Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ ententinis – možeš li nabrojati podcjenjene dionice koje su

EWT analiza ATPL

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...



EWT Crobexa (kako sada stvari stoje)

nakon kraja 5. vala prema dole, kažeš, slijedi bull market?!
da, slijedi korekcija na gore…
potom pad.

uzgred mislim da ti slika nije ok.
jednu peticu na dole smo odradili.
[/quote]

Odličlno. Diskusija. To se traži. To daje još bolje rezultate.

Za bear market je sasvim dovoljno 5 impulsivnih valova, kako sam i nacrtao. Dosezanjem razine -61,8% (Fibo), stjeČu se svi uvjeti za izlazak iz bear marketa. Svijet je imao pokušaje na -38,2 (u ožujku), pa na -50 (pred koji tjedan), pa nije išlo. -61,8 je i teorijski očekivana vrijednost, kad bi trebalo sazrijati svi uvjeti za start bull marketa. To bi trebalo biti sasvim ok!

Na drugu tvoju konstataciiju "slika nije ok" ne mlogu ništa konkretno odgovoriti (premda bih htio), jer nisi napisao što to nije ok. Naravno da u EWT-u postoji puno kombinacija. Ja nisam, međutim, uspio sastaviti bolju od ove, a da budu zadovoljeni svi tehnički uvjeti na čak tri razine EWT-a.

Na kraju, ako mi je dopušteno – zamolio bih sve na forumu da budu malo smjerniji u ocjenjivanju ovakvih uradaka. Dok je klasična TA čista zabava, prosječna EWT analiza radi se nekoliko sati, s vrlo intenzivnim proračunavanjima (s obzirom na brojne mogućnosti). Pa kad se netko odluči podjeliti je s Vama, ne mojte mu se pokenjati na utošeno vrijeme i emnergiju. Kritizirati DA. Dapače, što više – jer će se tako doći do još boljih rješenja. Ali lupati jedinice znači omalovažavanje uloženog truda. Na kraju je cijela zajednica siromašnija.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]




EWT Crobexa (kako sada stvari stoje)

nakon kraja 5. vala prema dole, kažeš, slijedi bull market?!
da, slijedi korekcija na gore…
potom pad.

uzgred mislim da ti slika nije ok.
jednu peticu na dole smo odradili.
[/quote]

Odličlno. Diskusija. To se traži. To daje još bolje rezultate.

Za bear market je sasvim dovoljno 5 impulsivnih valova, kako sam i nacrtao. Dosezanjem razine -61,8% (Fibo), stjeČu se svi uvjeti za izlazak iz bear marketa. Svijet je imao pokušaje na -38,2 (u ožujku), pa na -50 (pred koji tjedan), pa nije išlo. -61,8 je i teorijski očekivana vrijednost, kad bi trebalo sazrijati svi uvjeti za start bull marketa. To bi trebalo biti sasvim ok!

Na drugu tvoju konstataciiju "slika nije ok" ne mlogu ništa konkretno odgovoriti (premda bih htio), jer nisi napisao što to nije ok. Naravno da u EWT-u postoji puno kombinacija. Ja nisam, međutim, uspio sastaviti bolju od ove, a da budu zadovoljeni svi tehnički uvjeti na čak tri razine EWT-a.

Na kraju, ako mi je dopušteno – zamolio bih sve na forumu da budu malo smjerniji u ocjenjivanju ovakvih uradaka. Dok je klasična TA čista zabava, prosječna EWT analiza radi se nekoliko sati, s vrlo intenzivnim proračunavanjima (s obzirom na brojne mogućnosti). Pa kad se netko odluči podjeliti je s Vama, ne mojte mu se pokenjati na utošeno vrijeme i emnergiju. Kritizirati DA. Dapače, što više – jer će se tako doći do još boljih rješenja. Ali lupati jedinice znači omalovažavanje uloženog truda. Na kraju je cijela zajednica siromašnija.
[/quote]

Kolega dajte se nemojte obazirati na fenomene koji dijele jedinice.
Samo nastavite raditi dobre analize.
Ima nas ovdje dosta koji to cijenimo
[thumbsup]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


