Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@split009

Sve je moguće.
Postoji još jedna mogućnost za PTKM, koju još nitko nije spomenuo, koliko se meni čini.
I na tvojem grafu se lijepo vidi veliki dvogodišnji C&H koji će biti potvrđen ukoliko cijena probije 175-180, koji su ujedno i višegodišnji otpori/potpore. U tom slučaju minimalni target je 290 kuna.

Nigdje nema nikakvog cup and handle-a


Pohvala fazanu na predvidu korekcija. [thumbsup]
Što bi ta debela crvena svijeća još značila za kraj?

a vrag će ga znati … osobno i dalje stojim kod targeta 38,2% … prvi put sam dao i vremensku dimenziju (što je inače jako nezahvalno) …

bumo vidli …

I love the Smell of Profits in the Morning

Prošli tjedan sam najavio 10 dana korekcije. Evo, korekcija lagano kulminira. Prognoziram rasplet najkasnije do srijede a target su već skoro dosegnuti.


Prošli tjedan sam najavio 10 dana korekcije. Evo, korekcija lagano kulminira. Prognoziram rasplet najkasnije do srijede a target su već skoro dosegnuti.

koliki ti je gornji target crobexa ?

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Malo sam unaprijedio MMM indeks, pa je sada primjenjiv i na pojedine dionice.

Za primjer:
– ATP
– IGH

Naravno, unapređenje se odnosi i na MMM indeks za tržišta kapitala u cjelini.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Jedno što je sigurno Crobex je još oversold, prosjek u zadnje tri godine je oko 2800 bodova, to je skoro 30 posto ispod prosjeka……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Do sada dobra, američka dionica Research In Motion Ltd. – RIM roknula jučer za 17 %- što bikove u USA upce ne uznemirava, a kamo li ovdje. LOOL [lol]

http://www.marketwatch.com/story/research-in-motion-skids-on-disappointing-forecast-2009-09-25

Evo i graf KRAŠ, ispod 260-265kn neće!
Veliko odstupanje od medijana, neće tako još dugo!
Veliki nalog na 305kn od 2,5milje ne postoji više! Sklonjen je!
Do 300kn otpor 350 keka kuna! hm, preslabo za sprječiti cijenu goru kad
nastupi obrat!

Po TA Amerikanci su 23.9.2009 stvorili formaciju dan obrata trenda koja je vrlo rijetka, i na koju bi kad se dogodi investitori trebali obratiti pozornost na nju.

Da bi se ta formacija stvorila trebaju biti ispunjena tri uvjeta:

-cjena otvaranja mora biti viša od cjene jučerašnjeg zatvaranja (cjena otvaranja od 23.9 je veća od cjene zatvaranja 22.9)
-U tom danu se mora stvoriti novi vrh što je ispunjeno 23.9
-cjena zatvaranja mora biti ispod jučerašnje najniže cjene (cjena zatvaranja 23.9 je niža od jučerašnje(22.9) najniže razine).

Vjerovali ili ne ova formacija se stvorila i 11.10.2007 što je i najviša razina S&P 500 indexa u povijesti – i što je još bolje bila je popraćena velikim volumenom trgovanja. Da je netko trgovao prema ovoj formaciji mogao je prodati svoje dionice na samo vrhu, ali doslovno na samom vrhu.

Rezime po ovoj formaciji trebali bi ići dolje- koliko, vidjet ćemo, možda do 11.10.2009, baš na obljeticu ALL TIME HIGH.



Prošli tjedan sam najavio 10 dana korekcije. Evo, korekcija lagano kulminira. Prognoziram rasplet najkasnije do srijede a target su već skoro dosegnuti.

koliki ti je gornji target crobexa ?
[/quote]

Ja vjerujem između 2500 i 2900. Pritom mislim na bližu budućnost.


Po TA Amerikanci su 23.9.2009 stvorili formaciju dan obrata trenda koja je vrlo rijetka, i na koju bi kad se dogodi investitori trebali obratiti pozornost na nju.

Da bi se ta formacija stvorila trebaju biti ispunjena tri uvjeta:

-cjena otvaranja mora biti viša od cjene jučerašnjeg zatvaranja (cjena otvaranja od 23.9 je veća od cjene zatvaranja 22.9)
-U tom danu se mora stvoriti novi vrh što je ispunjeno 23.9
-cjena zatvaranja mora biti ispod jučerašnje najniže cjene (cjena zatvaranja 23.9 je niža od jučerašnje(22.9) najniže razine).

Vjerovali ili ne ova formacija se stvorila i 11.10.2007 što je i najviša razina S&P 500 indexa u povijesti – i što je još bolje bila je popraćena velikim volumenom trgovanja. Da je netko trgovao prema ovoj formaciji mogao je prodati svoje dionice na samo vrhu, ali doslovno na samom vrhu.

Rezime po ovoj formaciji trebali bi ići dolje- koliko, vidjet ćemo, možda do 11.10.2009, baš na obljeticu ALL TIME HIGH.

Bravo gospon croata, odlično ste to zapazili.
Vrlo indikativno, uz opasku da na Crobexu key reversal up day kakav ste vi opisali prema pravilima koja jesu po knjizi mislim da još nije viđen.
Ali moram samo dodati da je za key reversal day dovoljno da cijena napravi novi high i završi na low-u dana.Neki tehničari koriste taj sistem.
Taj slučaj smo imali na Crobexu na vrhu iz početka 6.mjeseca.


Po TA Amerikanci su 23.9.2009 stvorili formaciju dan obrata trenda koja je vrlo rijetka, i na koju bi kad se dogodi investitori trebali obratiti pozornost na nju.

Da bi se ta formacija stvorila trebaju biti ispunjena tri uvjeta:

-cjena otvaranja mora biti viša od cjene jučerašnjeg zatvaranja (cjena otvaranja od 23.9 je veća od cjene zatvaranja 22.9)
-U tom danu se mora stvoriti novi vrh što je ispunjeno 23.9
-cjena zatvaranja mora biti ispod jučerašnje najniže cjene (cjena zatvaranja 23.9 je niža od jučerašnje(22.9) najniže razine).

Vjerovali ili ne ova formacija se stvorila i 11.10.2007 što je i najviša razina S&P 500 indexa u povijesti – i što je još bolje bila je popraćena velikim volumenom trgovanja. Da je netko trgovao prema ovoj formaciji mogao je prodati svoje dionice na samo vrhu, ali doslovno na samom vrhu.

Rezime po ovoj formaciji trebali bi ići dolje- koliko, vidjet ćemo, možda do 11.10.2009, baš na obljeticu ALL TIME HIGH.


A dali je i 23.09 popraćen sa isto tako velikim volumenom trgovanja.

Korkyra

New Report

Close