Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Očekujte za par dan novi stampedo gore, sasvim je izvjesno da moramo na 2800-2900.
E sad evo meni mog dragog KRAŠ-a. Nekoć 2milje otpora do 305kn, sad zbrajam i vidim samo 800keka. Šta je to ništa? 2 dana i nestalo!
Ajmo to sutra razbit i idemo UP UP UP UP.
282kn je 61,8% Fibbo pada, od te točke kreće odbijanac gore!
Pa nisu slučajno postavili 1200kom na kupnju do 278kn!



nema korekcije jer je stopa pada (ili rasta) američkih makroekonomskih pokazatelja u drugoj derivaciji. nebitno jel isti rastu ili padaju. Market ide prema ATH dok god se ne promjeni derivacija.

što bi to značilo, ako možete malo pojasniti.

matematičko znanje o derivacijama, gradijentima, integralima i sličnim stvarima
ja osobno imam u malom prstu, ali me interesira što vam to znači da je "stopa rasta
pokazatelja u drugoj derivaciji
", te koji bi to bili pokazatelji (može jedan za primjer).

hvala.
[/quote]

I ja bih to htio saznati. Rečenica nema nimalo smisla. Osim ako je izgovara netko poput Nadana Vidoševića (ne znači ništa, ali je lipo za čut) …

nisam bob, ali dylan ...


Pravilo: Ne možeš definirati kanal jednom točkom.
Dakle, kanal koji si nacrtao ne postoji.

Nitko ga i nije definirao jednom točkom. Cijena se od donje linije kanala već odbila 4 puta, a gornja linija je vučena paraleno donjoj. Gornju točku odboja treba predvidjeti i ona se jednom mora prvi puta dogoditi kad kod to bilo, a prepoznati kada će se prvi puta odbiti nije lako i naravno ne može se pogoditi 100%, ali se određeni trenuci mogu pretpostavljati. Pogledajte priložen graf unatrag dvije godine. Što bi dali da ste prodavali u točkama prodaje koje su zaokružene, a te točke prodaje su po prvi puta dotaknule tu gornju liniju koja je definirana kao paralelna u odnosu na već formiranu donju liniju. Mene su upravo te točke u prošlosti spasile gubitaka.

Naravno u točci koja je označena kao X nije velika vjerojatnost da će doći do velike korekcije, ali da bi znalo doći do manje dobitonosne prodaje, znalo bi. Veća korekcija bi znala nastupiti tek u točci zaokruženo na desnoj strani grafa, na kojoj vrijednosti Crobexa, naravno to je ovisno o vremenu dostizanja do te točke, no do tada još je vremena.




To meni ovako nekako izgleda.

I ja se u potpunosti slažem s tobom, i po brojanju valova, a i po ostalim idikatorima koji ukazuju da je vrijeme za korekciju. Udarili smo u trend liniju i nalazimo se u prekupljenom podrućju uz negativnu divergenciju.

[/quote]

Samo oprezno s tim linijama i izjavama. Vukle su se i ranije linije i spominjale divergencije u petom mjesecu i svi znamo kako je to prošlo…ako i bude uopće korekcije bit će vrlo plitka, a nema šanse da kratim poziciju dok se ne potvrdi okret trenda. A o okretu trenda nema govora.
[/quote]

To da će korekcija biti velika nisam ni tvrdila. Prije dan dva sam i priložila grafove za brodare i up targete. A okret trenda ovdje nitko nije spominjao.

Eto toliko o linijama uzlaznog kanala na HT-u i odbijanju u kanal.

Anomalija koja se dogodila na HT-u je vjerovatno anomalija zvana strani investitor, koji malo pažnje posvećuje tehničkoj analizi i puno više se oslanja na fundamentalnu analizu. S tehničke strane gledano HT ne bi mogao tako naglo narasti u dva ili tri dana. Pogledajte samo koji su trenutno prisutni indikatori na njemu i biti će vam sve jasno. Da ne spominjem sve, dovoljno da spomenem samo jedan (RSI=94,38) Kada ste u normalnim okolnostima, gledano s tehničke strane, vidjeli tako prenapuhani indikator. No, u krajnjoj liniji kad gledamo ovo što se događa zadnjih dvije godine i nisu normalne okolnosti, pa to možemo time pravdat [smiley]




To meni ovako nekako izgleda.

I ja se u potpunosti slažem s tobom, i po brojanju valova, a i po ostalim idikatorima koji ukazuju da je vrijeme za korekciju. Udarili smo u trend liniju i nalazimo se u prekupljenom podrućju uz negativnu divergenciju.

[/quote]

Samo oprezno s tim linijama i izjavama. Vukle su se i ranije linije i spominjale divergencije u petom mjesecu i svi znamo kako je to prošlo…ako i bude uopće korekcije bit će vrlo plitka, a nema šanse da kratim poziciju dok se ne potvrdi okret trenda. A o okretu trenda nema govora.
[/quote]

I još nešto. Divergencije koje ste nacrtali žutim linijama nisu dobre. Nemožete crtati divergenciju prije nego što se formirao vrh. U tom periodu koji ste vi onačili nije postajala negativna divergencija (ispravak crvena linija).

Pa to je i bila poanta posta: ne možeš crtati divergenciju i tvrditi da je formiran vrh. Možeš samo pretpostavljati o vrhu. Zato kažem da treba biti oprezan. Mislim da ipak na Crobexu još nije formiran vrh.

Evo otprilike je to ovako izledalo, pa sad ti pogađaj jel vrh ili ne…a vidiš negativnu divergenciju…

Da bi se potvrdila divergencija, nije dovoljan samo jedan indikator, jer na ostalima je nema a i hanger je u pravu, ,, sutra se otvara recimo s cijenom prosjeka koja je veća od završne ili s neću reći gapom, nego gapićem i što se događa, negativna divergencija nestaje. Evo i RSI i MACD.
Laku i ugodnu noć svima koji su još budni !!

I very much love INGRA !!

@ inovator

Ne znam što je s tobom.

pluton07
možeš li ponovo staviti grafove brodara i targete…..nikako ne mogu naći…..hvala


pluton07
možeš li ponovo staviti grafove brodara i targete…..nikako ne mogu naći…..hvala

ATPL dogoročno str.2591

New Report

Close