@ ententinis – možeš li nabrojati podcjenjene dionice koje su

pa i nema ih tak puno kak sam prvo mislio, al su zato 4 od 5 s najvećim ponderom pošteno podcjenjene što znači da njihov rast na realnu cijenu značajno diže crobex (ht, adrs, atpl, ernt).
a precjenjenih je također ostalo zbilja malo i to su redom sve nebitne…znači tržište nam je tu negdje di i treba bit je moj zaključak.

ht i adris su na dobroj cijeni za kupnju… da narastu 10-20% bili bi dobri za prodaju..

atpl i ernt su dobri za prodaju već sada..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Jedno pitanje: Ako računate da će fondovi se iskrcavat na likvidnim dionicama, i srušit tržište, zašto onda mislte da će kad sve to prođe ( Bankarski fondovi su 90% tržišta, oni će preživjeti ), ponovo kupovati te iste koje su prodali, a zašto na bi radije dizali gore one nelikvidne koje su im ostale [cool]

@ Geronimo, gdje onda čekamo PTKM na 170 ?



Vidim svi ovdje na TA misle da će na 3200 pa čak i ispod.U razgovoru okolo sa ljudima koji se bave investiranjem i koji su bliski TK saznajem da i oni očekuju pad.Čak postoje i objektivni razlozi za to a i argumenti kako vas tehničara i njihovi mi se čine vrlo čvrstim.

Jedino me muči što ali baš svi misle da ćemo padati.Vidjećemo dali je većina ovoga puta u pravu.

Znam što želiš reći.Da kad većina nešto očekuje onda bude uvijek suprotno.
Po meni najvažnije je da većina očekuje pad na 3200.
Mislim da bi tu mogao biti catch.
Jer tamo je bilo dno zadnji puta.
I onda će kupovati.
Ja ne.
Ja očekujem pad na 2900.
Zašto?
Zato što je Dinko tako rekao.
U ovom trenutku je puno veći rizik preranog ulaska nego prekasnog.
To kažu i neki prekaljeni fond menađeri.
Puno je teži gubitak glavnice od gubitka moguće zarade.
Neće biti strelovitog rasta što mnogi priželjkuju zato što to Dinko neće dozvoliti.
Baš taj streloviti rast nas je doveo ovdje gdje jesmo.
Pa upravo ovo što se dešava je rezultat Dinkovih nastojanja da ohladi tržište, spusti ga na najnižu moguću razinu, i onda polako počne ostvarivati rast i kontinuirane prinose.
IMHO
[/quote]
a tko će ulazit? pa svi fondovi 70% dionice.. kako se jedino stvar može rasplesti kad budu 100% dionice? a cijena za izlazak iz fonda prihvatljiva?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Vidim svi ovdje na TA misle da će na 3200 pa čak i ispod.U razgovoru okolo sa ljudima koji se bave investiranjem i koji su bliski TK saznajem da i oni očekuju pad.Čak postoje i objektivni razlozi za to a i argumenti kako vas tehničara i njihovi mi se čine vrlo čvrstim.

Jedino me muči što ali baš svi misle da ćemo padati.Vidjećemo dali je većina ovoga puta u pravu.


kako ce to tebi pomići indijanče, ili si rasprodao cijelu atpl [wink]


Jedno pitanje: Ako računate da će fondovi se iskrcavat na likvidnim dionicama, i srušit tržište, zašto onda mislte da će kad sve to prođe ( Bankarski fondovi su 90% tržišta, oni će preživjeti ), ponovo kupovati te iste koje su prodali, a zašto na bi radije dizali gore one nelikvidne koje su im ostale [cool]

@ Geronimo, gdje onda čekamo PTKM na 170 ?

