Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ps. onaj dan kada je dow jones odletio minus -10% pa se vratio na -3% je bio konacni signal za profice da pocinje veliki padajuci trend.

jer amateri ne kuže tak suptilne promjene. [lol]

pitanje sto mislis pod tim – "amateri".

to sigurno nije ekipa koja koliko toliko razumije tehnicku analizu.



ps. onaj dan kada je dow jones odletio minus -10% pa se vratio na -3% je bio konacni signal za profice da pocinje veliki padajuci trend.

jer amateri ne kuže tak suptilne promjene. [lol]

Najbolji su ovi sa naknadnom pameti kolega a i sami znate da naknadna pamet ničemu ne služi, ovo naknadna se ne odnosi na vas već na ove komentare prije vas.

pitanje sto mislis pod tim – "amateri".

to sigurno nije ekipa koja koliko toliko razumije tehnicku analizu.
[/quote]




@tigrus
,
prije par dana si tu ljude uvjerava da ti ADX jamči rast…
Netko te je i upozorio da nemaš pojma kako se to tumači.
Oprosti, meni je jasno tržište. Više od godinu i pol dana nisam napravio nijednu značajniju pogrešku u (TA) procjeni kretanja, ali svejedno ne solim ljudima pamet… A ionako odreda dijele jedinice kad im netko piše protiv njihovih očekivanja, svejedno bila to istina ili ne [wink]
Nhf, ali uči još i zapamti što pišeš, a ne svaki dan drugu priču [thumbsup]

Toni, o kojoj prici mi ovdje pricamo?
situacija se promjenila nakon sto je dow jones pao onaj dan -10% i napravio nekoliko crvenih zaredom.
"prije par dana" i "danas" nisu niti priblizno isti pojmovi.
izvoli ADX i graf SP500, pa ospori da moja analiza za snazan padajuci trend ne vrijedi.
[/quote]

kad me već tjeraš da gubim vrijeme kojeg baš i nemam previše, evo ti taj tvoj post (na str. 2994) u kojem (4. svibnja) tvrdiš da nema šanse za pad, nakon čega je sve krenulo vrtoglavo padati. Pa ako ti to nije jasno, onda zbilja… (A pogledaj post iznad tebe što ti je napisao, mislim "ulix" i detaljno ti i jasno najavio pad… )

tony, 17.05.2010. u 11:53
04.05.10. | 14:42
ulix | privatna poruka | Korisnik je na vašoj listi prijatelja | profil
korisnik od: 09.07.2009.
[Korisnik je offline] [Korisnik s iskustvom] [Popularan korisnik unutar zajednice] [Korisnik spada u skupinu 40% najbolje ocjenjenih aktivnih članova foruma po ocjenama drugih korisnika.]
ocjena poruke
100%
zajednica

zivac
Dije ekipa šta mislite može li Crobex ispod 2000

evo,
crobex na dnevnom i tjednom grafu ne izgleda baš bajno. Klimavo stoji već neko vrime. Prije par dana se prikrižija i macd (negativno), potvrdile se negativne divergencije na macd-u i rsi-u (crvene crte ucrtane), adx isto loše stoji. Obratiti pažnju na ove fibo-linije, tribale bi imati neku težinu…
Na 60-min bi triba ići odbijanac, ali još nema naznaka da će biti nešto jače.
I za kraj odgovor na tvoje pitanje: Naravno da može. Nema razloga zašto ne bi moga. Ali pri tom obrati svakako pažnju na ove ucrtane fibo razine…

p.s. sad vidim da su kolege Sonnyboy i MrRi već stavili dobre grafove i objašnjenja…ali kad sam već napisa, nek ostane i ovi mojih par rečenica
Dokumenti u privitku
1. crobi_4_5_10.GIF (90,24 KB) (90,24 KB) preuzeto: 164x
Zadnja izmjena: ulix (04.05.2010. 14:44)
prijavi moderatoru | citiraj | odgovori
moja ocjena poruke:
100%
04.05.10. | 14:47

