Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


13.09.09. | 11:17 ivocar
ocjena poruke
1%
zajednica

Dlkv za sada nista ne govori. veliki promet ne sugerira nista osim da cijena nije pala kako se mozda ocekivalo. kupnja je ne samo izdrzala prodajni val vec je tijekom dana prevladavala. obzirom jos da je citav ovaj promet generiran na nespretnoj negativno intoniranoj vijesti,generalno sam skloniji prihvacanju mogucnosti koja govori ipak o nastavka rasta.
laicki receno,netko je iskoristio priliku.
iduci dani ce pokazati.

jedan hladan dan ne moze stvoriti 10 cm leda.
ivocar.

bas me ne vole kada mi dijele ovakove ocjene.
mogu samo nadograditi nove ideje na stari graf,a one nam govore slijedece:
testirane su dvije linije potpore iz razlicitih pogleda,crna i crvena,i obje su izdrzale.
testirane su dvije linije otpora iz razlicitih pogleda,ljubicasta i plava,i obje su danas savladane.
zavrsna cijena je dosegla visetjedni vrh.
bullish.

nadalje,na svijecama se stvorila identicna formacija kao u sedmom mjesecu:nakon tri padajuce svijece slijedi rastuca koja radi engulfing. potvrdjeno i jakim volumenom.

obzirom da ne vidim drugih otpora,slobodan je put do 500 kuna. sutra vjerojatno rally.
strpljivost se isplati.
ne obara se svako drvo prvim udarcem.
ivocar.

tko trazi istinu, mora je znati podnijeti

u biti 23,6% je na 2220.
ali idemo preko toga.

[/quote]

Koliko vidim na američkim forumima – 23/24.9.2009 je u USA po EWT 144 dan trgovanja od 6.3.2009, kada je počela korekcija na gore. Target za sp 500 do tada ocenjuju 1049 do 1060.
[/quote]

knecht, po ovom grafu evidentno je da sp500 ide na svoj 50% retrace, sto iznosi 1120.
razlog je to sto je 38,2% prbobijen i mora ici na 50%

i onda bi moglo usplijediti hladenje.

vec se sada formirala obicna medvjeda divergencija na tjednom oscilatoru sa nedovrsenim vrhom.
obicna medvjeda divergencija predstavlja promjenu trenda!!!

ali jos to nije to.
moramo cekati drugi vrh, ali nista se nece promjeniti sa oscilatorom.
divergencija ostaje.

plus, to ce biti 50% retrace sto je ok prema teoriji.

ostaje za vidjeti hoce li ovo biti moja ABC korekcija.
po tome bi ovo bio veliki B.

stvarno postajem brutalan.
[cool]

… i ja [bye]

Gospon ivo, vi ne vidite druge otpore na DLKV?
A otpor dvije fibo linije na 425-428 ?
Uz to imamo i negativnu divergenciju na MACD histogramu i Slowstochu


tigrus…

kad ovaj rast završi, pokazat cu pvt jednog korisnika koji je na 690 bodova spx500 napisao dokle ide rast, prije malo vece korekcije.
Mislim da ces onda vidjet sto je znanje i zašto su neke metode fantastične [wink]


Produžena petica u USA.

Korkyra

Oće meni netko kazat šta mi se kuva sa JNAF,poželjna bi bila kakva sličica uz obrazloženje….da kolegicu IVANU7 pitam neće mi kazat

Hvala unaprijed [kiss]


Gospon ivo, vi ne vidite druge otpore na DLKV?
A otpor dvije fibo linije na 425-428 ?
Uz to imamo i negativnu divergenciju na MACD histogramu i Slowstochu

iskreno,ne vidim. ili ih ne smatram znacajnim otporima. navedeni uzorak negativne divergencije ima vrlo slabu osjetljivost u prognozi. daleko slabije od onoga sto sam naveo maloprije.

vec sutra se moze negirati navedena negativna divergencija nastavkom rasta. stvarno ne treba puno rasta da se to ucini. najgore sto mozemo ocekivati sto se tice eventualnog pada je vrlo kratko zadrzavanje na 415 kuna,kao zadnji retest prije nastavka rasta,i to je sve,ako uopce i to.

