Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uh koja šiza nastala ameri se malo ohladili a već su prognoze za SP na 200 bodova daj ljudi skulirajte se malo nek se prvo testira linija trenda pa dvostriki vrh (novi niži vrh novo niže dno) H&S klin rastući pa se onda nabacivati sa targetima slijedite trend ne predviđajte ga.
Evo dok sam ovo pisao ameri zazelenili sa pozitvnom nulom i izgleda da danas neće testirati liniju trenda.



@Mrgud

Živio i ti meni K 100 godina – ipak mladi smo mi još i zeleni sve što se burze tiče. Ipak ne treba zaboraviti, da razvijeni kapitalizam više od 100 godina trguje sa dionicama. Kriza je bilo koliko želiš a mi nismo doživjeli ni val c grand superciklusa i mislimo, da sve zmamo? Svaka čast hrabrima.

Tko bude preživio burzu za godinu dana pričat će.

Evo i malo kako svabe gledaju na index sp 500- izgleda i oni se najeo ludih gljiva. Puno sreče želim svima.

Pa ti več četiri mjeseca najavljuješ pad. Da istina je da je zz završio 01.06. i da nitko nije bio siguran dali je krenula P3, ali count se preokrenuo, a ti nikako da to prihvatiš. Na svakoj korekciji plašiš vrane i proričeš kataklizmu. Na Crobexu se jasno vidi da rast još nije gotov. Morat češ se još neko vrijeme strpiti. I onda češ reći kako si nas šest mjeseci upozoravao da slijedi pad. [thumbsup]

grafovi ne izgledaju dobro:

dnevne svijece crobexa i RSI

1. evidentan je proboj RSI linije iako se crobex jos uvijek drzi na liniji trenda.
to ne moze dobro zavrsiti…

tjedne svijece crobexa i tjedni SlowStoch

1. evidentano ja da tjedni SlowSthoch ne grijesi
ako je ovo stvarno "Sell" krizanje onda su vrlo velike sanse za jedan dublji zaron.

molim demante moje analize. [undecid]

analiza SP500

1. dnevne svijece se drze na liniji trenda.
2. stvaraju se temelji za "morning star" – velika crvena pa hammer ili doji
3. vrlo je bitno da u ponedjeljak zatvore sa zelenom svijecom…
4. u tome slucaju ce se aktivirati pozitivna divergencija pa cemo imati koji dan rasta

5. RSI linija trenda probijena – vrlo lose….dugorocno…

PS. ovo su razlozi zasto sam ovih dana a posebno jucer i danas prodao veliku vecinu dionica (sve po asku).
izlazi uglavnom oko negativne nule…
tuzno, ali istinito… [undecid]

Ne mora značiti ako pukne linija trenda da je prekinut UP trend.Serijom novih nižih vrhova i nižih dna može se složit formacija padajućeg klina koja je bulish raspoloženja.


Ne mora značiti ako pukne linija trenda da je prekinut UP trend.Serijom novih nižih vrhova i nižih dna može se složit formacija padajućeg klina koja je bulish raspoloženja.


Kao što su Bullish bili i klinovi okrenuti gore? Tko ti kaže da neće biti obratno????

sto me zabrinjava aron up/down je probio liniju 70 druge strane momentum crobexa je u positivi.
pogledajte aron up/down od 30.07 pa nadalje…pa cete viditi da surfamo na valovima prema gore!
samo se nadam da aron up ne probije liniju od 50…od gore prema dolje…

dan poslje sutra

Tigrus je dobro primjetio. Stochastics na tjednom nivou se prekrižio.
Očekuje nas minimalno tjedan dana crvenila, a vrlo vjerojatno više tjedana.
Da li je ovo samo korekcija u srednjeročnom trendu ili novi trend nek procjene pametniji od mene.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Ovo mu dođe kao nekakav ascending broadening wedge, kako to veli governor moj prevoditeljski tim to prevodi kao rastući klin naopačke.A glede toga (glede 🙂 mogli bi se odbiti od 1011(a nije isključen niti manji bounce odmah).Pa onda gore jeli, pa onda dole jeli, malo se ponovno odbiti, pa ćemo onda viditi.Ako ga probije "zna se"(vidi se!).Stanje na svijećama za sad "sell", na vixu stanje slično samo obrnuto.
p.s.Đejms vid razmaka, kolko ti srce želi!