tigrus | privatna poruka | Korisnik je na vašoj listi prijatelja | profil
korisnik od: 23.01.2008.
[Korisnik je online] [Korisnik s iskustvom] [Iznimno popularan korisnik unutar zajednice] [Korisnik je ocijenjen lošije od 60% aktivnih članova foruma po ocjenama drugih korisnika.] [Korisnik spada u skupinu 20% najlošije ocjenjenih aktivnih članova foruma po ocjenama moderatora.] [Brončana medalja – Korisnik sudjeluje u igri virtualne burze.]
ocjena poruke
26%
zajednica

moderatori
DELUX

zivac

Dije ekipa šta mislite može li Crobex ispod 2000

naravno, ali uz odbijance, nikako pravocrtno

u biti, ja mislim da crobex nece ispod cca 2115.
razlog se krije u tjednom ADXu, dnevnom SlowStoch i dnevnom MACDu.
wink

Brutalni Kapital is back!
smiley




@tigrus
,
prije par dana si tu ljude uvjerava da ti ADX jamči rast…
Netko te je i upozorio da nemaš pojma kako se to tumači.
Oprosti, meni je jasno tržište. Više od godinu i pol dana nisam napravio nijednu značajniju pogrešku u (TA) procjeni kretanja, ali svejedno ne solim ljudima pamet… A ionako odreda dijele jedinice kad im netko piše protiv njihovih očekivanja, svejedno bila to istina ili ne [wink]
Nhf, ali uči još i zapamti što pišeš, a ne svaki dan drugu priču [thumbsup]

Toni, o kojoj prici mi ovdje pricamo?

situacija se promjenila nakon sto je dow jones pao onaj dan -10% i napravio nekoliko crvenih zaredom.

"prije par dana" i "danas" nisu niti priblizno isti pojmovi.

izvoli ADX i graf SP500, pa ospori da moja analiza za snazan padajuci trend ne vrijedi.

[/quote]

ja bi molio da se koncentriras na ovaj graf.

sve u tvom prethodnom postu se odnosi na razdoblje prije -10%.

@ tigrus,
žao mi je ali ne možeš time ništa postići. Donosiš graf u kojem najavluješ pad sad kad je već sve (na njemu) palo 10% !! Pa nema toga valjda komu više nije jasno da je trenutno negativni sentiment i pad.
Sad bi valjda trebao određivati dok kud će padati, kad će to završiti, gdje će se odbijati na kojim razinama i sl. a ne utvrđivati prošlost… ako si dobar tehničar.
ajde, živio, zbilja moram za drugim obvezama [bye]

p.s. Ako ćeš za dobru okladu, ja ću ti dan ili barem 1-2 sata prije (dakle, dovoljno da možeš kupovati) reći kad će početi zbilja rast koji će trajati barem 10-ak dana [wink]

Što vas više prihvača TA kao osnovni alat za investicijske odluke, to više padate pod utjecaj TA tj. prihvačate obrazac ponašanja koji vam TA diktira i zato najčešće imate krive rezultate.

Globalni profesionalni špekulanti koji su preko rejting agencija iskoristili Grčku da bi izazvali krizu eura i onaj šok od -10%, su računali upravo na TA, jer se osim što TA analizira gibanje tržišta, još lakše analizira ponašanje korisnika.

