Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sony & panasonic su izbacili katastrofalne gubitke za koje između ostalog krive prejaki jpy, u tom svjetlu za očekivati je intervenciju BOJ tako da je moguće da to pomogne odraditi ovaj obrnuti šampon.
Jedino što su te intervencije BOJ za jednu stvar, pogledajte rezultate zadnjeg pokušaja prije par mjeseci na USDJPY.

Zlato pokazuje intenciju da krene u korekciju, što me malo razočarava/iznenađuje, jer sam očekivao još jedan tipičan špic na vrhu ove dijagonale koju radi.
Također odbilo se od zadnjeg vrha, a ne i od 61.8% koji je u blizini, i od jačeg otpora/vrha na 1780/1800, što sam očekivao, tako da ću ja još malo pričekati da se vidi razvoj situacije.

Sličan razvoj očekujem i na srebru koje lupa u liniju trenda.

@Inverter
Satna divka FAIL…


@Graziani

Srebreko je kao malo wedgi..

nemam vremena za grafice Pozdrav



Imam osjećaj (imam i graf al mi je doma) da će DAX i SPX i AUDUSD i Silver prvo odljepit gore jedan po 3-5% pa onda korekcija.

Ja idem u short spx danas u 14:28

Nisu stvari tako dobre na tržištu rada u USA kako tržište to percepira…

[huh]
[/quote]
Ja idem san u 16:58 po malo boljim cijenama.
čekao sam da odljepi, odljepilo je, nemam šta više čekat.



Imam osjećaj (imam i graf al mi je doma) da će DAX i SPX i AUDUSD i Silver prvo odljepit gore jedan po 3-5% pa onda korekcija.

Ja idem u short spx danas u 14:28

Nisu stvari tako dobre na tržištu rada u USA kako tržište to percepira…

[huh]
[/quote]
Ja idem san u 16:58 po malo boljim cijenama.
čekao sam da odljepi, odljepilo je, nemam šta više čekat.
[/quote]

Wow. Shortati bull market nije baš neka strategija.No offence

Da li je jedan naš poznati investitor u pravu u vezi HT-a ćemo vidjeti izgleda uskoro.
Ja nisam baš bio uvjeren jedno vrijeme, ali malo sam crtao i izgleda da bi stvarno HT mogao potegnuti dolje. Iako imamo kakvu takvu RSI podršku (pri čemu smo konstantno ispod 50), OBV pokazuje gadan odljev. Tjedni graf inače…


može li netko staviti za igra-r-a

hvala

hvala na ocjeni 4 možda drugi put dobijem i 5
btw ne morate stavljati evo se netko pobrinuo i stavio na temi
kaže TA da je ingra ispala iz kanala i da ide na povijesno niske granice
sad bi se moglo trpati na 3 kune

hvala

Postanite Eu-robovi

Jedan od najpopularnijih blogova u USA. Godinu dvije kojiko ga pratim, uvijek je promašio. Zato i više od 90% ulagača u svijetu samo puši. Izgleda, da i naši katastrofičari uče od njega. [sealed]

http://2.bp.blogspot.com/-oYShYph-REM/TyxVw-3FE1I/AAAAAAAALWw/juJvcZmMVaw/s1600/wlsh2010.png


evo za sve trgovce nek prate

dobar [thumbsup] …. ,mozda i ovako…1h graf

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak




Imam osjećaj (imam i graf al mi je doma) da će DAX i SPX i AUDUSD i Silver prvo odljepit gore jedan po 3-5% pa onda korekcija.

Ja idem u short spx danas u 14:28
Nisu stvari tako dobre na tržištu rada u USA kako tržište to percepira…
[huh]
[/quote]
Ja idem san u 16:58 po malo boljim cijenama.
čekao sam da odljepi, odljepilo je, nemam šta više čekat.
[/quote]
Wow. Shortati bull market nije baš neka strategija. No offence
[/quote]
Nije strategija, kratkoročno brljavljenje.
Ali slažem se da je besmisleno.

Zadnjih par divergencija na relaciji dax-europa…sa ovom zadnjom propalom…(ostao sam duzan graf)
Zlato i srebro jako uredno u petak…
audjpy – vratio se na liniju shortanja na kraju tjedna…

Zlato konačno napravilo pravi break u rastu. Za pretpostaviti je da ide do zone 1695-1705, a onda ćemo vidjeti.
Vjerojatno ide napraviti još jedan vrh oko cca 1800, pa da onda krene zatvoriti gap/testirati liniju velike korekcije, to bi bio pretpostavljeni scenario za sljedećih 4-8 tjedana.
Srebro ima drugačiji count, ali vjerujem da će slično kao i zlato.

€$ štrika, korekcija, pretpostavljam da će motati u intervalu 1.3 – 133? ovaj tjedan. Dugoročno vjerujem da ide prema targetu velikog šampona koji pokazuje na cca 1.15.
Za očekivati je da će barem lupiti u liniju vrata od velikog šampona (ispod 1.33 trenutno, još je nije taklo), a realno je i da napravi još 500 pipsa prema gore kada završi ovu korekciju u kojoj je trenutno.

Nakon što je leonidas počeo skretati pažnju na AUDJPY, počeo sam pratiti taj par jer baš lijepo tehnički radi. Problem je šta je zadnjih cca mjesec nekako na rubu određivanja većeg trenda, vidim samo male ulaze. Nekako mi se čini da će probiti prema gore (tjedni graf) , što bi stvorilo jako lijepe ulaze, posebice uz pozitivan swap. Komentari?

eurchf. dao sam upozorenje za skroz korektan ulaz, imam dvije pozicije, cca 1.2060 i 1.2040, ako slučajno ode još dole, pojačati ću još i to barem do 10% rizika. target je otvoren, meni će biti dosta oko 1.21, treba vidjeti di su otpori, ovo je u svakom slučaju ziherčina kakva se rijetko viđa.

a EURAUD … pa dokuda? trenutno čekam sell na 1.2160 SL 1.2222 target 1.2

I ja čekam zlato na 1700 za ponovni ulaz, srebro također.
Zatvorio sam shorteve na EUR, AUD, NZD, ostavio sam USDX long.
Grci opet pregovaraju cijeli dan, a nisam raspoložen za iznenađenja.

New Report

Close