Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I odakle takav pad nafte? Da li su to zadnji trzaji pada?

Nisu zadnji trzaji – nafta pada dalje kao i zlato zajedno sa trzistima kapitala(ne tako brzo i drasticno) sve do kraja prvog mjeseca 2009. a tada cu biti pametniji. Na Crobexu se formira nesto slicno kao u SAD-u ali viodjet cemo, nadam se da nece biti nekog veceg kurslusa u nasem gospodarstvu. Pocetkom godine ocekujem val otkaza kod nas.


DJI je 38% ispod godišnjeg maksimuma, a 18% iznad godišnjeg minimuma. Mislim da to sve govori. Ne treba ti analiza…..

dio pozdrav !!
koliko to sto se danas dogodilo u USA utjece na nas Crobex.
Hvala !!

I very much love INGRA !!

Jutros sam htio postat ^DJI graf, ali nisam stigao, pa ga evo sad. Bez današnjeg dana, ali ne mijenja na stvari. Dakle, pokazao se Rectangle, s padom volumena kod rasta indeksa i rastom volumena kod pada indeksa, što, po Murphy-u, označava nastavak down-trenda. Međutim, mogao bi se tu provući i nepravilni Double Bottom, a uskoro možda i Tripple Bottom, koji bi označavali reversal. U slučaju proboja donje linije trenda, za više od 3% "close" (po mogućnosti dva dana za redom), potvrđuje se Rectangle i indeks bi trebao pasti za njegovu visinu (cca 2150). U slučaju proboja gornje linije trenda, također s 3%, možemo zaključiti da se radi o DB, ili naknadno o TB, pa bi imali minimalno toliki rast od točke proboja prema gore. Nadam se da nisam ugnjavio. Pozdrav.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

P.S. Još jedna zanimljivost. 21.11. (nisam ucrtao), imamo mogući tzv. "Bottom Reversal Day", novi "low" i prilično viši "close" od prethodnog dana, uz veći volumen. Takav scenarij bi mogao označiti stvarni Double Bottom i reversal. Međutim, budući da volumen nije ekstremno velik i da "close" nije veči od "high-a" prethodnog dana, važnost toga je ipak malo smanjena.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

@therion

ja bi to vukao kao klin..
ali ja sam pristran [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Mislim da su manipulatori stekli dovoljno kapitala da mogu srušiti mnoge (ne sve) teorije Ta i u takvim situacijama TA ništa ne vrijedi. Obrazloženje leži u tome da se otpor i potpora formiraju na osnovu dogovora manipulirajućih strana, a ne na psihologiji mase. 13 mil Kn prometa… alo????



@krpa

mi dva skroz zaboravili na naftu. Prošlo 50 USD/bbl-u!

[thumbsup]

Je, obojica smo falili. Probijen moj otpor na 60 i tvoj na 50. Kao da ih tamo nije ni bilo.


Evo jedne brzinske. Prva iduća postaja oko 33 USD/bbl-u. No, s obzirom na snažnu inerciju, mala je vjerojatnost da će to biti i konačno dno (na žalost mešetara, a na radost vozača).

E tu griješiš. Preko bare se dalo jako dobro zaraditi i na ovom padu nafte….
Nekih 300-tinjak % u 3 mjeseca.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Može neka dobra aplikacija za tehničku analizu, ako ima i za ZSE.

hvala

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho



I odakle takav pad nafte? Da li su to zadnji trzaji pada?

Nisu zadnji trzaji – nafta pada dalje kao i zlato zajedno sa trzistima kapitala(ne tako brzo i drasticno) sve do kraja prvog mjeseca 2009. a tada cu biti pametniji. Na Crobexu se formira nesto slicno kao u SAD-u ali viodjet cemo, nadam se da nece biti nekog veceg kurslusa u nasem gospodarstvu. Pocetkom godine ocekujem val otkaza kod nas.
[/quote]

Da, u kombinatima u kojima su jedva čekali ovakvu krizu da im bude alibi da otpuste viškove, koje inače ne bi mogli jer bi imali sranja. Pitaj čika Todu oće li kod njega biti otpuštanja [bye]

I'LL BE BACK



DJI je 38% ispod godišnjeg maksimuma, a 18% iznad godišnjeg minimuma. Mislim da to sve govori. Ne treba ti analiza…..

dio pozdrav !!
koliko to sto se danas dogodilo u USA utjece na nas Crobex.
Hvala !!
[/quote]

Hrvatska je možda u 10% goroj ekonomskoj situaciji nego je bila prošle godine, a crobex je pao 70%. Razlog lošije situacije je u tome što su banke u strahu od kraha svojih centrala u svijetu ograničile plasmane. Ako se bude širio optimizam iz Amerike, tako će doći i do popuštanja u kreditiranju.
Naša burza je reagirala iracionalno zbog plitkoće tržišta i needuciranosti ulagača. Kako ćemo se opravljati ne bih želio prognozirati, ali ako ostanemo ovako jeftini do ulaska u EU vjerojatno bi to značilo da ćemo jeftino rasprodati državu. Nadam se da do toga neće doći.


ovo je moj mali prilog vašoj raspravi o cijeni nafte i njenom značaju
kako obrazlaganje ovakve teme nije niti za blogovske, a kamoli forumske dimenzije,
prilažem jedan jako vrijedan grafikon koji sugerira pravi značaj cijene nafte.
cijena nafte jest kako navodite – i indikator i ponder
ali kako kroz povijest, tako i danas, ona je puuuuno više od toga
a njena uravnotežena vrijednost, na ovom stupnju globalnog rasta, je vjerojatno negdje između 30 i 40 usd
samo da ne bi bilo zabune, cijene su inače vrlo delikatna i zahtjevna tema

mali podsjetnik na moj post o nafti od prije dva mjeseca

Svemu dođe kraj, pa i neizvjesnosti oko američkih indeksa. Prema stanju indeksa već tijekom ponedjeljka mnoge zagonetke bi trebale biti odgonetnute.

Monay flow indeks na S&P-u nalazi se na gornjoj granici bear kanala. U ponedjeljak mora doći ili do proboja na gore, ili do povratka u dubinu kanala. Treće mogućnosti nema. Proboj na gore značio bi početak bull-a. Povratak u dubinu kanala značio bi nastavak bear-a.

S&P je formirao i dvostruki, u TA vrlo pouzdani obrazac. Tehnički, kad se taj obrazac pojavi neposredno iznad jake potpore (u ovom slučaju, minimuma iz prošlog bear-a) onda je je to jaki bearish signal.

Ako sam dobro prepoznao signale, onda nam slijedi duboki pad indeksa. Ukoliko nisam dobro porepoznao signale, slijedi nam veliki rast indeksa. Treće mogućnosti nema. Do prijeloma, na jednu ili drugu stranu, jednostavno mora doći.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

New Report

Close