Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

crox mi je prvi glas? jel! se i to treba pratiti? (nisam ništa htio reći)

who dares, wins

ADPL izleda kao bulish divergence, moguc okret trenda !


ADPL izleda kao bulish divergence, moguc okret trenda !

odradeno vec.

Icapital opet potpora na 1727
ima tko kaj drugo jer je duplo dno ili ….
ima kaj drugo


belje – silazna putanja. SL vam je bio na 33. ispod 30 je povijesni minimum, i onda tu više nemate targeta. 27 je moguće dno, koliko vidim djeluje kao odrađeni impuls. također je probio zadnji padajući trend (najveći nagib), a prije proboja zadnjeg trenda vam tehnički gledano ulazi nemaju nikakvog smisla (hvatanja dna su uglavnom gubitne kupovine). no teorije kažu dna su dna u ovakvim slučajevima obično psihološki jake okrugle brojke 25, 20… (trebalo bi provjeriti jel to doista tako 🙂 bez obzira na te teorije, ne mogu isključiti niže dno. ukratko ulaz na satnom grafu imate odnosno bio je, a nekakav sigurniji ulaz je ako sutra zatvori iznad 29 (ali opet sa SL na 27).

crobex – dao sam graf i komentar, promijenilo se nije ništa. osim što će se, ako se probije to dno, javiti tigrus (hoće li mu komentar proći ili ne, to je druga tema) da vam kaže kako mu se ipak osim niza uspješnih prognoza desila i jedna neuspješna a u vezi crobexa 😉

adris – nemam pojma šta se događa u petak, valjda izvještaj. -p će vjerojatno biti 3xx 😉 zadnji ulaz koji vidim je bio na 340, a ovo se sada tako kilavi da bi prije rekao da će pasti nego rasti. ako probije zadnji vrh na 380, imamo potvrđeni target flaga je 440.

Opet analize nakon što je sve gotovo. To što vi ne vidite target za Belje, to ne znači da ne postoji. Ja sam ga naime već dao na ovim stranicama prije 4 mjeseca.
http://www.poslovni.hr/forum/tema/tehnicka-analiza-grafovi-savjeti-i-analize-2434?page=1982
Još malo i Belje je tamo.
Kako ide proboj nepostojećeg obrnutog H&S na Crobexu kojeg ste vidjeli i najavili zajedno sa vladom1111? Čini mi se da ne ide nikako.Ja vidim da moj kompleksni H&S za kojeg ste rekli da ne postoji ide po planu. Treba znati. Isto tako mogu najaviti pad DAX-a koji uskoro ide u pozamašnu korekciju od minimalno 35%, a sa sobom će povući cijelu Europu u crveno.

Situacija je slijedeća na DAX:
Kao što možemo vidjeti iz grafa, desetogodišnji uzorak trokuta daje target od 14500.Međutim: imamo slijedeće situacije; uzlazni kanalom cijena uskoro dolazi na vrh kanala na oko 12 000 gdje će biti vrh. Ujedno na tom vrhu imamo 100% udaljavanje od 200 SMA, što je potpuno neodrživo i završava enormnim korekcijama kao u zaokruženom primjeru iz 2007. gdje je također DAX otišao 100% iznad SMA 200. Nakon toga je uslijedila korekcija od 50%. Sad očekujem korekciju od 35% koja će DAX dovesti natrag na 8000 bodova i gdje će se index ponovo susresti sa SMA 200, te nastaviti zdravi rast prema 145000 bodova.Tko preživi pričat če.
Živjeli

da se smrzneš.ja očekival da bumo crvene skinuli s vlasti a oni buju tek počeli
vladati.čujte smem pitati a do kada bu to crveno trajalo u Hrvatskoj.otprilike

145000 bodova može nadopuna

po ovome cijena dionica bu cijena krumpira za Hrvatsku
ožujak 2009 1357 bodova
kakve veze imaju ovi današnji crobexi veze s onima iz 2009.g.
niš ne razmem a nitko mi ne želi pomoći
calimero

Situacija je slijedeća na DAX:

a di je SMA 200 i koji je time frame graf?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Opet analize nakon što je sve gotovo.

što je gotovo? kolega je par postova ranije zatražio analizu trenutnog stanja, pa sam napisao nešto o tome.
To što vi ne vidite target za Belje…

58->33 dakle 48->23? problem je u tome što vi ne razumijete zašto taj target nije ispravan.
Kako ide proboj nepostojećeg obrnutog H&S

Mislite na onu situaciju kada je vlad rekao ‘tu imate IHS’, pa onda 10 dana nakon toga ‘vidite kako se taj IHS realizirao’?
moj kompleksni H&S

na ovo gledam kao svoj neuspjeh, jer vam niti iz više pokušaja nisam uspio objasniti gdje griješite a kamoli zašto.
mogu najaviti pad DAX-a

zašto je pogrešno…
…promatrati graf DAXa od 90ih na ovamo kao cjelinu?
…na grafu od 300 elemenata gledati funkciju od 200 elemenata?
…u TA, pad sa 8000 na 4000 nazvati padom od 50%?
…nacrtati kanal sa 3 točke pa očekivati 4-tu kao target?
…graf na kojem je kretanje od 1000 do 12000 crtati na normalnoj skali?
…raditi bilo kakve dugoročne projekcije nakon što je uveden QE?

