Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@Delux
, izbrojao ti je Croman cijeli pad na str.3143. Istina da se vidi samo dio grafa, ali poanta se uočava. Pa da ne ispadne da se kitim tuđim perjem, evo nacrtat ću čitav pad u skladu sa Cromanovim grafom na str.3143.

Ne pokazuje samo EWT nezavršenost down korekcije. Nedavno je kolegica Nasdaq dala grafove Pitchfork analize za pojedine dionice. Ne sjećam se dali je postala i graf za crobex, pa ako jest ispričavam se, ne kopiram nego se slažem.


yes [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Pošto su danas tema predikcije i projekcije, evo primjer kako to treba izgledati.

1 – orginalna projekcija sa jasno definiranim ciljem
2 – updejt kroz samu provedbu
3 – realizacija i rezultat dotične projekcije

I onda konkluzija, da li je bila točna, ili nije, koliko je precizna itd. [tongue]

Evo sad može kolega delux ili croman preuzeti dalje, pa nam reć šta slijedi sada.

Ali molim precizno! [lol]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Evo jedan kolega je zamolio IGH. Pa da mu ispunim želju.
(ja ga sam od sebe nikad ne bi stavio ni analizirao).

Sretni kolega,
nadam se da će vam ovo bar malo pomoći.

PS: napisao sam u slici, da se ograđujem, jer vjerujem i sam da analiza na nelikvidnim stvarima radi poprilično LOŠE.

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Evo jedan kolega je zamolio IGH. Pa da mu ispunim želju.
(ja ga sam od sebe nikad ne bi stavio ni analizirao).

Sretni kolega,
nadam se da će vam ovo bar malo pomoći.

PS: napisao sam u slici, da se ograđujem, jer vjerujem i sam da analiza na nelikvidnim stvarima radi poprilično LOŠE.

To da TA ne radi na nelikvidnim stvarima je mit i izgovor nekima koji ne znaju napraviti analizu

Neki drugi su napravili točne analize bez obzira na likvidnost

Ako je IGH nelikvidan , a uvijek je u TOP 10 po likvidnosti, onda ti vjerovatno znaš napraviti analizu samo za HT

Ajde napravi analizu HT-a da vidimo kako dobro radi tvoja analiza na likvidnim

Nemojte kolega pričati u moje ili nečije tuđe ime

Ima ovdje ljudi koji su u stanju napraviti točnu analizu na netrgovanim dionicama

Svaka dionica je precijenjena dok je ja ne kupim


Evo jedan kolega je zamolio IGH. Pa da mu ispunim želju.
(ja ga sam od sebe nikad ne bi stavio ni analizirao).

Sretni kolega,
nadam se da će vam ovo bar malo pomoći.

PS: napisao sam u slici, da se ograđujem, jer vjerujem i sam da analiza na nelikvidnim stvarima radi poprilično LOŠE.

Ima još takvih dionica ali što očekivati nakon ovog potopa kod Amera ??? Ajd kolega nabacite vaše viđenje BLJE. [bye]



Evo jedan kolega je zamolio IGH. Pa da mu ispunim želju.
(ja ga sam od sebe nikad ne bi stavio ni analizirao).

Sretni kolega,
nadam se da će vam ovo bar malo pomoći.

PS: napisao sam u slici, da se ograđujem, jer vjerujem i sam da analiza na nelikvidnim stvarima radi poprilično LOŠE.

Ima još takvih dionica ali što očekivati nakon ovog potopa kod Amera ??? Ajd kolega nabacite vaše viđenje BLJE. [bye]
[/quote]

@veki
dok su oni rasli mi smo padali….ovo je najbolji moguci scenarij za nas tj da su se ohladili danas …naravno ako u ponedjeljak US premarket bude zelen a za njim i europa itd..naime malo kasnimo u ovom valu za njima….:-)btw kod njih traderi unovcavaju dobit danas petak je, a jos ako su i one koji nisu htjeli istresli iz gacica zbog izvijesca imamo otvoren rast sljedeci tjedan…naravno puno je tu ako ………… [lol]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

To da TA ne radi na nelikvidnim stvarima je mit i izgovor nekima koji ne znaju napraviti analizu

Neki drugi su napravili točne analize bez obzira na likvidnost

Ako je IGH nelikvidan , a uvijek je u TOP 10 po likvidnosti, onda ti vjerovatno znaš napraviti analizu samo za HT

Ajde napravi analizu HT-a da vidimo kako dobro radi tvoja analiza na likvidnim

Nemojte kolega pričati u moje ili nečije tuđe ime

Ima ovdje ljudi koji su u stanju napraviti točnu analizu na netrgovanim dionicama

daj nek mi ti ljudi koji su tolko znaju i mogu naprave analizu za VART-R-1

[bye]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora



Evo jedan kolega je zamolio IGH. Pa da mu ispunim želju.
(ja ga sam od sebe nikad ne bi stavio ni analizirao).

Sretni kolega,
nadam se da će vam ovo bar malo pomoći.

