Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Puno se u zadnje vrijeme priča u Americi o tome, kako je na redu tek 4. val. To pretpostavlja da je prošli petak završio treći val. Da ne mudrujem previše – uzmimo to kao pretpostavku, i pođimo od nje. U tom slučaju dade se projicirati srednjoročni kanal unutar kojega bi se trebao kretati indeks. U 4. gore, pa u 5. dolje. Na priloženoj slici za S&P to je raspon između crvenih crta.

Slažem se u 4. gore, pa u 5. dolje. SADA SMO U 4. VALU. Samo nije nam to baš neka brzina na Crobexu kao što to rade u US. [thumbsup]
[/quote]

ne znam jesam ja nešto krivo shvatio ali četvrti val bi trebao biti korekcija prema gore. Ako je tako onda ne znam kako bi sada mogli biti u četvrtom valu kada je crobi ( a i dosta dionica) niži nego je bio prije par dana kada smo bili u 3. valu…. ?

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!



Puno se u zadnje vrijeme priča u Americi o tome, kako je na redu tek 4. val. To pretpostavlja da je prošli petak završio treći val. Da ne mudrujem previše – uzmimo to kao pretpostavku, i pođimo od nje. U tom slučaju dade se projicirati srednjoročni kanal unutar kojega bi se trebao kretati indeks. U 4. gore, pa u 5. dolje. Na priloženoj slici za S&P to je raspon između crvenih crta.

Slažem se u 4. gore, pa u 5. dolje. SADA SMO U 4. VALU. Samo nije nam to baš neka brzina na Crobexu kao što to rade u US. [thumbsup]
[/quote]

i još nešto. ZELENA CRTA je na Crobexu prilično daleko od toga da bi prošli petak bilo dno! Uz nedovršene obrasce, to stvara nepovjerenje prema tržištu. Posljedica – pipkavo i sporo, kuda?

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Puno se u zadnje vrijeme priča u Americi o tome, kako je na redu tek 4. val. To pretpostavlja da je prošli petak završio treći val. Da ne mudrujem previše – uzmimo to kao pretpostavku, i pođimo od nje. U tom slučaju dade se projicirati srednjoročni kanal unutar kojega bi se trebao kretati indeks. U 4. gore, pa u 5. dolje. Na priloženoj slici za S&P to je raspon između crvenih crta.

Ovaj kanal je dobro povućen za SP – očekujem, da ni kod njih proljeće neće dugo potrajati (1000 je prilično jaki otpor).
Crobex je nažalost jedna druga priča..

Slika o praćenju u privitku.

Pozdrav.



@viribus

ako nema toga ti targeti su samo tocke na beskonacnom nizu brojeva.


tako je mižino, ja se sjećam kad je vladu na petrokemijskim targetima "ponestalo špage", target je trebao biti negativan, otprilike -20kn [lol]

@vlad1111

Ja u kupe ti u špade ali sve mi se čini da ti to radiš namjerno.

Točno je da si najavljivao pad u USA ali to je mogao svatko budući su sami izjavili da su u recesija pa to i nije neki pogodak.

Po meni TA služi da bi se prepoznala promjena trenda i tada ušlo u dionice što ti još niti jednom nisi uspio pogoditi, ako jesi nađi post disi to najavio ja to nisam nikada vidio.

Jedini koji na ovome forumu svaki put prepozna promjenu trenda je Pobjeda i to je prava istina a ti spadaš u skupinu sa Baronom drukaj na dole pa dok ide ide kada ne bude išlo i ti ćeš nestati.

Pobjeda je jedini koji svaki puta najavi promjenu trendu, čovjek kleda CNBC i tehničare u USA i sukladno njima se ponaša.

