Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

investiranje je mentalna igra. kad god ste kupili netko je prodao i obrnuto što znači da ima suprotno mišljenje od vašeg. sama ova spoznaja je dovoljna za shvaćanje da bez "motike" ovdje sigurno nema kruha dugoročno.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


investiranje je mentalna igra. kad god ste kupili netko je prodao i obrnuto što znači da ima suprotno mišljenje od vašeg. sama ova spoznaja je dovoljna za shvaćanje da bez "motike" ovdje sigurno nema kruha dugoročno.

Živa istina.
Zero sum game.

Kakvc zero sum game?

Zar nije u Americi drukčije nego kod nas? Nije nužno da ako netko kupi da drugi mora izgubiti?
Mislim, zar nemaju oni market makere?

Pa da, market maker gubi ako si ti dobio.

Zero sum game.



investiranje je mentalna igra. kad god ste kupili netko je prodao i obrnuto što znači da ima suprotno mišljenje od vašeg. sama ova spoznaja je dovoljna za shvaćanje da bez "motike" ovdje sigurno nema kruha dugoročno.

Živa istina.
Zero sum game.
[/quote]

osim ako si market maker. onda stalno kupuješ i prodaješ (i nemaš nikakvo mišljenje) te zarađuješ na spreadu tj. na onom što drugi misle [cool]


E moj kolega, znam da imas puno u dionicama, ali ovakav nerealan stav ces na tvoju zalost morati platiti. Ako spominjes Ameriku, ona se sprema za pad i to kakav pad.
Nestala deflacija? Samo prividno jer kad se pokaze u svome punom sjaju biti ce kasno za mnoge.

Ja znam kako tvoje misljenje ne mogu promijeniti niti zelim. Ali nemoj me napadati. Samo izrazavam misljenje kao i ti.

p.s. i moram se pohvaliti: jucer sam izlazio iz dionica sa +20% tako da napokon imam portfelj uvecan za tih 20posto u odnosu na X.2007 kad je Crobi bio na 5400 bodova. 🙂





Joj što na ovom Viaduktu ima prodaje, gledam i ne vjerujem!!??
-da nije kakva istraga tamo ili što?
I love this game ( skoro ko Ivana7 )

-može li graf??


Da, naravno, MACD BUY signal. Pa vrlo je jasno glede prodaje, ja redovito postavljam naloge i kupnje i prodaje. Prodajni se postavljaju 2% iznad R3 zone,a s donje strane kupnja jeftinije.
Vidjet ćeš sutra opet jaku prodaju al na većim razinama.
Ne sekiraj se ti prika za VDKT, kad bude 2-3 puta veći vjerujem da će fondovi početi kupovati.
[/quote]
svaka čast…. čisto by the book … ali slažem se. A tko nema knjigu… ima sada besplatno knjigu uz Sferu… Vaš link … svaka čast ljudima na promociji… knjiga besplatno…
[/quote]

Imaju nekoliko paketa usluga. jel zna netko što se dobije u kojem (najviše me zanima onaj najjeftiniji [embarass])? Računam – čak i da im to što nude ne koristim dobije se knjiga po izboru pa u svakom slučaju nisu bačeni novci.
[/quote]

Mislim da je razlika samo u trajanju. Onaj s oznakom 3 je valjda najjeftiniji.

Tržište kapitala nije zero sum game. Zato što ukupni market cap burze nije konstantan.

Ovo o čemu govori geaxy su tehnikalije, postoje različiti modeli trgovanja. Na Nasdaqu je dealer market dok je NYSE kao i Zagrebačka burza auction market.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


investiranje je mentalna igra. kad god ste kupili netko je prodao i obrnuto što znači da ima suprotno mišljenje od vašeg. sama ova spoznaja je dovoljna za shvaćanje da bez "motike" ovdje sigurno nema kruha dugoročno.

da mi je znati tko se to "motikom" obogatio




investiranje je mentalna igra. kad god ste kupili netko je prodao i obrnuto što znači da ima suprotno mišljenje od vašeg. sama ova spoznaja je dovoljna za shvaćanje da bez "motike" ovdje sigurno nema kruha dugoročno.

Živa istina.
Zero sum game.
[/quote]

osim ako si market maker. onda stalno kupuješ i prodaješ (i nemaš nikakvo mišljenje) te zarađuješ na spreadu tj. na onom što drugi misle [cool]
[/quote]

Da oni zarađuju na spreadu, ali zar nije istina da ako market maker proda nešto čemu je kasnije narasla cijena da je izgubio?



investiranje je mentalna igra. kad god ste kupili netko je prodao i obrnuto što znači da ima suprotno mišljenje od vašeg. sama ova spoznaja je dovoljna za shvaćanje da bez "motike" ovdje sigurno nema kruha dugoročno.

da mi je znati tko se to "motikom" obogatio
[/quote]

Pa to je bar lako.
KERUM. [cool]



investiranje je mentalna igra. kad god ste kupili netko je prodao i obrnuto što znači da ima suprotno mišljenje od vašeg. sama ova spoznaja je dovoljna za shvaćanje da bez "motike" ovdje sigurno nema kruha dugoročno.

da mi je znati tko se to "motikom" obogatio

[/quote]

nismo definirali "obogatio" ali evo ja odlično zarađujem. a siguran sam da nisam jedini.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close