Tigrus je dobro primjetio. Stochastics na tjednom nivou se prekrižio.
Očekuje nas minimalno tjedan dana crvenila, a vrlo vjerojatno više tjedana.
Da li je ovo samo korekcija u srednjeročnom trendu ili novi trend nek procjene pametniji od mene.

Kada bi išli tjedan dana u crveno, a možda i više, najbolje bi bilo da svi koji tako misle već u ponedjeljak izađu iz dionica u keš, a ja ću pokupiti te Vaše dionice pa ću vjerovatno za taj tjedan biti dosta bogatiji a pogotovo za nekoliko tjedana. LP ekipi za dole, isto tako lijep pozdrav ekipi koja je U dokupu !!

I very much love INGRA !!

A evo i tjedni graf. Namjerno nisam htio pokazati raniji period, što se događa kada se Sl.St. prekriži, tj dođe blizu ukriženja prema dole, samo ću reči da se tako isto nekoliko puta može vratiti gore i tako se vuči po nekoliko, kod mene, cm po plafonu. Dali to nešto znači. Da, znači da će crobex odraditi 5-cu, jer bez nje bi to bilo kako je moj prijatelj K to prethodno rekao.. idemo na 200 !!
LP [thumbsup]

I very much love INGRA !!

03.10.2009 CROBEX IMA PROBLEMA DA PRESKOČI GANN KUT 2:1

Ono što bih prvo naglasio da padom s&p 500 nisu kompromitirane rastuće formacije niti S&P 500 niti
CROBEXA.Ovdje bih željeli pokazati da je Crobex u svom posljednjem rastu ,baš zastao na GANN KUTU 2:1,
kojeg je zadnji put i nešto probio ,međutim vratio se opet ispod.

http://www.svijet-dionica.net/


grafovi ne izgledaju dobro:

dnevne svijece crobexa i RSI

1. evidentan je proboj RSI linije iako se crobex jos uvijek drzi na liniji trenda.
to ne moze dobro zavrsiti…

tjedne svijece crobexa i tjedni SlowStoch

1. evidentano ja da tjedni SlowSthoch ne grijesi
ako je ovo stvarno "Sell" krizanje onda su vrlo velike sanse za jedan dublji zaron.

molim demante moje analize. [undecid]

Evo Tigrus pokušat ću demantirati. RSI na tjednom grafu još uvijek nije probio liniju trenda, a stockhastik slow se i ranije prekrižio uz nikakve posljedice.



grafovi ne izgledaju dobro:

dnevne svijece crobexa i RSI

1. evidentan je proboj RSI linije iako se crobex jos uvijek drzi na liniji trenda.
to ne moze dobro zavrsiti…

tjedne svijece crobexa i tjedni SlowStoch

1. evidentano ja da tjedni SlowSthoch ne grijesi
ako je ovo stvarno "Sell" krizanje onda su vrlo velike sanse za jedan dublji zaron.

molim demante moje analize. [undecid]

Evo Tigrus pokušat ću demantirati. RSI na tjednom grafu još uvijek nije probio liniju trenda, a stockhastik slow se i ranije prekrižio uz nikakve posljedice.
[/quote]

kada imamo komibinaciju prekrizenog tjednog SLow Stocha za SELL i RSIa na liniji…

sto je veca vjerojatnost?

a) slow stoh se prekrizi za buy i slijedi odbijanac prema gore

ili

b) nastavak pada i RSI probija potporu




grafovi ne izgledaju dobro:

dnevne svijece crobexa i RSI

1. evidentan je proboj RSI linije iako se crobex jos uvijek drzi na liniji trenda.
to ne moze dobro zavrsiti…

tjedne svijece crobexa i tjedni SlowStoch

1. evidentano ja da tjedni SlowSthoch ne grijesi
ako je ovo stvarno "Sell" krizanje onda su vrlo velike sanse za jedan dublji zaron.

molim demante moje analize. [undecid]

Evo Tigrus pokušat ću demantirati. RSI na tjednom grafu još uvijek nije probio liniju trenda, a stockhastik slow se i ranije prekrižio uz nikakve posljedice.
[/quote]

kada imamo komibinaciju prekrizenog tjednog SLow Stocha za SELL i RSIa na liniji…

sto je veca vjerojatnost?

a) slow stoh se prekrizi za buy i slijedi odbijanac prema gore

ili

b) nastavak pada i RSI probija potporu

[/quote]

Identična situacija koja se dogodila u periodu kojem sam označila na grafu ranije. I što se tada dogodilo, a ili b ?

New Report

Close