Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kao i svi željni učenja i ja sam krenuo prvo od fundamentalne analize.
Kada su uz dobra financijska izvješća izostale pozitivne reakcije i k tome cijene dionica pale, vidio sam da mi to ne može biti pouzdana osnova za ulaganje.
Onda sam počeo pratiti razne oscilatore – tehničke pokazatelje, međutim i oni su mi prekasno i nepouzdano davali signale na temelju kojih bi mogao donositi kvalitetne odluke. Nadopunio sam to crtanjem klinova, haesova i sl., povlačiti fibo granice no ni to me nije učinilo ni malo sigurnim.
Nakon toga uhvatio sam se EWT-a, ali mi se i on pokazao nedovoljnim no cijelo vrijeme mi je zvonila Cromanova pjesmica u ušima; "real-time, real-time, real-time".
Nabavio sam i program za praćenje (i grafički prikaz) u realnom vremenu. Osnovno je bilo pitanje kako ga najbolje iskoristiti.
Pratio sam i pratim analize profesionalnih trejdera (daytradera), gledao sam njihove sešne – trgovanje uživo. Naravno radi se o uspješnim tipovima (jer inače na greškama se jedino može naučiti kako se rade greške i ništa više). Vidi sam da ih tehnološka rješenja koja imaju na raspolaganju (a nama još uvijek nisu dostupna) čine još uspješnijima uz svo njihovo znanje i rutinu. I drugo to što rade rade iznenađujućom lakoćom.

Konačno našao sam svoj vlastiti model ili tehniku. Ima u njoj svega od gore navedenog no najbitnije je da je jednostavna i odluke o kupnji/prodaji, razinama, očekivanjima mogu donositi brzo (real time ili on the fly) i ne brinem da li će sutra indeks gore ili dole ili gdje će biti za tjedan, mjesec ili godinu.

Eto, nadam se da će i ostali na ovom forumu naći svoju VLASTITU tehniku i imati uspjeha u trgovini na TK. Mislim da nije ni bitno na kojem je od gore navedenih temelja, već da je vaša vlastita i da donosi rezultate. Na burzi je ipak većina trgovaca, a malo je Vorena Bifeja odnosno investitora.

Sretno

Za ljubitelje Ganna
Vaš link

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Nabavio sam i program za praćenje (i grafički prikaz) u realnom vremenu. Osnovno je bilo pitanje kako ga najbolje iskoristiti.

Koji?

@sonjci

teletrader

STANISLAV, klin gdje pokazuje strelicu – ti je prestrm, preoštar…..malo to raširi i olabavi..i izgleda
bi logično….i tako jedno deset puta ..i evo gotovi smo s krizom…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


STANISLAV, klin gdje pokazuje strelicu – ti je prestrm, preoštar…..malo to raširi i olabavi..i izgleda
bi logično….i tako jedno deset puta ..i evo gotovi smo s krizom…

Gornje dvije tičke klina su odrađene, fali samo druga točka sa donje strane, ali će se formirati klin 100%.

KAKO DA VRATIM 50% MINUSA. JAO MAJKO MOJA JAAAAAOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!

Ovdje upišite svoj komentar…


Pozdrav i naj se srdit. Plašiš me. Ja sam samo čovjek, nisam mašina.
Moj pogon je blues.

Ma kolega, što bih se srdio. Imaš dobar pogon.
Moj pogon je Billy Idol [proud]

I'LL BE BACK

futur 2.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

VLAD evo stotka, ali koliko si siguran za target 50 kn na TISK?
Izgleda mi dostižno.

KAKO DA VRATIM 50% MINUSA. JAO MAJKO MOJA JAAAAAOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!

A meni izgleda da se Vlad malo zanio.

sanja


Friško …formirao se novi klin, novi indikator, ali po svemu sudeći idemo nakon ovog indikatora prema 1400 bodova.

Ovo nije klin nego trokut.
A kao i svaka formacija, može i gore i dolje, bez obzira na veću mogućnost (prema povijesnim podacima) u određenom smjeru. A trguje se kad se breakout dogodi, a ne kad mislimo da će se dogoditi breakout na dolje (a ono se baš odbije i probije gornju liniju).

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

New Report

Close