Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pije li ovo vodu ili vuče mulj vrli moji majstori ? Za trud i muku hoću barem ocjenu 21 !!

I very much love INGRA !!


Znači bull market je zapravo već počeo. Kolega, možete li ovo nacrtati ili ako imate nacrtano da pošaljete ovdje, ako nije problem. Hvala.

hvala @governoru i ostalima na dobroj reakciji,
ewt mogucnosti, slike+tekst, stavim ovdje svaki tjedan, zadnju sam stavio u petak, na str. 1938.
u svima njima su dugorocne mogucnosti ili da je korekcija bila ciklicke razine, kao ona 97-98, pa je gotova, ili da nas ceka superciklicka korekcija. uzeo sam meni drazu pretpostavku da je korekcija ciklicka i zato gotova, na sadasnji trenutak dodao vrijeme i postotne promjene crobexa iz oporavka 98-99 i dobio pricu da bi ljudi dobili osjecaj kako se to odvijalo prije 10 godina, kao pouku za nase sutra. stavljao sam nekoliko puta uz kratkorocni, srednjorocni i dugorocni graf jos i 10-godisnji graf s ewt countom, ali imam osjecaj da je vecini lakse ako im se to opise nego li da prate velika i mala slova, rimske i arapske brojke, uglate i obicne zagrade po mom grafu.

jedna tehnopsihološka

volio bi da je cijenjeni (i od mene uvijek 100% ocjenjeni) kolega drevil u pravu kad spominje ovu cikličku korekciju, no zadnjih dana se može primjetiti da su veliki dečki ponovo vrlo aktivni i žele još jeftinih dionica jer je prisutna izuzetno pojačana a nadasve negativna medijska kampanja .. zabrinjavajuće je što je vani ta kampanja još i žešća nego kod nas (pogotovo na tv-u) .. vjerojatno se sprema nova runda rušenja .. ostaje za vidit da li će i uspjeti u nakani jer mi je već pomalo smiješno što se svakih par mjeseci otprilike jedno te iste vijesti ponavljaju u novim celofanima, a sve u cilju stvaranja katastrofične atmosfere .. daleko od toga da je situacija med i mlijeko ali i indexi su vrlo nisko tako da sigurno neće biti dosadno u danima, tjednima pred nama ..
za svaki slučaj sam pojačao cash poziciju jer mi ne miriše na dobro

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica



@visenadimak

po klasicnoj TA je HT-R-A imao lijep i otvoren put prema cca 150kn, nakon proboja trokuta,
osobno me to veselilo, jer iako sam bio ( a i sad sam) debelo u cashu, na toj cijeni bih mrtav-‘ladan gurnuo dobar dio portfelja tamo.
na moju zalost je TA taj put omanula.
fundamenti su ipak bili jaci.
svaka cast cijenjenima kolegama i Vladu i Kjelicu, ali po mom misljenju, ne treba se slijepo drzati ni jedne metode, nego gledati omjer rizika i nagrade.

po mom misljenju trenutno nas upravo fundamenti i drze, gledajuci kako se vani sve crveni.
dionice su nam bolno jeftine.
naravno, to ne znaci da ne mogu biti i jeftinije, ali cinjenica je da su fundamenti na ovim cjenima izvrsni.IMHO!

Ontopic: velika borba na SPXu za tanku crvenu liniju [smiley]


ne, ne.
nije još omanula.
vidjet ćeš kada počne stampedo petice…

barba ganić kaže da medo kolje barem 3 godine, 5 često.
a aktualni korekcijones traje nešto više od godinice.
čak i površan pogled na bilo koji indijanski indeks kaže da nedostaje barem val 5. padajućeg impulsa.
a ni taj val 5 ne mora i vjerojatno neće biti kraj korekcije…jer bi do ljeta ove godine 5-ica mogla biti odrađena, a do barem 2011. ima još mnogo brundanja.

sp500 ima strava target, prijelom kojeg je davno potvrđen.

[/quote]

evo ovako..nafta se stablizirala, banke su onaj dan strasno pale, nakon toga strasno narasle = to je bio ulazak u duge pozicije, potrebna je još jedna industrija, mislim da će biti tehnološka i sve će se promijeniti..kroz najviše 1 mjesec nastavlja se najveći bull u americi..nikakvi prijelomi i targeti..ovaj 5. val je truncatio..
napomena porebna je još 1 industrija uz financijsku.
napomena 2..ovo nije prognoza za crobex

Vadi jedan krumpire i upita ga drugi jesu li dobri krumpiri, a ovaj prvi mu odgovori da ovi bolji i jesu, a ovi gori i nisu.

E sada tek razumijem ono što je nacrtano na grafu (jučer sam pogrešno nacrtao tu liniju). Probijena linija vrata na SP 500. To izgleda ispada tek u 5% slučajajeva (kako vlad kaže). E ako je tako, idemo sigurno najmanje na 750 (još ovaj tjedan). Isti slučaj je i sa indeksom DJAA.

Još jedno pitanje za iskusnije kolege tehničare. Kolika je vjerojatnost da je došlo do primarne promjrne trenda. Meni tamo neke moje škrabotine baš i ne govore tako.
Unaprijed hvala.


E sada tek razumijem ono što je nacrtano na grafu (jučer sam pogrešno nacrtao tu liniju). Probijena linija vrata na SP 500. To izgleda ispada tek u 5% slučajajeva (kako vlad kaže). E ako je tako, idemo sigurno najmanje na 750 (još ovaj tjedan). Isti slučaj je i sa indeksom DJAA.

a jel moze ovako?

A da se uzmu najviši vrhovi? U tvom slučaju obrnuti obrazac "glava i ramena" već je odradio svoje. Vlad je pričao o neuspjelom obrascu. Pošto je reciklirao svoje pisanje, pitanje je želi li odgovoriti.

Evo vam post cijenjenog vlada:

vlad1111

obrnuti šampon s potvrđenim prijelomom propada u ca 4% slučajeva.
nažalost, izgleda da je na sp500 propao onaj koji bi odveo indeks na ca 1120…

sadašnja situacija i EVENTUALNO TOČAN ewt count na dnevnom grafu ukazuje na mogućnost dostizanja razine ca 885-89’0.
rast iznad ove razine ili nastavak pada ispod 805 ukazuje na pogrešni ewt count.

satni graf prikazuje novi obrnuti šampon koji bi, u slučaju proboja necklinea, mogao dovesti do ewt targeta iz dnevnog grafa.

SIGNAL PRODAJE NA MALOM VOLUMENU!
DANI ĆE POKAZATI!

Mrgude- pa daj stavi tvoj graf, da se vidi pogreška. Iako si mali, nemoj se bojati. Tigrusu stotka od mene za hrabrost.

moze li mi netko od iskusnih reci dali se ovdije radi o silaznom trokutu ili sam ja samo zli prorok,ako se to dogodi pali bi na oko 1550 bodova

http://aqua-art.org/news.php

dali je ovaj trokut na ATPL uzlazni trokuit i ako je to bi znacilo da idemo do 960

http://aqua-art.org/news.php


dali je ovaj trokut na ATPL uzlazni trokuit i ako je to bi znacilo da idemo do 960

Uzlazni 100% i idemo gore Gospe kako se vidi iz 30, tako i iz 45 min grafa.
Ujedno pozdrav amerikancu.. (ne se ljutiti)

I very much love INGRA !!


SIGNAL PRODAJE NA MALOM VOLUMENU!
DANI ĆE POKAZATI!

E Splite ajd pogodi nešto. Bar nešto, ono… recimo jednu od 10. Ajd ak si faca [lol]

I'LL BE BACK

New Report

Close