PS: napisao sam u slici, da se ograđujem, jer vjerujem i sam da analiza na nelikvidnim stvarima radi poprilično LOŠE.

To da TA ne radi na nelikvidnim stvarima je mit i izgovor nekima koji ne znaju napraviti analizu

Neki drugi su napravili točne analize bez obzira na likvidnost

Ako je IGH nelikvidan , a uvijek je u TOP 10 po likvidnosti, onda ti vjerovatno znaš napraviti analizu samo za HT

Ajde napravi analizu HT-a da vidimo kako dobro radi tvoja analiza na likvidnim

Nemojte kolega pričati u moje ili nečije tuđe ime

Ima ovdje ljudi koji su u stanju napraviti točnu analizu na netrgovanim dionicama
[/quote]
u krivu si…..moze se radit analiza na nelikvidim dionicama…ali je manja preciznost pogotka….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


To da TA ne radi na nelikvidnim stvarima je mit i izgovor nekima koji ne znaju napraviti analizu
Ako je IGH nelikvidan , a uvijek je u TOP 10 po likvidnosti, onda ti vjerovatno znaš napraviti analizu samo za HT.

Ajde napravi analizu HT-a da vidimo kako dobro radi tvoja analiza na likvidnim
Nemojte kolega pričati u moje ili nečije tuđe ime

Ok, krenimo redom.
Moja rečenica u postu na koji se vi referirate ide ovao :

"PS: napisao sam u slici, da se ograđujem, jer vjerujem da analiza na
nelikvidnim stvarima radi poprilično LOŠE."

Dakle nisam rekao da se baš ništa ne može "analizirati", nego da radi poprilično loše. Pod time se
naravno podrazumijeva da je analiza često neprecizna. Samim time postaje skoro potpuno beskorisna, jer nikakvog smisla nema raditi sa nekim alatom koji jako često griješi jer to će uništiti sav profit, odnosno svu korisnost.

A ovo šta kažete "TOP10", … to je meni toliko smiješno, ali doista.
Pa čitava naša burza je lakrdija što se tiče prometa. Od kuda meni pravo da proglasim IGH nelikvidnim, pa ipak se tu radi o prometima od 500tinjak dionica na dan!!! [lol]

Svaki uđbenik iz tehničke analize će vam reći da je jedna od osnovnih stvari koja vam treba da bi TA imala zadovoljavajuću učinkovitost – VOLUMEN.

Velik volumen = Konstantan protok velike količine novca i interesa. Zašto?
Jer to jamči da su ponuda i potražnja uvijek u dinamičnom klinču, te onda očitani PRICE movment ima dakle smisla proučavati kroz alate TA. Jer je trenutna cijena isključivo plod odnosa između
ponude i potražnje. E onda tu postoje određene zakonitosti, te se to može kvantizirati.

To su OSNOVE. Crobeks to nema, već je stupanj manipulacije i nepredvidivosti naprosto PREvelik
da bi itko iole ozbiljan se time bavio.

Američke su burze visoko algoritmizirane, čak 70% čitavog volumena je plod algoritmic tradinga, high frequency tradinga, distributivnih sistema velikih fondova. Zato tamo TA ima učinkovitost koja ima smisla. To Crobeks NEMA.

Nadam se da je sad jasnije šta sam mislio, ok može se do neke mjere predviđati korištenjem TA,
ali je poprilično neprecizno, te me podsjeća pomalo na kladionicu.

Ako ste vi tako već odlučili nastupiti,
evo dajte vi fino radite analize za hrv. dionice, pa ćemo vam mjerit preciznost.
Pa dokažite to. Ja pratim ovaj forum već godinama, pa mogu posvjedočiti i da oni forumaši koji doista znaju napraviti analizu, griješe često kad rade procjene, ne radi svog neznanja, nego je crobeks naprosto takav = relativno nepredvidiv. Često se i analiza pokaže točna, ali PREČESTO NE!

Preporučam svima da bace oko :
http://en.wikipedia.org/wiki/Algorithmic_trading
http://en.wikipedia.org/wiki/High-frequency_trading

Pa se lako dođe do zaključka, zašto TA ima jako puno smisla na američkim burzama, a zašto na crobeksu tako često zakaže kad je najvažnije.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

SP500, tjedne i dnevne svijeće, prije tri tjedna i danas.
Usporedba sa svijećama iz prosinca ’07 i siječnja ’08 .

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


SP500, tjedne i dnevne svijeće, prije tri tjedna i danas.
Usporedba sa svijećama iz prosinca ’07 i siječnja ’08 .


Tako je kolega nažalost!
Trend je down i nije dobro.
Banke su potonule kao olovo u moru. Up pomak nećemo vidjeti neko vrijeme

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Trend je down i nije dobro.

Ne bi se složio s tom izjavom kolega, dapače 99% sam siguran da će SP500 premašiti stari vrh i ići preko 1200.

26.11.2010 - Dan D

New Report

Close