Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Morat ćemo glasati protiv EU kako bi se euro vratio na normalnu razinu


Iako sam teški međed i imam bearove tražim situaciju dokle ovo može gore. Nadalje, kad dođe do preokreta vjerujem da ide veliki pad i to je jedan od razloga da tražim točke dokle ovo može.
Moje zadnje dokupljivanje bearove će ići na razinama 1330-1335 i to iz dolje navedenih razloga.
Ako tržište ne dođe dotle vozit ću se s ovim što imam prema dole, a ako dođe tu ću kupovat.
Prolazak iznad (znači 1340) označava gubitak i rezanje.

Zašto do 1330 ?
1) Padajuća i rastuća linija na grafu SPX2
2) Označeni butterfly na grafu SPX tu ima target (1,27 XA je tu)
3) 1,618 AB pada u taj range
4) 2BC pada u taj range
5) AB=0,886CD

meni ovo izgleda ko obrnuti hed and shoulders.
baš čitam Murpheya, ovo ostalo ne razumijem previše.

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!




To je to. Rast, skoro nem druge. RSI je iznad 50 što isto ukazuje na rast prema targetima o kojima smo već pisali. Ajd. [cool]

koji targeti 1300? sp ? [undecid]
[/quote]

Jučer je na indexu sp 500 probijen Neckline na 1267. Target SHS iznosi cca. 1376. Ipak prvo očekujem manji pad barem prema 1250-1254 nakon toga rast prema cca. 1294 pa manji pad i tako prema …..1376. Ajd, da vidimo što će biti iz toga. [proud]
[/quote]

Tačno radi se o obrnutom SHS-u. Da malo ponovim post od 28.12. Danas će index prema obečanih 1294+++….Sve ostalo napisano još uvije važi. Ajd [cool]

Jako sužavanje Bollingera…
U kojem ćemo smjeru krenuti?
Hmm, možda kraj trgovanja donese neke naznake…

Kako vidite odnos eurusd u narednom periodu


Jako sužavanje Bollingera…
U kojem ćemo smjeru krenuti?
Hmm, možda kraj trgovanja donese neke naznake…

Da, evidentno je da će se uskoro kroz koji dan dogodit veća promjena smjera koja će odredit srednjeročni trend. Samo pitanje je prema gdje.

Vidjeli smo da se u zadnja 3 dana čak nekoliko put testirala linija sma10 koja je trenutno otpor. Inače se sma10 pokazala kao dobar pokazatelj daljnjeg razvoja događaja ( svako zatvaranje ispod sma10 je nosilo pad, a svako zatvaranje iznad sma10 je nosilo daljni rast ).

Nakon zadnjeg neuspješnog testiranja sma10 ( danas ) je sve krenulo nizbrdo i slutilo je na daljnji pad indeksa, al nekim se čudom u zadnjoj minuti indeks odbio od prve potpore ( na oko 1728 ) i u istom naletu probio sma10. Malo je sve to skupa bizerno ispalo, al eto tako je.

Sad taj bolinger dobiva još više na važnosti, jer očito se formira nekakav trokut za koji će se tek vidjet kako će se rasplest. Tako pretpostavljam da će crobex zujat između ove dvije plave linije prije konačnog raspleta. Nažalost, izgleda mi sve više da je u pitanju konsolidacijski obrazac u primarnom trendu..

never surrender


Kako vidite odnos eurusd u narednom periodu

EURUSD se potpuno odvojio od ostatka tržišta, kao i prošle godinu u ovo vrijeme kad je EURUSD izgubio 3000 pipsa a equity i commodity je osato stabilan.


Kako vidite odnos eurusd u narednom periodu

stabilno…….sa povremenim slabljenjem…… [smiley]

ATPL se opasno približava 300,00 .
koliko vidite donji target ?

txs

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !



Jako sužavanje Bollingera…
U kojem ćemo smjeru krenuti?
Hmm, možda kraj trgovanja donese neke naznake…

Da, evidentno je da će se uskoro kroz koji dan dogodit veća promjena smjera koja će odredit srednjeročni trend. Samo pitanje je prema gdje.

Vidjeli smo da se u zadnja 3 dana čak nekoliko put testirala linija sma10 koja je trenutno otpor. Inače se sma10 pokazala kao dobar pokazatelj daljnjeg razvoja događaja ( svako zatvaranje ispod sma10 je nosilo pad, a svako zatvaranje iznad sma10 je nosilo daljni rast ).

Nakon zadnjeg neuspješnog testiranja sma10 ( danas ) je sve krenulo nizbrdo i slutilo je na daljnji pad indeksa, al nekim se čudom u zadnjoj minuti indeks odbio od prve potpore ( na oko 1728 ) i u istom naletu probio sma10. Malo je sve to skupa bizerno ispalo, al eto tako je.

Sad taj bolinger dobiva još više na važnosti, jer očito se formira nekakav trokut za koji će se tek vidjet kako će se rasplest. Tako pretpostavljam da će crobex zujat između ove dvije plave linije prije konačnog raspleta. Nažalost, izgleda mi sve više da je u pitanju konsolidacijski obrazac u primarnom trendu..
[/quote]
Onako od oka mislim da igrači na Zse ipak neće dozvolit pad ispod 1720 barem u slijedećih mjesec,dva…
Evo ja zadnja dva tjedna kupio malo ht-a, ernt-a, koei-a, podr-ke ,kras-a, ptkm-ije , đure đ. , adrisa-pa i lkri…dok malo veću količinu casha ostavljam za jesen ( trenutno nije ni bankarska kamata tako loša :-))
Jer realno referendum o Eu če završit pozitivno,izvješča ovih blue čipova če biti dosta dobra,neki če podijelit dividendu..po meni jedan rast od 5-10 % do proljeća je izgledniji,naravno ako fondovi dozvole…a neki veći pad bar ovih jačih fondovskih dionica kratkoročno po meni nema šanse…

Ono što je činjenica je da tržište "luta" već neko vrijeme. Pritisak (volumen) je slab, te su svi tehnički inputi koje dobivamo iz grafova posve neznačajni. Proboj MA30 se dešava na izuzetno niskim volumenima.
Označio sam na grafu ranije proboje gdje se vidi da se tu radilo o extremnim volumenima, pa su isti imali i jači značaj.
Činjenica je da tržište raste, ali uz slabu snagu.
Osobno i dalje stojim da ovakvim rastom to ne može daleko dogurat (neki dana sam pisao o max. targetu od 1330)…
Ovaj list koji povjetarac ljulja će sasvim sigurno dobro odletiti kad zapuše bura (bilo gore, bilo dole)…

SPX kuha žabe, a svi ovi šumovi su samo kreketanje tih žaba. [thumbsup]

New Report

Close