Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što slijedi za HT? Lošije izvješće je potvrđeno, dokle ide hlađenje???
Meni se čini realan pad do 245kn. Izrazita negativna divergencija.

ovo na tvojoj slici nema veze s neg. divergencijom, sorry but… nhf

Inače, preporuka svima koji su kritizirali moje pisanje, neka pogledaju ovu analizu http://www.poslovni.hr/130207.aspx i nek počnu lupati po asku…

Bacite oko na povijest analiza (Vaš link)i što je u njima rečeno unazad nekoliko mjeseci, iz tjedna u tjedan. Ne znam čemu toliko čuđenja!

kak Vam se cini ovaj pad?
meni izgleda poprilicno nezdravo…

Koji je pad zdrav?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Koji je pad zdrav?

pa onaj koji dobro izgleda.
ovaj mi lose izgleda.

cini se da se priprema vakum na prodaji…


jel može TA za INGR-a? Hvala

INGRA – TA za zadnjih 6mj. prema današnjim podacima (26.10.09.) u 11.30h.

DOBRA SOLUCIJA
Sužavanje Bollingera u posljednje vrijeme ukazuje na sve veću mogućnost značajnog pomaka cijene (efekt parnog lonca, tj. tendencija da pad volatilnosti bude popraćen rastom). Oscilatori kao što su RSI i Ultimate Oscillator (prikazan na slici u prilogu) sugeriraju kako dionica tehnički nije precijenjena što mogućnost rasta ostavlja otvorenom.

Očito je kako INGR ima problema s prelaskom razine od 60kn po dionici. Sudeći po broju testiranja to je dosad najjača resistance razina koja "stoji na putu" rastu ove dionice. Gornji Bollinger Band također se nalazi na tih 60kn što dodatno ukazuje na tehnički značaj proboja te razine.

Proboj tog resistance-a na 60kn i prelazak preko gornjeg Bollinger Banda bio bi signal jačine, i prema TA, signal za kupnju – Oni konzervativniji neka prate volumen trgovanja – koji u toj situaciji treba biti što veći (u slučaju INGR preko 4mil. kn), a oni još konzervativniji mogu pričekati proboj, pa povratak na 60kn i testiranje prijašnje razine otpora kao nove razine potpore – to bi bio školski primjer signala za kupnju.

Profit Target (79kn-82kn)
Oni koji uđu na 60kn ili su već u dionici -> približavanjem 80kn po donici trebaju biti sve oprezniji (u slučaju jakog rasta trebaju još i više) – malo iznad tih 80 nalazi se drugi najznačajniji resistance (po broju testiranja), normalizirani ATR ukazuje da bi to bio najveći mogući rast tijekom perioda 3-6mj, a i psihološki značaj okruglog broja (80) igra ulogu.

LOŠA SOLUCIJA
U slučaju pada prvi značajni support je na 50kn po dionici, što ukazuje na mogućnost pada od max. 10%. Ta je razina također jedna od ključnih za INGR(po broju testiranja), a i SMA200, SMA100 i SMA50 se svi nalaze tu negdje, a oni se u TA često tumače kao support(resistance) razine.

Izvor: http://www.investa.hr

hvala kolega maos.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.



Koji je pad zdrav?

pa onaj koji dobro izgleda.
ovaj mi lose izgleda.

cini se da se priprema vakum na prodaji…

[/quote]

cini se da je donji target crobexa na 2141…
to bi bio drugi dio zastave…

ps. koji je smisao panicne prodaje na dugorocnoj liniji trenda?
[huh]

crobex je 2169…
treba videjti sto se jos moze malo srusiti da dodjemo do targeta…

šteta šta je 15:45

Ne znam ,ali mi se čini kao da nema snage za neki jači odbijanac iako smo blizu dugorocnoj liniji trenda.
Nekako mi ne izgleda obečavajuće.

bit će bolje................


Ne znam ,ali mi se čini kao da nema snage za neki jači odbijanac iako smo blizu dugorocnoj liniji trenda.
Nekako mi ne izgleda obečavajuće.

pa cilj i je da izgleda lose…

Koordinirana akcija fond menađerčića s taktikom, teškom artiljerijom uništi moral, a onda lakom konjicom pokupi plijen. Već dosta puta viđeno na našim područjima.

Crobex je pao ispod linije srednjeročnog uptrenda formirane u ožujku ove godine.
Zadnji puta kad je crobex probio liniju trenda našao je potporu u SMA 100.
SMA 100 je na 2011 bodova

New Report

Close