Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Moja je procjena sutra rast od 20%.

Pa vjerojatno ako misliš na neke dionice, ne vjerujem da će baš čitav jedan indeks toliko rast. Al 8 posto za indeks je realno.
[/quote]
cekaj a graf ili objasnjenje zasto u 1 dan ? a otpori? nezz npr sma50,sma 100 itd..mislim ,ne kuzim zasto bas 8 % u 1 dan?




Moja je procjena sutra rast od 20%.

Pa vjerojatno ako misliš na neke dionice, ne vjerujem da će baš čitav jedan indeks toliko rast. Al 8 posto za indeks je realno.
[/quote]
cekaj a graf ili objasnjenje zasto u 1 dan ? a otpori? nezz npr sma50,sma 100 itd..mislim ,ne kuzim zasto bas 8 % u 1 dan?
[/quote]

A eto, tako vidim ovaj val. Očito je u pitanju veliki val. Zašto baš u 1 dan? Imam takav osjećaj za njegov razvoj, pogotovo obzirom na današnja kretanja. Moja analiza valova upravo to sugestira.

Doduše moguće je i da se protegne kroz 2-3 dana, s time da bi opet glavnina rasa bila prvog dana, nema strogih limita po tom vremenskom pitanju, al ja ga baš vidim takvog spektakularnog u jednom danu.

8 posto je ono odokativno izračunato, al definitivno postoje detaljniji targeti.

Evo za sada samo graf dax-a sa mogućom dnevnom svijećom.

p.s. Naravno, možda sam malo pošandrcao u zadnje vrijeme pa crtam i vidim samo budalaštine, ko to zna…

p.p.s. e da, tu je i sma200 za dax.

never surrender

Evo i jedan moj graf:
Iako je pred 2 tjedna izgledalo da će se u Amera dogoditi bearish cross SMA20/SMA74, ipak se ovim akcijama u zadnja 2 tjedna to preokrenulo, i zasad klize jedna uz drugu na nekih 5-6 bodova razlike, iznad 1.220.
S obzirom da sutra završava tjedan, a i po prirodi ovakve "klizne reakcije" koja obično nije slučajna, doista bi se moglo zaključiti da rast još nikako nije gotov (ma koliko to bilo nelogično).
Dapače, uspoređujući neke slične situacije na Summation indeksu, postoje sličnosti s 3/2010 nakon kojih je uslijedio rast od 50-60 bodova.

Prilažem još jedan "nevjerojatan" dokaz – trodnevni graf Advance/Decline Line s FreeStockCharts (inače odlična stranica, za one koji ne znaju):
Kao što se vidi, EMA10 i EMA66 su se bile gotovo prekrižile (mislim da su 1 dan čak i bile), no snažni odbijanac iza 7.10. doveo je do odbijanja 1 od 2.
Iako situacija može nalikovati na situaciju iz jeseni 2007., treba reći da je onda MACD histogram (21,55,8) bio negativan i na samom vrhu je bio samo -0,54, dok je trenutno već treću trodnevnu svijeću pozitivan i dalje raste.

U svakom slučaju, zanimljivi pokazatelji koji nikako ne daju dojam pada iz 2007., a kamoli da je situacija kao u proljeće 2008 – iako je u mnogim stvarima – pa i u onoj mojoj prognozi ovdje pred par tjedana – (bila?) nalik… Interesantno.

P.S. DAXu je SMA74 na tjednom na nekih 6598 pa tu treba očekivati zastoj. Sutra će sigurno biti volatilno…

Kako možete biti sigurni u toliki rast kad s druge strane se priprema s… ako nešto s Grčkom krene po zlu.

@perica

joj pero, perice.. [lol]

ne mislim da neće bit ovako, samo nekako si mi promijenio mišljenje.. nema više pada?? ma nemoguće..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!



@perica

joj pero, perice.. [lol]

ne mislim da neće bit ovako, samo nekako si mi promijenio mišljenje.. nema više pada?? ma nemoguće..

Nisam mijenjao mišljenje, samo radim po targetima, pokušavam dočarat svaki veći val pa govorim o mogućnosti pada il rasta indeksa, ne vidim gdje je tu mijenjanje mišljenja. U svakom slučaju je bolje bit informiran o svemu nego imat jedan target za maksimalni rast i držat se njega ko pijan plota.

Inače, za sad ništa od onog najavljenog rasta, možda drugi dan.

never surrender

@perica

ma ti si meni simpatičan lik.. možda malo prenervozan s tim silnim brojanjem i padovima i rastom, a u stvarnosti se ništ značajno nije dogodilo.. probaj se pomaknut na tjedni graf, ili mjesečni, pa ćeš se možda i opustit.. ajd uživaj..

evo, probaj recimo napravit dugoročnu analizu nečega.. pol god, godina, pa na dalje..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!