Zanimljiv je i target od 14500, pa projekcije 50% pada -> 35% pada, kao i okidač ‘SMA + apsolutni odmak = 2*SMA’, ali ne toliko da želim saznati detalje koje dovode do tih ideja.

Kolega, bojim se da naša daljnja komunikacija neće uroditi ničim dobrim, pa ću poštedjeti sebe, vas a i sve ostale od daljnje polemike. Šta god odgovorite, vaša će biti zadnja.

Sretno vam bilo.

Zmajki a di ti je bila sma na blje po 27?

A BALVANA!!! :) :) :)

Kolega, bojim se da naša daljnja komunikacija neće uroditi ničim dobrim, pa ću poštedjeti sebe, vas a i sve ostale od daljnje polemike. Šta god odgovorite, vaša će biti zadnja.

Sretno vam bilo.

Kolega Graziani, vi samo puno pričate a od vaših analiza nema ništa ili su potpuno zakašnjele i time nebitne.
Za razliku od mene koji sam objavio 5 analiza na ovim stranicama. 3 od njih sam analizirao i pogodio doslovno u kunu i to sa velikih udaljenosti. Četvrta je analizirana i prognoziran pad od 45% prije 6 mjeseci dok su se ljudi tukli tko će više kupiti te “najpodcjenjenije” firme na svijetu. Sad je već došla na 35% pada i još fali 10% da se ostvari moja analiza. A ona će se naravno ostvariti. Ostala je za ostvariti se još jedna-peta,možda i najteža analiza Crobexa koju ste vi i vlad promašili,a mene ste išli učiti(toliko o tome), a ja vjerujem da ću i nju pogoditi kao što sam i sve ostalo. I najnovija DAX.naravno, vi ćete i dalje pričati kako to ne valja, kako se to ne radi tako, a ja ću i dalje gađati u kunu. A što ćete vi pogoditi? Ah da, nisam ni mislio ….


Četvrta je analizirana i prognoziran pad od 45% prije 6 mjeseci dok su se ljudi tukli tko će više kupiti te "najpodcjenjenije" firme na svijetu. Sad je već došla na 35% pada i još fali 10% da se ostvari moja analiza. A ona će se naravno ostvariti.

mislim da su neki pola godine prije vas najavili target blje-r-a [emo_namigusa]

free flow information

ja bih nekoga volio za najnoviju situaciju oko atgr , jer ovdje je bilo rečeno da je downtrend , kojeg ja ne vidim , nego sasvim obrnuto.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


ja bih nekoga volio za najnoviju situaciju oko atgr , jer ovdje je bilo rečeno da je downtrend , kojeg ja ne vidim , nego sasvim obrnuto.

tri rečenice i graf.
jel to bilo previše za pogledati i pročitati?
jesu li rečenice bile previše zahtjevne za shvatiti?
trebam li svaku rečenicu objasniti dodatno?
ako ne možete shvatiti par osnovnih pojmova, zašto uopće tražite nekakvu analizu?
ako vam već nešto nije jasno, zašto ne pitate?
da li ostali koji čitaju razumiju što ovdje piše i koji je smisao toga?

> potvrđeni silazni trend, zasada još izgleda kao korekcija rasta 560-1080.
probijen je uzlazni trend = probijena je linija trenda rasta = imate potvrđeni silazni trend. cijena se kreće prema dole = silazni trend.
To još uvijek izgleda kao korekcija rasta, odnosno uzlaznog trenda, dakle moguće je da će nastaviti rasti.

> Ulaz u slučaju proboja linije silaznog trenda.
Ako se kretanje cijene na kraju dana zaustavi iznad linije silaznog trenda, možete kupiti dionice i nadati se daljnjem rastu.

> Padom ispod 880 target je zona od 50-62% retracea.
Ako zadnja cijena vrijednosnog papira ATGR-R-A na kraju dana trgovinskog dana na ZSE (Zagrebačka Burza d.d.) bude manja od 880kn, povećava se vjerojatnost da će se u skoroj budućnosti cijena kretati u rasponu od 760 do 820kn.

Gospodo, pozdravaljam vas. U trenucima dosade, čekanja, relaksacije i sličnog, zabavljati ću se na nekom drugom mjestu, jer ovdje to nema nikakvog smisla za mene a očito ni za vas.

Sretno! Nemojte sve izgubiti!



Četvrta je analizirana i prognoziran pad od 45% prije 6 mjeseci dok su se ljudi tukli tko će više kupiti te "najpodcjenjenije" firme na svijetu. Sad je već došla na 35% pada i još fali 10% da se ostvari moja analiza. A ona će se naravno ostvariti.

mislim da su neki pola godine prije vas najavili target blje-r-a [emo_namigusa]
[/quote]

Recite kolega, dajte link, da vidimo i čestitamo…

New Report

Close