Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ispravak krivog navoda u prethodnom postu:
mislio sam na formaciju padajućeg klina koja je trebala rezultirati rastom barem do 2250 bodova.



kolege tehnicari molim da me uputite koja pravila vrijede za gap da bi se uzeo kao ozbiljan? dakle velicina u odnosu na cijenu, u kojem kontekstu je stvoren da odredene pravilnosti vrijede te u kojem roku se on popunjava? unaprijed hvala na svim korisnim info i trudu za pisanje odgovora!

kupi murphija za 400kn.
ako das cash dobis ga za 360kn.

to ti je najbolje i najkorisnije sto sam ti mogao napisati.
[/quote]

ili se pretplatiš na sferu pa knjigu dobiješ na poklon… meni moja knjiga stigla upravo danas 🙂




kolege tehnicari molim da me uputite koja pravila vrijede za gap da bi se uzeo kao ozbiljan? dakle velicina u odnosu na cijenu, u kojem kontekstu je stvoren da odredene pravilnosti vrijede te u kojem roku se on popunjava? unaprijed hvala na svim korisnim info i trudu za pisanje odgovora!

kupi murphija za 400kn.
ako das cash dobis ga za 360kn.

to ti je najbolje i najkorisnije sto sam ti mogao napisati.
[/quote]

ili se pretplatiš na sferu pa knjigu dobiješ na poklon… meni moja knjiga stigla upravo danas 🙂
[/quote]

ili skineš pdf s weba

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA



kolege tehnicari molim da me uputite koja pravila vrijede za gap da bi se uzeo kao ozbiljan? dakle velicina u odnosu na cijenu, u kojem kontekstu je stvoren da odredene pravilnosti vrijede te u kojem roku se on popunjava? unaprijed hvala na svim korisnim info i trudu za pisanje odgovora!

[/quote]
zahvaljujem kolega [thumbsup]

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..





kolege tehnicari molim da me uputite koja pravila vrijede za gap da bi se uzeo kao ozbiljan? dakle velicina u odnosu na cijenu, u kojem kontekstu je stvoren da odredene pravilnosti vrijede te u kojem roku se on popunjava? unaprijed hvala na svim korisnim info i trudu za pisanje odgovora!

kupi murphija za 400kn.
ako das cash dobis ga za 360kn.

to ti je najbolje i najkorisnije sto sam ti mogao napisati.
[/quote]

ili se pretplatiš na sferu pa knjigu dobiješ na poklon… meni moja knjiga stigla upravo danas 🙂
[/quote]

ili skineš pdf s weba
[/quote]

i ako želiš obilježiti nešto ili imati pr ruci ne bi li podcrtao, obilježio onda potrošiš papira i tonera za 500 kn i držiš u fasciki. Naravno, he*** autore, treba ukrasti, jer znanje nije roba kako bi rekli naši vrli studenti, u stvari treba dati nalog svim autorima da izvole dijeliti knjige…


Kolege tehničari,

mene dosadašnji razvoj grobija neodoljivo podsjeća da smo već davno ušli u negativan trend tj.
16. listopada kada je odrađen double top te da sada već gazimo iii od 3 korekcije čije bi dno moglo biti vrlo nisko, a za što mi se čini da smo potvrdu dobili upravo danas propadanjem formacije rastućeg klina.
Cjenim mišljenja i komentare.

Moje viđenje situacije CROBEXa: gledano trendovski, glavni UP trend (osmomjesečni trend) probijen je krajem 10. mjeseca, a za koji dan probijen je i srednjoročni UP trend (četveromjesečni trend). U jednom trenutku UP trend je imao korekciju (u lipnju), ali je vrlo odlučno potegnuo nazad, bez previše "metiljanja", dok danas dosta "metilja" u laganom padajućem kanalu. I po mom viđenju, (naravno ako se ne "stovali" u ponor brzo i jako, nego nastavi "metiljati" s pokojom korekcijom prema gore) tako dugo dok se ne probije gornja linija padajučeg kanala i trenutno izražen negativan trend nema srednjoročno-dugoročnijeg UP-a tj formiranja novog UP trenda a koji bi mogao krenuti tragom prvog kraka Fibo Fana (isprekidana linija).
Gledano trendove, može se gledati i EMA(10) koja jako lijepo oslikava UP ili DOWN trend.. a trenutno je prema dolje… Eto.. "Trend is Your Frend"…

eto trenda-frenda i za igh…

OPTE-R-A

Simetrični trokutić probijen na kraju dana na 5-min grafu..
Iskreno, nemam pojma jel se to može računat, al eto..
Po tome, sutra slijedi nastavak..

Sretno svima! [smiley]

p.s. radim na macu pa nemogu crtat linije po sličicama, moram iskopat nekakav paint il nešto slično..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


noćas u pola jedan, po svemu sudeći, dolar je toppirao, a euro bottomirao… da, dobro sam rekao dolar je toppirao, a ne bottomirao… svi očekuju da nakon dugotrajnog padanja dolar konačno poraste, ali po meni ovo je bila samo kratka korekcija na gore koja je završila noćas, i ode dolar opet dolje…

prilažem count EURUSD kao argument ovoj izjavi…

mislim, pogledajmo realno… bernanke jednostavno NEĆE DOZVOLITI da dolar poraste… njegova životna misija je da ne dozvoli deflaciju… čovjek je u zadnjih 20-ak godina napisao stotine papira i nekoliko knjiga na tu temu… zna o velikoj depresiji tridesetih vjerojatno više od bilo koga drugog u svijetu (u ekonomskom smislu)… i sad je u zadnjih par godina došao u poziciju da konačno realizira sve o čemu godinama piše… njegova životna misija je da ne dozvoli deflaciju… dakle, dolar neće rasti…

moglo bi se reć da si okrenuo ploču od kad si u dionicama…..mogu reć da sam i ja
sličnog mišljenja da nam slijedi jedan smjer za gore s toga sam sad i zatvorio short
pozicije…..no to neće dugo potrajati i dolar bi ipak mogo ojačat bez obzira na bena….


