Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Opet odbijanac, ali sada na gore 🙂


ako zavrsimo sa vecim minusom od -3,25% imamo japansku svijecu
Dark Cloud Cover koja je snazna indikacija promjene trenda iz rasutceg u padajuci.

– evidentno je da je krenuo odbijanac od 1850 sto je jedino i bilo logicno.

Bez želje za umanjivanjem vrijednosti izrečenog, ali korekcija (koja jest logična) nije korekcija ako Crobi bude zavibrirao oko par postotnih vrijednosti. Hoću reći, ono što se zadnjih dana događalo, nije imalo previše dodirnih točaka s tehničkom analizom (mislim poglavito na ludovanje oscilatora, negativne divergencije i sl.). Tržište je svejedno nastavilo gore. Što ako nastavi i dalje? To nije nemoguće, jer stanje na zapadu ukazuje na novi pozitivni val i kod nas.

nisam bob, ali dylan ...

vjerojatno cemo zavrsiti sa nekim crevnim Dojijem.

to nije dobar znak jer je Wiliams u jako prekupljenom podrucju
i filtriranjem tog paterna dobivamo signal promjene trenda.

ili taj Doji ili Dark Cloud Cover.

ne vidim trecu mogucnost.



Završila korekcija, nastavljamo dalje.

To se vidi iz nekoga grafa ili iz glave?
Hvala
[/quote]
Vidi se iz toga što su dionice iz minusa okrenule u plus .

IMT?



ako zavrsimo sa vecim minusom od -3,25% imamo japansku svijecu
Dark Cloud Cover koja je snazna indikacija promjene trenda iz rasutceg u padajuci.

– evidentno je da je krenuo odbijanac od 1850 sto je jedino i bilo logicno.

Bez želje za umanjivanjem vrijednosti izrečenog, ali korekcija (koja jest logična) nije korekcija ako Crobi bude zavibrirao oko par postotnih vrijednosti. Hoću reći, ono što se zadnjih dana događalo, nije imalo previše dodirnih točaka s tehničkom analizom (mislim poglavito na ludovanje oscilatora, negativne divergencije i sl.). Tržište je svejedno nastavilo gore. Što ako nastavi i dalje? To nije nemoguće, jer stanje na zapadu ukazuje na novi pozitivni val i kod nas.
[/quote]

ne, ne…
signali su bili da ide gore.

ja sam to jasno pokazivao kroz grafove i analize proteklih dana.

ako netko moze naci graf crobexa, primjetiti cete da smo vjerojetno napravili iscrpljujuci gap (treci gap).

evo potrazi taj gap na grafu – ja nemam taj graf, ali sam gotovo siguran da imamo 3 gapa.



pravo pitanje je:

do koje razine ce ici korekcija?
imamo nekoliko zanimljivih nivoa.

po mojim kalkulacijama i opservacijama kljucne razine koje imaju sanse da budu targeti korekcije su:

1. 1700 – 50% sanse
2. 1640 – 10% sanse
3. 1600 – 40% sanse

gospodo, dajte idemo diskutirati o bitnim stvarima.

molim Vase procjene na temelju grafova.

1750 je 23,6% retracement prethodnog rasta, a 1706 je 38,2% retracementa. Buduci da smatram da je ovo 4 val C korekcije primarne 4 vjerojatnije je 1706 iz razloga sto je 2 val C korekcije bio flat. Drugim rijecima slijedi sharp korekcija koja je po retracementu veca od flat.

Hahaha, pa ne mjožeš vjerovati, po lojtrici dolje, pa sada ponovno po lojtrici gore. Kako su fino neki nasjeli i prodali dionice 🙂

Preporuka: malo progooglat "evening star" i "abandoned baby" (candlestick patterns)

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.




pravo pitanje je:

do koje razine ce ici korekcija?
imamo nekoliko zanimljivih nivoa.

po mojim kalkulacijama i opservacijama kljucne razine koje imaju sanse da budu targeti korekcije su:

1. 1700 – 50% sanse
2. 1640 – 10% sanse
3. 1600 – 40% sanse


Jaka potpora je na cc 1750—-1780, i nemojte ljude navlacit da prodaju, ispod ovoga praga nece ici.
[/quote]

kolega, ne navlacim ja nikoga.
jucer je trebalo prodati.
mene zanima do kojeg nivoa ce ici korekcija.

1750 je premalo.

ali ajde, zasto mislis da bi moglo do 1750?
[/quote]

ostati će iznad 1800…





pravo pitanje je:

do koje razine ce ici korekcija?
imamo nekoliko zanimljivih nivoa.

po mojim kalkulacijama i opservacijama kljucne razine koje imaju sanse da budu targeti korekcije su:

1. 1700 – 50% sanse
2. 1640 – 10% sanse
3. 1600 – 40% sanse


Jaka potpora je na cc 1750—-1780, i nemojte ljude navlacit da prodaju, ispod ovoga praga nece ici.
[/quote]

kolega, ne navlacim ja nikoga.
jucer je trebalo prodati.
mene zanima do kojeg nivoa ce ici korekcija.

1750 je premalo.

ali ajde, zasto mislis da bi moglo do 1750?
[/quote]

ostati će iznad 1800…
[/quote]

dakle, doji.
ako ne crobex zavrsi u plusu – ide dole.

do jedne od potpora koje sam napisao ranije.

ps. ovo ludovanje danas, gore-dole je odlican primjer konacne bitke bikova i medvjeda.
tko ce pobjediti?
bikovi su se vec dosta ispuhali ovih par zadnjih dana.



hm, jel se to nama formira obrnuta glava s ramenima ?!?!?

ako se ostvari onda je to definitvna pobjeda tehničara …

target za shoping crobi 1.500


Mislis na ove situacije?
Po meni je graf crobex 2, blizi tome, jer po volumenima se slaze, trebao bi biti povecani volumen prilikom probijanja vrata, a to se kod nas dogodilo i sada bi trebao ici povratak cijena do linije vrata, razine oko 1500.
Graf crobex, mi se ne cini da je obrnuti H&S radi volumena koji se po meni ne poklapaju.
Na slikama nema volumena, zeza TT
[/quote]

ne, ne mislim na tu formaciju … možda se najbolje vidi kada razvučete grafikon na rast.hr i to za 5-ogodišnje razdoblje …

zato i jesam napisao da je u formiranju … osim toga, H&S se formira nekoliko mjeseci i zapravo je obrazac promjene trenda … dakle, padajući trend, pa H&S od nekoliko mjeseci, i na kraju rast …

no, ima još vremena dok se formira …

evo i jednostavne slikice u privitku … da možemo pratiti razvoj događaja …

volumeni u ovom trenutku još nisu toliko bitni … bit će bitni kada i ako se bude probijala linija vrata, a nakon odbitka od 1.500 bodova …

I love the Smell of Profits in the Morning

Što se događa sa ingrom?????????

New Report

Close