Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Gdje su nam vrli tehničari [rolleyes] ………..gdje su danas potpore a gdje otpori????

Brzinski…Formirano je pravilno okruglo dno na petodnevnom grafu DJI (15 min), postoji još mogućnost C&H. Ako probije 9700 bodova, minimalni target je 10050.
U tom slučaju ide i Crobex dosta gore…
[/quote]

Greška, trebalo je pisati 9770
ma kolega o tome sam ja pisao u subotu……cilj:dow j:10500,dax 6000-6100…a pitanje za crobex.
neki analiticari comercbank pisu da bnakon toga ide pad dj do cca 8000.
idemo prvo cekati novi rast pa cemo dalje viditi…usto sam naopiso u subotu da se ocekuju više nego dobri rezultait 3q.
jp morgen je napisao da su trenutno se dionice europskih banaka po "cijenama knig2(šta to znaci ne znam)i da prporucuju kupovati dionice banaka.
ok to od mene.
[/quote]

[/quote]
mozete procitati pod:
Tržišta kapitala – Hrvatska (ZSE) > BEZ CENZURE – O DIONICAMA
03.10 u 19.59 tada sam pisao da dj ide prema 10 500….

dan poslje sutra

eto jedna slika i od mene.

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.


– na sp500 imamo lijepi bullflag..ako sp500 zatvori iznad 1051-1052, biti će divota i imamo nastavak rasta te idemo prema 1120 za početak a moguće i prema 1200,

– također se vidi školsko odbijanje od 61,8% što je izvrsno..

http://i34.tinypic.com/2cemfz7.jpg

a ako se samo odbiju i završi ispod 1050 nebu dobro

potvrđeno je..imamo još 5 do 9 dana rasta za odraditi na sp500 (minimum)

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

A šta će se desiti ako dođe do ovoga,

http://www.poslovni.hr/128753.aspx

mogao bi biti okidač za jednu veću korekciju?


A šta će se desiti ako dođe do ovoga,

http://www.poslovni.hr/128753.aspx

mogao bi biti okidač za jednu veću korekciju?


o tome se vec dugo prica, a i uzrok nekih ratova u nedavnoj proslosti lezi u tome.

Nije bolest sve što boli

Ne znam u kešu sam – kad već provociraš ajd usporedi ovu sličicu sa onom, koju sam stavio na 2618 stranici …

Molio bih cijenjene kolege da bace jedan usporedni graf Crobija i SP i Dax.
Da vidimo di smo.

Korkyra

Evo tjedni graf crobex-a iz kojeg se jasno vidi rastući trokut.
http://img7.imageshack.us/img7/7746/crobextjedni.png

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones


eto jedna slika i od mene.

Neznam kolega ali kaj nebi trebalo biti ovako?
Ove vaše crte mi ne štimaju.

Može li netko iskusniji reći da li sam ja fulao u povlačenju crta ili on?
Čisto pitam jer se učim, nemam namjeru pametovat.

Hvala lijepo

p.s. po meni sve dok se sp 500 odbija od 1050-1051 je super jer je to samo potvrda bull flaga
http://i37.tinypic.com/juve6p.jpg

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

U pravu si.

neka netko javi vladu da na ovim prometima TA nema smisla a i ew ce ga ispizditi

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Ne znam u kešu sam – kad već provociraš ajd usporedi ovu sličicu sa onom, koju sam stavio na 2618 stranici …

Kolega, iskreno neshvačam zašto ste nacrtali kanal po tim točkama, a možda vam i count nije dobar. Ja sam slijedila Prechterov count da je u Europi ovo velika 4, što više nije imalo smisla kad je izašla iz kanala. Onda sam pomislila da nemamo count kao Europa nego kao Ameri. Nedavno je i Precher promijenio count da je i Europi P2, a ne velika 4 [lol]
E onda mi nikako nije odgovarao count da je krenula P2 u ožujku, jer nigdje u count nisam mogla smjestiti rast u prosincu. I onda mi je sinulo što sam i 13.06 napisala na str.2386. Tko kaže da velika korekcija pada nije započela u prosincu kao expanded flat i dostigne 38,2% retracementa ATH ? Meni do sada count štima.

Moguče – ali ja sljedim ovo:

http://1.bp.blogspot.com/_TwUS3GyHKsQ/SsvHW_Ekb1I/AAAAAAAACFo/eGHzGnisxk0/s1600-h/spxdaily.png

Opet ja malo da zadrvim sa kanalima ( dobro je rekao guverner da se kupači i dalje kupaju u kanalima [smiley])
Na SP početkom rasta formirao se uski kanal(crvena crta i gornja zelena) koji je padom SP ispod 925 crvena linija postaje otpor tj gornja granica rastućeg kanala (zelena središnja crta)

Na SP-u prije par dana cijene su se odbile od linije trenda( prva zelena linija koja je sad debelo debelo potvrđena) i formirale uzlazni kanal Linija Trenda +središnja zelena linija.

Dakle dok se slažu novi viši vrhovi i dna,ne puca linija trenda ne znam zašto tražiti pad SP-a odnosno ako dođe do promjene trenda nešto će se ukazati na grafovima a za to će ipak trebati vremena i stigne se napraviti strateški uzmak iz pozicija.

@ pobjeda
po mome obojica smo u pravu. tvoj bull flag stoji. Po mome, glavna linija trenda (koju nisam ucrtao u onu sliku) i dalje drži. I tvoja zastavica je probijena prema gore i nastavak je sasvim izgledan još nekoliko bodova. BTW, koji ti je target zastavice?? A za detalje o mome vidi ovo ispod.

Neda mi se ponovo crtati, ali evo natuknica:
– manja trendlinija koja ide od dna 7. mjeseca, pa do slijedećeg značajnog dna je kasnije probijena prema dolje, da bi se jedva vratili iznad, i to pred vrh rasta. I čim je opet došlo do proboja, krenila je tvoja zastavica. Volumeni na toj trendliniji imaju nekog smisla. Kad je bio pad i proboj, volumen je nadprosječan. Pri povratku iznad i odljepljivanju od nje opet veliki volumen.
– shodno tome ako povučem drugu trendliniju od dna 7. mjeseca do slijedećeg značajnog dna nastalog nakon proboja prve manje trendlinije, dobio sam ovu drugu. Mislio sam da će zajedno gledano gornja linija zastavice i moja trendlinija predstaviti barem neki otpor u ovom rastu (nisam mislio nužno nepremostivi od kojeg bi se odbili dolje). Pogledaj i volumene pri padu kroz tu drugu trendliniju. Dan proboja kao i dan prije i poslije su veliki volumeni. Po mome, i za povratak iznad će nam trebati veliki volumeni. A otvaranje ispod i trenutno iznad te linije danas je samo eventualno zagrijavanje ako idemo i dalje. Ako idemo gore, prema 1080 trebaju rasti volumeni da poguraju preko tog broja…
I još jedna linija: sa samog dna, pa kroz dno iz 6. mjeseca. Više puta probijana ali svaki puta je povratak iznad nje sve kraći….
Možda nekome ovo sve nema smisla, ali svatko ima pravo na mišljenje…

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.

New Report

Close