OPTE-R-A

Simetrični trokutić probijen na kraju dana na 5-min grafu..
Iskreno, nemam pojma jel se to može računat, al eto..
Po tome, sutra slijedi nastavak..

Sretno svima! [smiley]

p.s. radim na macu pa nemogu crtat linije po sličicama, moram iskopat nekakav paint il nešto slično..

da li netko zna, da li se to na ovoj dionici dogodio stock-split nekada 🙂 … naime, sa 288 kn na 21 kn… nisam je baš pratio 🙂

U pravilu dionice koje imaju mjesecima prosjek volumena manji od 200 (a ponekad i manji od 100) ne pratim baš, a vidim da se odjednom, u zadnja dva tri dana, prosijek podigao na više od 14.000…hm..
Drugim riječima.. ako se vrati prosjek na 200 i manje, a sada kupim za cca 7.000 kn.. kada ću to prodati 🙂
Ne znam razlog tome ali znam da je demantij od Optime izašao o vijesti spajanja sa H1, izvor: Vaš link.
Ako netko zna, molim da me prosvijetli…

još da dodam za danas bi s&p moro ipak zadržat kotu 1085……..

@zxinfo
dobar si !!



OPTE-R-A

Simetrični trokutić probijen na kraju dana na 5-min grafu..
Iskreno, nemam pojma jel se to može računat, al eto..
Po tome, sutra slijedi nastavak..

Sretno svima! [smiley]

p.s. radim na macu pa nemogu crtat linije po sličicama, moram iskopat nekakav paint il nešto slično..

da li netko zna, da li se to na ovoj dionici dogodio stock-split nekada 🙂 … naime, sa 288 kn na 21 kn… nisam je baš pratio 🙂

[/quote]

vidim da koristiš sferu, a oni u slučaju stock splita rekalkuliraju sve povijesne podatke (da imaju konzistentne grafikone). dakle na OPTE se nije dogodio stock split… dogodio se banana split (kao i na mnogim drugim dionicama, npr. HDEL) [smiley]


noćas u pola jedan, po svemu sudeći, dolar je toppirao, a euro bottomirao… da, dobro sam rekao dolar je toppirao, a ne bottomirao… svi očekuju da nakon dugotrajnog padanja dolar konačno poraste, ali po meni ovo je bila samo kratka korekcija na gore koja je završila noćas, i ode dolar opet dolje…

prilažem count EURUSD kao argument ovoj izjavi…

mislim, pogledajmo realno… bernanke jednostavno NEĆE DOZVOLITI da dolar poraste… njegova životna misija je da ne dozvoli deflaciju… čovjek je u zadnjih 20-ak godina napisao stotine papira i nekoliko knjiga na tu temu… zna o velikoj depresiji tridesetih vjerojatno više od bilo koga drugog u svijetu (u ekonomskom smislu)… i sad je u zadnjih par godina došao u poziciju da konačno realizira sve o čemu godinama piše… njegova životna misija je da ne dozvoli deflaciju… dakle, dolar neće rasti…


Pozdrav kolega!
Slazem se da je dolar dugorocno pokojni, medjutim ja ipak mislim da bude odradio jedan odbijanac!
Evo jedna dugorocna brojalica gdje bi taj odbijanac trebala biti neka 2 od 3!


noćas u pola jedan, po svemu sudeći, dolar je toppirao, a euro bottomirao… da, dobro sam rekao dolar je toppirao, a ne bottomirao… svi očekuju da nakon dugotrajnog padanja dolar konačno poraste, ali po meni ovo je bila samo kratka korekcija na gore koja je završila noćas, i ode dolar opet dolje…

prilažem count EURUSD kao argument ovoj izjavi…

Zli prorok dali se slažeš sa ovim countom?? …da treba završiti 5 od 5 od c čime završava B …i da onda ide val C čime završava korekcija 2 i ide veliki val 3 –naravno ovo je dugoročno ( jedinica je trajala od 2002 do 2008 god)

mislim, pogledajmo realno… bernanke jednostavno NEĆE DOZVOLITI da dolar poraste… njegova životna misija je da ne dozvoli deflaciju… čovjek je u zadnjih 20-ak godina napisao stotine papira i nekoliko knjiga na tu temu… zna o velikoj depresiji tridesetih vjerojatno više od bilo koga drugog u svijetu (u ekonomskom smislu)… i sad je u zadnjih par godina došao u poziciju da konačno realizira sve o čemu godinama piše… njegova životna misija je da ne dozvoli deflaciju… dakle, dolar neće rasti…

Vadi jedan krumpire i upita ga drugi jesu li dobri krumpiri, a ovaj prvi mu odgovori da ovi bolji i jesu, a ovi gori i nisu.

New Report

Close