Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što kažete na svježi DIOK graf, niže ne može?

Uvijek može niže…
Za sada, sigurnim koracima prema 97kn.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



..mislim da se nismo razumjeli.
moje misljenje jest da ce jos dolje, ali upravo zato sto i ptice na grani pricaju o 660Sp i DJIA 6500 mi govori da bi moglo gore..

dakle ili ce pobijediti triangle ili double bottom..

will see [smiley]

Dvostruko dno? Za mene je to nešto drugo dvostruko…
U svakom slučaju, jako je škakljivo, hoće li se odbiti ili probiti? Ako probije, ide to puno niže od 6XX…

[/quote]

Jebote, ova dva brda ko dva blizanca. Jel sad ide treći il šta?, pa četvrti, pa peti? Pa nam tako tržište u 21.stoljeću izgleda ko EKG…

Nego.. jel se ližu sladoledi u tim krizama? [wink]

I'LL BE BACK



..mislim da se nismo razumjeli.
moje misljenje jest da ce jos dolje, ali upravo zato sto i ptice na grani pricaju o 660Sp i DJIA 6500 mi govori da bi moglo gore..

dakle ili ce pobijediti triangle ili double bottom..

will see [smiley]

Dvostruko dno? Za mene je to nešto drugo dvostruko…
U svakom slučaju, jako je škakljivo, hoće li se odbiti ili probiti? Ako probije, ide to puno niže od 6XX…

[/quote]

Odgovor je sasvim očit. Biti će i odbijanja i probijanja!

Teško onome koji gleda, a ne vidi.



@mrgud

’98 je Crobex prezivio 1.krah sa 1300pts na 400pts
’99 je hrvatska bila u recesiji, GDP je, ako se ne varam bio negativan.
’99 je Crobex odradio prvi val rasta.zadnji 5.zavrsio je na 5400pts 2007.

Ovo postaje zanimljivo…jako…

Dakle ako padnemo još kojih 20% (što je lipov qurac u nekim apsolutnim iznosima u odnosu na dosadašnji pad i vrlo je lako moguće da se to zapravo i dogodi, a i nikog to ne bi pretjerano uzbudilo) znači da se vraćamo na razinu iz 1997.

Znači da tko je kupio 1997 i držao do danas, nije ništa zaradio. 10 GODINA ZA NIŠTA [shocked]

Naravno da je indeks tada bio od drugačijih komponenata, ali tržište na neki zajednički nazivnik moramo svesti.

samo da slikovito opišem koje bi cijene to bile da padnemo još 20%. Primjerice: ATPL na 540, HT na 170, INGR na 80, Ledo na 3K, IGH na 3700 itd itd… Da li bi te cijene nekoga šokirale? Ne bi. Da li bi te cijene nekome nanjele neki veliki dodatni kapitalni gubitak? Ne bi.

Zaključak: puno je riskantnije sada biti u cashu pa čak i kratkoročno do srednjeročno. Naime, još koji dan i nalazimo se na razini od prije 11 godina. [lol] [lol] . Ajme, ovo ću unucima pričat [smiley]

Ameri realno imaju još prostora za pad. Hoćemo li ih slijediti? Pa vjerojatno. Da li bi se zbog toga trebali sada bojati biti u pozicijama? Ne, dapače. Moj jedini strah je margin i zato moram imati dio casha u slučaju da padnemo još nekoliko desetaka %. Da tomu nije tako, ne bih se libio biti 100% u pozicijama u ovom trenu. Osjećao bih se jako sigurno i spokojno i ne bih ovdje piskarao nit burzu pratio. Ovako plaćam danak svoje pohlepe i ne usudim se biti full u poziciji.

Sve piše u knjigama starih lisaca, ništa nova.

Svakodnevno medijsko crnilo u svojoj kulminaciji je dio burzovne džungle sa zakašnjenjem u fazi. Svaki dan na dnevniku je glavna tema globalna svjetska kriza, a sad je došla i u svemoćnu Hrvatsku da joj uništi njeno supersilno gospodarstvo, evo na Dnevniku svaki dan o tome. Naivni su svi koji misle da naša burza ima ikakve veze sa našim gospodarstvom. U tržišnom kapitalizmu (poput USA) burza jest preslika gospodarstva ali sa anticipiranjem određene točke u budućnosti. Naša je burza virtualni svijet za sebe, simulacija zapadnih tržišta.