mozda sve skupa nekom djeluje zbunjujuce procjeniti sto ce na kraju prevagnuti,ali da ja ne pricam bezveze,rsi govori dovoljno.
misao je nalik kopanju bunara,u pocetku je voda mutna,a poslije se razbistri.
ivocar.

tko trazi istinu, mora je znati podnijeti

Ja DLKV-r-a vidim ovako…

"Istina je neotkrivena laž"

zanimljivo je za primjetiti kako nema euforije.
to je dobar znak.

bas sam nesto gledao, ako ameri budu rasli po stopi 0,5% dnevno, sto je cca 5 bodova dnevno na SP500, do 1120 cemo stici za 14 dana.
ako se dobro sjecam negde sam procitao da se prema Gannu ocekuje promjena trenda oko datuma 28. ili 29.09.
danas je 16.09.

evo i prema nasim tjednim oscilatorima tek za 2 tjedna ocekujem nekakav sell signal.

ma je li moguce da nitko ne upravlja trzistem ili
su alati tako povezani jedan s drugim bas svi pokazuju isto?

zapeli smo tu malo što je i očekivno, moguc malo hladjenje, al uskoro napad i probijaje zadnjeg vrha i put prema gore..jucer sam pokratio neke stvari, (napisao na sto smo danas trzili), al tjedni MACD ima samo jedan put, a to je gore..Ne volim davat prognoze dokle bi mogli rast, al kako sad stvari stoje ap ap je neminovan [thumbsup]

Ak bas ocemo igrati se gana, njemu je 6. zanimljiv datum

medjutim to ostavljam vjesticama , čarobnicama i babama vračarama [thumbsup]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

A što biste rekli da se ostvari ovaj Double Top scenarij… (na dugi srednjeročni period) …. odosmo dolje do 1030~1050 … [bye]



A što biste rekli da se ostvari ovaj Double Top scenarij… (na dugi srednjeročni period) …. odosmo dolje do 1030~1050 … [bye]

Sve je moguce osim betonskih cipela, pješke na mjesec, drvene peći i ovog tvog predvidjanja [bye]
[/quote]

Ma kakav double top! Prvo uopće ga nema, drugo nema teoretske šanse da Crobi izgubi 50%. Opet!
Isto tako možeš nacrtati još dva vrha i reći da je to triple top i da će crobex pasti još više!

crobex :
dugoročne vile i fibo u vremenu

Samo sam dao jedan od scenarija… a baza su stvari na koje treba paziti kod dvostrukog vrha:

1.Prethodni pozitivan trend – trebao bi biti prilično dug i zdrav – oko 3 do 6 mjeseci = ISPUNJENO

2.Vrijeme između vrhova – trajanje intervala između dva vrha. Općenito, duže vrijeme između dva vrha = važniji uzorak kao dobar znak za preokret (barem jedan mjesec između vrhova, ali nije neobično da je i nekoliko mjeseci) – 3 mjeseca = ISPUNJENO

3.Odbijanac od prvog vrha – taj element je još značajniji za valjanost dvostrukog vrha nego volumen. Pad u cijeni koja se događa između dva vrha iznosi oko 20% ili više = mi 26% = ISPUNJENO

Ja ne kažem da će tako biti.. samo sam iznio jedan od scenarija… nemojte me mrziti zato odmah … [embarass]




A što biste rekli da se ostvari ovaj Double Top scenarij… (na dugi srednjeročni period) …. odosmo dolje do 1030~1050 … [bye]

Sve je moguce osim betonskih cipela, pješke na mjesec, drvene peći i ovog tvog predvidjanja [bye]
[/quote]

Ma kakav double top! Prvo uopće ga nema, drugo nema teoretske šanse da Crobi izgubi 50%. Opet!
Isto tako možeš nacrtati još dva vrha i reći da je to triple top i da će crobex pasti još više!

[/quote]
prvo i osnovno, na TK je SVE moguće. i ne bih vam preporučio da budete uvjereni da je nešto nemoguće. isto tako je prije god i pol bilo nemoguće da će CROBEX ići tu di je došao, pa znamo šta se dogodilo.

opisani scenarij je zaista malo vjerojatan, ali treba u glavi uvijek imati sve mogućnosti. jer onog trenutka kada prestanete sagledavati sve opcije, postajete zaljubljeni u svoje viđenje situacije i tada se gube najveći novci.

uvijek treba biti oprezan.

New Report

Close