na vise prethodno postavljenih pitanja u postovima (naravno trazim odgovor i na svoja…)

Ovako ja vidim smjer kuda plovi nas brod.
Mislim da se crobex mora utjerati u smjer dugorocno rastuceg trenda ( visegodisnjeg ).
Uz anomaliju koja se dogodila prosle godine (enorman rast) pitanje je bilo vremena i nacina da se ponovo uspostavi ”ravnoteza zlocina” pa da zivot opet krene normalnim tokom. Trenutno pretpostavljam da je dobro vrijeme za kupnju dionica i da u slijedecih cca mjesec dana ne ce biti znatnijih oscilacija cijena. Drugim rijecima oscilacije ce biti takve da ce se na pojedinima moci zaraditi nesto kikirikija trejdanjem (tesko je reci day…), ali to ce ovisiti u prvom redu o spretnosti svakog ko se hvata te vrste kladionice.
Tu bi od koristi bilo posjedovati neki od tzv. ekspertnih sustava (”neuronske…” …sto vec) pa bi se uz pomoc njih mogle s vecom vjerojatnosti odrediti dnevne oscilacije i smjerovi kretanja cijena. Naime to su odlicni alati, npr. za kratkorocne prognoze vremena i sl., samo sto ukljucuju pored povjesnih podataka i sve alate (signale) TA. Buduci da vecina nema tu igracku, za prvu ruku posluzit ce i TA vulgaris da nam odredi smjernice.

Sretno!
(bez panike i bez nasilja)

imam samo jednu primjedbu na tvoj graf………..a to je slijedeće………previše su uska razdoblja……… da to razvučeš na malo veće prostor vidio bi da nema baš rezona da padnemo ispod 3.500 ( u ovom trenutku ) a ni inače
ovako gledajući tu strminu grafa izgleda da smo u nebeskim visinama i dovodi ulagače u nedoumicu glede kretanja vrijednosti crobexa i njegovih sastavnica
ako računamo za neku konstantu rasta burze od 12% godišnje ( kroz deset godišnji prosjek ) onda je očigledno da je sad odlično vrijeme za akumulaciju dionica poput, atpl, adrs, dlkv, ernt, ht, hdel, ingr, igh, jdpl, jnaf, zaba, thnk, tisk, viro, tnpl, i ostalih …….
moji favoriti po potencijalnom prinosu u iduće dvije godine su hdel, thnk, igh, dlkv, atpl, ingr, zaba i jnaf

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

zaboravio si trenutno nelikvidne bisere, no da si ne reklamiram portfelj! [smiley]


SP500- novi klin-dopuna grafa od 23.07.
prema ovom klinu, indeks bi još mogao tonuti (ali ne ispod 1200) prije odbijanca prema gore.
dakle, odbijanac svakako prije 1200.

mislim da će neko vrijeme biti između 1220-1280 . Boll se suzio , otpor na EMA 30 , ali možda se ponovi potpora na EMA 15 , malo iznad 1260

. ……večer

– Postoje problemi na koje nitko ne nudi odgovor ….. , pa evo mene …. [smiley]

– Možda je bogohulno tako govoriti na ovom TA-forumu , ali ako malo stanemo na loptu ,
vidimo kako nam baš ne ide …..
– To jasno , nije razlog za svađu i za odlaske (Cromane, Cromane…. ) već za anlizu analize ….

– Vidimo ovih dana kako 3700 nije otpor , ali možda će (jednog dana…) biti , već je on
tu negdje oko 3600-3650 …….., tu smo već danima i to je valjda to ….
– Problem je u tome što se povjest ne ponavlja …. , bar ne u intervalima koji su naznačeni
u nekim grafovima [smiley]

– Bilo je pokušaja da se cijena INE predvidi (opravda) nekim analizama , a jasno je
kako ona ovisi o trenutnom interesu nekog tko sjedi u vladi …. , ili u MOL-u , ili u
Moskvi ….. ili Beču …?????
– I koliki je izračun ….???? … Kada saznamo cijenu , kazati ćemo : " Pa to je bilo jasno
od početka ….." [smiley]

– Ako na cijene dionica u SAD utječe cijena nafte , a to utječe na nas , onda smo u velikim
problemima ….. , jer cijenu nafte može za 10-ak % "prošetati" svaki uragan u Meksičkom
zaljevu ……

– Ne bih želio propagirati deterministički kaos , ali uragan se (po nekim teorijama [smiley])
stvara zamahom krila leptira …. , negdje u Africi … [smiley]

– I sada bi Croman to sve trebao predvidjeti …… [smiley]

– Puno se premisa promjenilo , došlo ih je još novih , a mi zaključke donosimo po nekim
događajima koji su bili prije pola godine …. , dok je nafta bila ispod 100 , a za INU nitko
nije mario ….. , a HT imao 20 miliona prometa svaki dan …… [smiley]

– Da rezimiramo …. , sve što sam u zadnjih dva-tri tjedna predvidio bilo je krivo , a tako je
bilo i kod ostalih ( bilo je nekih dvosmislenih-alibi prognoza , ali to nije ozbiljno…)

– Imam neke prijedloge ….. [smiley]

. Dr M Wagner

@dr wabner
da čujemo prijedloge

New Report

Close