Pa kupovat će te iste koje su prodali,samo puno jeftinije, a nelikvidne ne mogu dizati kad ih ionako nemaju kome prodati, a ne smiju ih ni kupiti..Pa i Hanfa svojim nebuloznim zakonima doprinosi smanjenoj likvidnosti.
A ne možemo ti i ja ostati toliko dugo likvidni koliko može Dinko i kompanija.
I to ti je bottom-line

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE




dlkv i igh…


Nisam baš siguran da će se stvari ovako odvijati, ali živi bili, pa doživjeli.
[/quote]

Slobodno napiši ili nacrtaj razloge zbog kojih tako razmišljaš.
Ovako bi mnogi mogli pomisliti da samo drukaš…
[/quote]
Kolega Krpa!
Tek sam danas vidio pitanje.
Prvo o drukanju:
Nemam isti interes za ove dvije dionice, jednu imam, a drugu sam nedavno prodao. Ako bih htio drukati morao bih to činiti u različitim smjerovima.
A sada o TA:
DLKV i IGH, kao i Crobi nisu završili do kraja HS ciklus. Na DLKV se formirao simetričan trokut, a na IGH otvoreni, dugoročnije gledano možda i jedan padajući, što sugerira na nastavak pada. To potvrđuje mogućnost završavanja HS obrasca.
Ovo je moje viđenje ne mora biti točno, pa molim da se ne prihvati kod eventualnog trgovanja ovim dionicama.

Ententinis – ne ide to tako, lako je neke nove napravit likvidnima, a neke stare koje su bile likvidne napravit nelikvidnima [cool]

Zakon od hanfe … to je bolje ne komentirati.
Ali ima dionica P/E oko 5, ne bi trebale pasti isto ko neke druge, kolko se sjecam dinkec je govorio o selektivnosti također.


Jedno pitanje: Ako računate da će fondovi se iskrcavat na likvidnim dionicama, i srušit tržište, zašto onda mislte da će kad sve to prođe ( Bankarski fondovi su 90% tržišta, oni će preživjeti ), ponovo kupovati te iste koje su prodali, a zašto na bi radije dizali gore one nelikvidne koje su im ostale [cool]

@ Geronimo, gdje onda čekamo PTKM na 170 ?

mislis zbog radnika?ili samo zbog pada?

sve je moguce na burzi..pa cak i da se ponasa logicno [lol]
osobno ne vjerujem u takav krah, dobro je da svi vide/prizeljkuju to.to je legitimno pravo na misljenje.

jedino me zanima kako misle zaraditi?
ako se to desi oporavak ce trajati godinama.
Ententinis, krivo mislis, ili namjerno drukas.
Dinko ti NEĆE dizati trziste.to ce raditi investicijski umjesto njega.ako ih podavi, onde nece niko.

nemojte misliti da jeftine dionice znace i siguran rast!
40’ih nakon 2. svjetskog rata dionice su se godinama trzile na P/E 6!!
tek su 50ih i 60ih skocile.

90’ih je Crobex takodjer dozivio krah.sa 1100 na 300 bodova.
OK, trziste je bilo nerazvijeno, lomljivo i slabo.nije bilo nikakvih fondova.
trebalo mu je 4god da se oporavi.

zamislite koliko ce mu trebati sad, nakon sto rikne gomila fondova i love u njima?

mislim, ako se ide na 2500, ok, samo onda se treba ostaviti dionica, bar u HR i poceti proucavati kladionicu, igre u gostima, koeficijente itd [lol]
osobno me nije strah, ja imam samo INAu, Kraš i cash.ina se preuzima, kraš će trezor kupovati, dividendu sam vec dobio.imam revolving u procesu odobrenja, tako da bi mi pad odgovarao[tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Pričao s čovjekom koji je kupovao dionice tipa INGR po 2000, a prodao sve nakon INE, pitam ga što ima – kaže da ima KOMI-R-A , i da je dividenda oko 15%. Dionicom se uopče ne trguje.

Kad gledam svoj potrfelj, kako god izgledao ( ATPL, KODT, TNPL ), znam da će an kraju godine na ovim cijenama mi prosječan P/E biti 5, i da ću dobiti 50000 kn dividende dogodine. Da li će pasti ne znam.

Po meni je trejdanje ovih dana pušiona, i zaboravite odbijance u budučnosti , kad se kupuje danas dionica, morate znati što kao mali dioničar očekujete od firme

1) Dividendni prinos
2) Značajam rast prihoda i dobiti u bližoj budućnosti
3) Preuzimanje

New Report

Close