Moje mišljenje je da će se tržišta još nešto iskorigirati i da će se nakon toga neko vrijeme, dok psihološki pritisak ne popusti, kretati bočno, a daljni trend će odrediti ekonomski podaci i poslovna izvješća.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


@ tigrus,
žao mi je ali ne možeš time ništa postići. Donosiš graf u kojem najavluješ pad sad kad je već sve (na njemu) palo 10% !! Pa nema toga valjda komu više nije jasno da je trenutno negativni sentiment i pad.
Sad bi valjda trebao određivati dok kud će padati, kad će to završiti, gdje će se odbijati na kojim razinama i sl. a ne utvrđivati prošlost… ako si dobar tehničar.
ajde, živio, zbilja moram za drugim obvezama [bye]

p.s. Ako ćeš za dobru okladu, ja ću ti dan ili barem 1-2 sata prije (dakle, dovoljno da možeš kupovati) reći kad će početi zbilja rast koji će trajati barem 10-ak dana [wink]

ok, najavi mi kad mislis da ce poceti taj veliki rast.

ako pogodis, imas 10% od zarade.

ps. najaviti cu i ja tebi, sto ti nudis ako ja pogodim?

pps. na pm cemo slati. ok?

[smiley]

@tigrus,
pa naravno da može, ja sam ti to i predložio, samo ne za 10% zarade, jer to može značiti svašta. Utvrdit ćemo neku konkretnu lijepu cifru, pa ili tebi ili meni…
Ali da ne spamamo temu, slobodno se javi na PM za uvjete, ako imaš želju [wink]

bakar testirao zadnji low, zasad se drži iznad. zlato mrtvo 20$ ispod ATH. ista situacija kod oboje, nema još signala za dalje. bakar i zlato su trenutno prejebni (da se tako izrazim) indikatori za sveukupno tržište.
bikovi navijaju za bakar, medvjedi za zlato.


bakar testirao zadnji low, zasad se drži iznad. zlato mrtvo 20$ ispod ATH. ista situacija kod oboje, nema još signala za dalje. bakar i zlato su trenutno prejebni (da se tako izrazim) indikatori za sveukupno tržište.
bikovi navijaju za bakar, medvjedi za zlato.

po meni zlato ide dole i to velikom vjerojatnošću….za bakar sam bez prognoze…..
a ja se borim sa long pozicijom na sugar11 …….

crobex 60-min se sprema za odbijanac.


crobex 60-min se sprema za odbijanac.

mini odbijanac do 2060.
znakovito je hoce li danas ili sutra…

ako bude sutra , imamo pattern 3 Black Crows… hohoho
[smiley]



bakar testirao zadnji low, zasad se drži iznad. zlato mrtvo 20$ ispod ATH. ista situacija kod oboje, nema još signala za dalje. bakar i zlato su trenutno prejebni (da se tako izrazim) indikatori za sveukupno tržište.
bikovi navijaju za bakar, medvjedi za zlato.

po meni zlato ide dole i to velikom vjerojatnošću….za bakar sam bez prognoze…..
a ja se borim sa long pozicijom na sugar11 …….
[/quote]
sugar spržio marc faberu pol portfelja ove godine, još je uzeo prirodni plin uz to.
dva najgora moguća long picka.
dugoročno sam jako bearish za zlato, al nadam se još jednom vrhu.


bikovi navijaju za bakar, medvjedi za zlato.

A zasto su oni koje hoce rast zlata medvjedi?
Zar nisu i oni bikovi – za zlato.




bakar testirao zadnji low, zasad se drži iznad. zlato mrtvo 20$ ispod ATH. ista situacija kod oboje, nema još signala za dalje. bakar i zlato su trenutno prejebni (da se tako izrazim) indikatori za sveukupno tržište.
bikovi navijaju za bakar, medvjedi za zlato.

po meni zlato ide dole i to velikom vjerojatnošću….za bakar sam bez prognoze…..
a ja se borim sa long pozicijom na sugar11 …….
[/quote]
sugar spržio marc faberu pol portfelja ove godine, još je uzeo prirodni plin uz to.
dva najgora moguća long picka.
dugoročno sam jako bearish za zlato, al nadam se još jednom vrhu.
[/quote]

hehehehehhehe pa nebi mu spržilo da je imo short poziciju na cca 30 na turbo overbought……………..
ali da inače je jako opasan pick……

New Report

Close