Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@croman

vremenski okvir sto se nezaposlenosti tice?

tack

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

ajde baš mi drago da ste danas svi tako pametni, a kad sam ja jučer ujutro napisa svoje, ekipa se podhebava. Pamćenje vam je tipično hrvatsko, – najviše po ure [bye]


@croman

vremenski okvir sto se nezaposlenosti tice?

tack



@rokoch

Pogadam u periodi od narednih 2 do 5 godina

Analiza o nezaposlenosti je stvorena sa HR podacima od 1952 do 2009 godine.
Ewt ne daje cilj kada se to moze desiti ali po ekonomskom stanju u svijetu i HR
; nije nemoguce da ono sto analiza pokazuje se uistini.

Ali vrijeme ce pokazat…u ovom slucaju se nadam da bude kriva analiza.


Buduci da vidim da posjetioci mog bloga ne spominju dobivene analize (i postu su zadnje stvorene analize)

evo cak 3 grafa od Cromana .

Privitak 1 – 2

Analizu za privitak 3 se nadam (nemam nista protiv ) da imam krivo (ima sigurno njih sto ne vjeruje da su takve analize moguce)…onaj ko dobro pogleda ce shvatiti zasto tako pisem

Ovo već svi znaju, traži se nešto novije. [lol] [lol]

..tako je uliks, treba imati hrabrosti pa makar virtualne za najaviti barem mogućnost nekakvog preokreta. Međutim nakladnici naknadne pameti opet nam sole pamet, a svi znaju da je sol u prevelikim količinama nezdrava (osim ako nije na mladoj janjetini).
Kriju svoje grafove kao zmija noge,pa na svojim polovnim ispromašenim blogovima sole pamet,a svi znaju da je so… (ovo sam već rekla).
Kao raja bi se obogatila da dadnu svoja vizionarska remek djela, precrtana crakiranim programima.Ovaj svijet je pun jada i jadnika (Les miserables), škrtaca, sebičnjaka i bezkičmenjaka, koje mama nije odgojila u duhu ljubavi i bratstva. Odoh malo povratiti, dobro će mi doći makar linije radi.

Cromane,

pozdravljam tvoj rad te smjernice oko TA

Ono što moram naglasiti je graf za nezaposlenost, BRAVO

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


..tako je uliks, treba imati hrabrosti pa makar virtualne za najaviti barem mogućnost nekakvog preokreta. Međutim nakladnici naknadne pameti opet nam sole pamet, a svi znaju da je sol u prevelikim količinama nezdrava (osim ako nije na mladoj janjetini).
Kriju svoje grafove kao zmija noge,pa na svojim polovnim ispromašenim blogovima sole pamet,a svi znaju da je so… (ovo sam već rekla).
Kao raja bi se obogatila da dadnu svoja vizionarska remek djela, precrtana crakiranim programima.Ovaj svijet je pun jada i jadnika (Les miserables), škrtaca, sebičnjaka i bezkičmenjaka, koje mama nije odgojila u duhu ljubavi i bratstva. Odoh malo povratiti, dobro će mi doći makar linije radi.

[thumbsup]




Buduci da vidim da posjetioci mog bloga ne spominju dobivene analize (i postu su zadnje stvorene analize)

evo cak 3 grafa od Cromana .

Privitak 1 – 2

Analizu za privitak 3 se nadam (nemam nista protiv ) da imam krivo (ima sigurno njih sto ne vjeruje da su takve analize moguce)…onaj ko dobro pogleda ce shvatiti zasto tako pisem

Ovo već svi znaju, traži se nešto novije. [lol] [lol]
[/quote]

bit će za koji dan, čemu žurba
[/quote]

A sto da kazem ..se smijete sami sebi ? … neka izreka kaze … da narod zasluzi kako i ima?

Sto ja znam…zivim u Svedskoj..nije mi lose…vjerovatno su Svedani i njihova vlada …drukciji…

Updejt razvoja SPY-SH.

Evo prilažem slike, koje pokazuju da se doista ostvarilo točno ono šta je pisalo na slikama
od prije 5-6 dana. Ono šta je rečeno na slikama to je i provedeno, prvo laganini bulliš stav, nakon čega slijedio rast, te onda izraz da će oko 1090 čitava stvar definitivno stati i naletiti na otpor,
što se eto i desilo bez ikakve sumnje.

Što se tiče kamo će SP SH tandem dalje, to u ovom trenutku mislim da ne zna nitko, jer su silnice
u popriličnom ekvilibriju. Blaagi bias prema shortu, ali samo blagi. Tamo gdje napravi pop sutra mislim da je to i smjer.

CROBEX :

Evo usput prilažem i sliku crobeksa i svog viđenja istog.
Također i slike projekcija od prije par dana sa jasno definiranim targetima.

Osim što imamo sve tehničke pokazatelje na ovim razinama koji ukazuju da bi ovo doista trebalo biti malo održivije dno, evo na slici se vidi lijepo i da imamo udar u volatilnost ( vrlo važna stvar na burzi ).

Istina da je 12.7 bio zeznut dan i baš za stop-loss, no isto tako je 13.7 takvom reakcijom bio za povrat na poziciju, iz jednog vrlo važnog razloga. Pa izvan volatilnosti smo žestoko i imamo zelenu svijeću. Nažalost ti sitni jednodnevni šumovi oko dna su neizbježni. Pogotovo na ovakvoj burzi 🙂

E sad dodatno malo da komentiram,

pogledao sam malo ove Cromanove slike, te mi se čini da je čovjek doista izvrsan prognozer.
Na svakoj slici se vidi da postoje dva moguća ishoda. Ili cijena ide gore ili ide dolje.

Doista je mala šansa za pogrešku, a to bi bila da cijena ostane neizmjenjena.
Evo ja ne znam kako je to vama ostalim kolegama, ali meni je to čak malo i onako.. smiješno, uz
sve dužno poštovanje prema kolegi. Ali smatram da takve "analize" nemaju baš previše smisla.

E sad, kolega Delux kaže, da mu je Croman javio na vrijeme tamo još na 2200 da će crobeks past na 1779,99, a crobeks je pao na 1780 i da je time "potvrđeno" da je Croman apsolutni car, koji pogađa sa preciznošću od 99.99% i to bar 2 mjeseca unaprijed. Eto meni je ovo naprosto fantastično da netko može tako nešto izjavit.

Šteta što nikada nije viđena konkretna projekcija a konkretnim targetom, ali PRIJE nego šta se nešto desi. Dakle unaprijed.

Radi toga, Ja ću samo komentirati da sam ja svojim prijateljima rekao na 2225 (dana 26.4) da rasprodaju SVE, te sam im pola sata prije samnog dna (13.7) na javio da trebaju ući oko iznosa 1778.
Kunem se da je tako. Isto kao i za kolegu Cromana, nemam dokaz, ali vjerujte mi da je tako.
Tako da sam eto ja malo ipak precizniji.

Sretno svima.
[tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

@Forengi

Istine radi,krivo čitaš Croman-ov graf, to nisu dvije mogućnosti, već prvo ide indeks u točku 1 pa potom u točku 2, onako kako je i nacrtao.

Lp


Cromane,

pozdravljam tvoj rad te smjernice oko TA

Ono što moram naglasiti je graf za nezaposlenost, BRAVO


Također ….pozdravljam te i zahvaljujem na cjelokupnom trudu ovdje Cromane ……

@x-man s tim da je jedinica vec odradjena…..

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

New Report

Close