Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

može li koja crta o tečaju eur/chf ?
hvala.

Hehehe, može:
http://www.snb.ch/en/mmr/reference/pre_20110803/source/pre_20110803.en.pdf

dax za danas:
DAX – Wednesday 03 August 2011
http://bnd-dionica.blogspot.com

dan poslje sutra

sorry,zaspao sam ujutro(prognoza je trebala biti na ekranu u 08.00h)
lp

dan poslje sutra

Priznajem nisam očekivao ovakav scenario. Oni, koji vjeruju u Bear Market, šansa za prodaju im je ovih dana. Očekujem, da će index sp 500 porasti min. na 23 % retrace od 1271 boda te nakon toga opet korekcija prema otporu 1243.

Odbijanje od tih otpora može proizvesti jo jeda n bull prema 1400 boda.

Zadnji odtpor je na 1220 boda i prelaskom toga, tehnički može se prozvati potrvrda recesija i velkika korekcija.

Gledajući opet onaj graf koji sam stavio sinoć, nekako mi se najizgledniji scenarij čini – pad do tih cca 1220 bodova kroz par tjedana (do onda bi trebala SMA74 biti na cca toj razini), a zatim odbijanac do skoro 1.400 bodova tijekom jeseni.
Time bi vjerojatno nastale još veće negativne divergencije na grafovima, dobili bi marginalno viši vrh, a scenarij bi bio gotovo isti kao u 2007. godini (vidi sliku i usporedi).
To bi bio nekako najlogičniji scenarij, no vidjet ćemo kako će u stvari biti.

Ne treba smetnuti s uma da bi to bilo skoro pa točno 4 godine nakon zadnjeg takvog obrata, a ako u igru ubacimo još i američki četverogodišnji ciklus (izbori su u studenom 2012), "politički scenarij" bio bi idealan za ne/reizbor Obame.

SPX
Graf je probijen prema dolje i to je činjenica. No, 14 dnevni RSI je na liniji potpore. Značajno je i to što nikad od 2 mj 2009 g. nije probio 30. To nam još daje nade za odbijanac.
Nadalje, gledajući stvar preko EWT-a zadnji pad (od 135x bodova na dolje) je imao je dan jaki retrace (preko 80%-tni) što više daje naznaku da se radi o abc padu nego o impulsu prema dole…Drgim rječima ovo je zadnji treći korak tog pada (za razliku od impulsnog gdje bi još čekali novo dno)….

Moje čestitke znalcima TA i trudu utrošenom da bi malo pomogli ovakvim kao ja na ovom forumu

AL mene osobno zanima Crobex dije Crobex u toj cjeloj priči svi smo bili svjedoci rasta stranih indexa koji su došli na 10% od svoje vrijednosti ATH 2007g a Crobex je i dalje 80% u minusu i više kad bi izuzeli INU i još par fondovskih gubitaša

Kakve su prognoze za Crobex do kraja god aj da vidimo to

@all

Evo malo updatea.

ATPL – odradila savršeno odbijanac. Sad je nigdje.
LKPC – nakon prvog super odbijanca, malo je naprona, al u ekstremu je dolje.
ATGR – a ništa, već stoti dan ide ravno.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

@shefsale
Teren za tvoj scenarij je već aktivno u pripremi:
http://www.bloomberg.com/news/2011-08-03/pimco-blackrock-say-u-s-economy-is-running-at-stall-speed-fed-may-act.html

Spin već kreće sa svih strana kojima je to u interesu.
Samo, ovoga puta će pad biti titanski.
Prvi su na redu Europljani koje će rast commoditiesa uništiti, jer je ECB-u jedna od glavnih politika ograničavanje rasta inflacije što se postiže rastom kamata.
Rast kamata poskupljuje zaduživanje onih AAA jadnika koji moraju spašavati PIIGSE i tako u jedan lijepi krug, koji sve više dobiva na brzini.
Tko zna, možda za godinu, godinu i pol.
U svakom slučaju, živimo u zanimljivim vremenima i ovakvi događaji se neće ponoviti još dugo.

Na log-u je u jednoj varijanti probilo, a u drugoj probija na cca 1.05



@all

Evo malo updatea.

ATPL – odradila savršeno odbijanac. Sad je nigdje.
LKPC – nakon prvog super odbijanca, malo je naprona, al u ekstremu je dolje.
ATGR – a ništa, već stoti dan ide ravno.


Gdje se LKPC odbila od 900 prema 850 ako se to računa kao odbijanac [lol]

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Hm, izgleda da sam bio vidovit s onim scenarijem, već su dogurali do 1.235, još samo 20ak bodova dolje [lol]

Inače, DAX je svoju SMA74 probio, bila je na oko 6664, a sad je već 6565. Vidjet ćemo kako će se ponašati sljedećih dana u odnosu na nju.




@all

Evo malo updatea.

ATPL – odradila savršeno odbijanac. Sad je nigdje.
LKPC – nakon prvog super odbijanca, malo je naprona, al u ekstremu je dolje.
ATGR – a ništa, već stoti dan ide ravno.


Gdje se LKPC odbila od 900 prema 850 ako se to računa kao odbijanac [lol]
[/quote]

Pa jel ti lijepo čovjek napisao na slici.
Prvi odbijanac od 1050 – 1200 je odradila savršeno.

Sljedeća strelica je izašla na 1000 i tu je počeo oversold.

Ako ja dobro tumačim njegove slike i logiku,
1000-850 = 150 kuna. Od toga bi većina trebala biti vraćena.
Dakle ako je retracement 66%, to je nekih 100 kuna ili do 950.


Dakle ako je retracement 66%, to je nekih 100 kuna ili do 950.

Krivo kolega, targeti su puno veći!!! Opet slijedi povratak preko 1000kn.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

New Report

Close