Ovo je prava i jedina istina a ja nemam ništa protiv tebe osobno ali istina se mora iznijeti.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


obećao sam da neću polemizirati.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@MiG29

> iako sam i sam podjebavao Cromana, doduse, iz nekih drugih razloga, ne zbog TA,

odgovor: hehe…da nisam zaboravio
———————————————-
> osobno ne vidim svrhu "targeta" ako nema obrata, sto znaci target?
ako dodje na 250, ide sigurno na 150, ili 200?
ili ide promjena trenda?
sto?
ako nema toga ti targeti su samo tocke na beskonacnom nizu brojeva.

odgovor:
ovako izgledaju targeti Crobexa od 4000:

pad 3670 – posle rast 3760

pad 3000 – posle rast 3310

pad 2140 – posle rast 2800

pad 2020 – posle rast 2400

Znaci …ako su to targets sto ste dobili od vlada, onda samo postovanje (inace su samo naveden razine)

(ja nisam bio aktivan sa analiziranjem Crobexa ovde na forumu i ono sto sam cinio nije i onako niko od vas mogao videti)
——————————————————

> ali ne moze se reci Cromanu da nije nista pogodio..dapace, najteze je pogoditi promjenu trenda..dno..a to je Croman vise puta vrhunski skinuo.
slazem se da je neke stvari pogrijesio, ali tko nije..

odgovor: hehe…. Mig
naravno da sam i pogresio i puno pogodio…ali ja sam daytrader i idem svojim putem ….a da sam ulagao na HR-burzi mogu garantirati da bi bio u minimalnim gubitcima…naprotiv…

sretno

Rekla sam vam kao laik…dno će biti tamo gdje se dogovore…i kad se dogovore da ulazi
mala financijska injekcija… za veliku nema dosta love..prije toga se moraju dogovoriti:

1. što će s fondićima oko 5 mil kapitala…
2. koliko će dopustiti dnevne limite
3. tko su potencijalni kupci dionica
4. i hoće li prestrukturirati rad zg burze, jer je očito- da ne valja kad navali velik broj naloga..
5. zakon o tržištu kapitala će se morati primjenjivati, a to znači da nema više ovakvih
vijesti koje masu navlače na gore i dole…
6. pripremit će IPO Elektre, za odabrane, jer su vidjeli da je rulja nepouzdana…..i samo s njom imaju
probleme…
2009. bit će zanimljiva………

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ekvivalent gornje priče za Crobex.

E takvog te volim. [smiley]


@gringo

Na grafu se fino vidi da smo s 3600 pa do danas padali maltene bez ikakvog zastoja. Strahovito.

koliko je indikativan promet.
jučer pri padu promet duple veči neg bi danas mogao bit

Vlad, mislim da se sjećam da je i Abu Ali tada nagli pad do 3200 specificirao kao bear trap i dao mogućnost rastu. Tako da pohvale obojici.


Rekla sam vam kao laik…dno će biti tamo gdje se dogovore…i kad se dogovore da ulazi
mala financijska injekcija… za veliku nema dosta love..prije toga se moraju dogovoriti:

1. što će s fondićima oko 5 mil kapitala…
2. koliko će dopustiti dnevne limite
3. tko su potencijalni kupci dionica
4. i hoće li prestrukturirati rad zg burze, jer je očito- da ne valja kad navali velik broj naloga..
5. zakon o tržištu kapitala će se morati primjenjivati, a to znači da nema više ovakvih
vijesti koje masu navlače na gore i dole…
6. pripremit će IPO Elektre, za odabrane, jer su vidjeli da je rulja nepouzdana…..i samo s njom imaju
probleme…
2009. bit će zanimljiva………


Potpuno se slažem sa vama kolegici dno je tamo di se dogovore, džaba vama targeti na našem TK ako Dinko odluči upucati 2 000 000 kuna ili ako odluči prodati dionica u vrijednosti 2 000 000 kuna dok u USA nije moguća takva manipulacija i tamo se manipulira ali ovdje sa neznatnim sredstvima moguće raditi šta god poželiš.

Apsolutni vladari HR TK kapitala su OMF, džaba vama TA u ovakvoj situaciji u kojoj starani kapital niti ne pomišlj ući na naše TK.

Croman

U potpunosti se slažem sa vama kolega bit TA je da prepozna promjenu trenda a ne isprazna priča ide to dole ili gore.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

New Report

Close