@perica

ma ti si meni simpatičan lik.. možda malo prenervozan s tim silnim brojanjem i padovima i rastom, a u stvarnosti se ništ značajno nije dogodilo.. probaj se pomaknut na tjedni graf, ili mjesečni, pa ćeš se možda i opustit.. ajd uživaj..

Samo pokušavam maksimalno iskoristit volatilnost tržišta i to je sve. Naravno da je nekome svejedno ako samo sa strane promatra i ne trguje. Meni je sve ovo donijelo lijep profit, a takve prilike nisu česte.


@machete

Pa bitna je Grčka, kako nije, pa da nema nje čime bi se ljuljala tržišta? Vidiš da od te sprdačine rade šta žele, malo im vijesti oko Grčke valjaju malo ne valjaju.

never surrender

Update copper

Da, ići će se vjerojatno na formiranje naizgled trokutaste formacije, look-a-like četvorke, a u biti su 1-2 valovi…zgodna shema. Znači odgođen masivni rast za ponedjeljak.

never surrender

Nema naš nekog smisla ovih dana buljiti u grafove,tu sad politika vodi glavnu riječ,svaka i najmanja izjava nekog političara može poremetiti te vaše grafove,valove i trokutaste formacije…

"Only dead fish swim with the stream"

Indeksi uredno napravili 50% retracea ovog rasta u prethodna 3 dana…

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Svijet/Dr.-Propast-Europa-je-sudar-vlakova-u-usporenoj-snimci?homesrclink=car
Evo ovo je vrlo mogući scenarij.


Evo ovako imam dvije vijesti.

Jedna vijest je da sam izgleda ipak krivo procjenio dno za sp500 na 119x, al dobro, to ćete mi valjda oprostit obzirom da mi zaista praćenje sp500 marginalno.

A druga vijest će mnogima vjerojatno izmamit osmjeh na lice, iz bilo kojih razloga, il će se smijat meni il će se smijat ako sam u pravu.

Fakat ne znam koliki je najveći dvodnevni rast zabilježen na europskim indeksima, al sutra bi prema TA europski indeksi mogli doslovno eksplodirat, a kad kažem eksplodirat mislim na rast i od 8 posto. Ne znam šta mi došlo pa vidim takav count.

Samo DAX danas skoro 3% u minus. Tvoja prognoza bila je + 8 %. U jednom danu promašio si za više od 10%. Jao ostao bez gaća. [lol]



Evo ovako imam dvije vijesti.

Jedna vijest je da sam izgleda ipak krivo procjenio dno za sp500 na 119x, al dobro, to ćete mi valjda oprostit obzirom da mi zaista praćenje sp500 marginalno.

A druga vijest će mnogima vjerojatno izmamit osmjeh na lice, iz bilo kojih razloga, il će se smijat meni il će se smijat ako sam u pravu.

Fakat ne znam koliki je najveći dvodnevni rast zabilježen na europskim indeksima, al sutra bi prema TA europski indeksi mogli doslovno eksplodirat, a kad kažem eksplodirat mislim na rast i od 8 posto. Ne znam šta mi došlo pa vidim takav count.

Samo DAX danas skoro 3% u minus. Tvoja prognoza bila je + 8 %. U jednom danu promašio si za više od 10%. Jao ostao bez gaća. [lol]

[/quote]
Nemam ovdje osobno protiv nikoga ništa, ovo vam govorim onako čista srca, no zašto se stalno netko proziva, "Ti si rekao ovo, ti si ukazivao na ono,, samo zavist, čangrizavost, ne mislim Quo sada samo na tebe, opčenito večina samo to radi. Nedostaje .."Ja sam rekao ovo a ti si rekao ono, USPOREDBE, ukaz na znanje. Pa zar se ne zove ova podgrupa "SAVJETI, grafovi analize. Lijepo bi bilo kada bi svi vršili te analize, ne bez veze se udjeljivale ocjene, nego onaj koji bude točan i nj.. udjeliti mu ocjenu 100, a onome tko najviše fula njemu ocjena 1, već kada su tu te proklete ocjene, prem da bi ih ja osobno izbacio da se mene pita. Timski rad je najači rad, složna braća kuću rade, a ovako svakodnevno blačenje nekoga, a osoba je možda imala najbolje namjere, jer to tako vidi.. ukažite joj da nije tako na svoj način, stavite svoj graf u kontra smjeru i argumentirajte.
Sorry sad sam se probudio !!
LP [angry]

I very much love INGRA !!

New Report

Close