I'LL BE BACK

Moj tjedni pregled ewt mogucnosti crobexa. Za sve tri razine (dugorocno, srednjorocno i kratkorocno) prilazem grafove.

Dugorocno mozemo biti u ciklickom C, III od (A) ili V od (A). Srednjorocno, usporedjujuci sa situacijom prijasnjih tjedana, opet nije bilo potrebe za drasticnim zaokretima od najvjerojatnije mogucnosti da smo u primarnoj petici. Kratkorocno, otpala je jedna od dvije proslotjedne mogucnosti, u primarnoj petici nismo bili u intermediate cetvorci (crno na proslotjednom kratkorocnom grafu) i primarna petica nije ending diagonal, vec onda jos nismo dovrsili intermediate trojku a primarna petica je impuls (zeleno na proslotjednom kratkorocnom grafu). Ovaj petak je ili bila korekcija unutar intermediate trojke (ljubicasto (3) na ovotjednom kratkorocnom grafu) ili je bio pocetak intermediate cetvorke (crno (3) na ovotjednom kratkorocnom grafu).

Ono sto mi se ne svida je sto pomalo ostajem bez alternativnih brojenja zato jer ona: ili ne postuju hijerarhiju valova, ili strukturu valova, ili pravila ewta ili su jako nategnuti zbog velikog nesrazmjera valova istog reda velicine. Volio bih da uz preferirano brojanje imam jos par alternativnih brojanja.

Zakljucno, isto kao i prosla cetiri tjedna: kratkorocno bi trebali dovrsiti peticu na dole. Srednjorocno gore u nekom od primarnih valova: [1] od I nakon C ili [A] od IV nakon III ili [A] od B nakon A, zadnji s podmogucnostima B u flatu i B u zigzagu. Dugorocno u dvije mogucnosti dole, u jednoj, ako je gotov ciklicki C, gore.

Sto je s mojim pocetnickim ulaganjima? Imam 1/3 pogresno ukrcanu ljeti (srednjak crobi oko 3300), 1/3 sam ukrcao kad je crobi pao ispod 2000 i s 1/3 cu pokusati upecati dno. Opet citam Kostolanya, gledam graf crobexa zadnjih deset godina s ciklickim, primarnim i intermediate korekcijama i hladan sam kao spricer:).

Program za skidanje povijesnih vrijednosti dionica sa ZSE

Program je namjenjen za skidanje povijesnih vrijednosti dionica kojima se trguje na ZSE.
Skinute vrijednosti nalaze se u formatu TDOHLCV koji se moze direktno importirat u Metastock.

http://kvark-elektronika.freevar.com/software.html

Sve gore navedeno je tocno, osim ako se pokaze netocno [emo_smijesak]

2 days absent…
well…it’s not well.

sp odradio prijelom na 790.
vidljvi target ca 430? (formacija je lagano deformirana,ali mislim da drži barem zdjelicu vode…)

grobi- sitaucija puno čistija.
odrađen prijelom na 1950 za 4 formacije!!
targeti (vidljivi): 1400, 1200, 1100, 900(!?)

samo toliko…
no arguing any more.
da ne bi bilo more.
forumske.

p.s.
prilog je sp.
grobi bi izazvao veću konsternaciju, izljeve bijesa i vrijeđanje.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@drevil
Ništa onda ajmo kratkorocno odraditi onu četvorku.


2 days absent…
well…it’s not well.

sp odradio prijelom na 790.
vidljvi target ca 430? (formacija je lagano deformirana,ali mislim da drži barem zdjelicu vode…)

grobi- sitaucija puno čistija.
odrađen prijelom na 1950 za 4 formacije!!
targeti (vidljivi): 1400, 1200, 1100, 900(!?)

samo toliko…
no arguing any more.
da ne bi bilo more.
forumske.

p.s.
prilog je sp.
grobi bi izazvao veću konsternaciju, izljeve bijesa i vrijeđanje.

Ovo je definitivno neviđena budalaština u Hrvata do sada a imali smi ih bezbroj,
linije povlačiš di ti i koja treba a da se ne prdžavavaš elementarnih stvari.

Daj reci nam tko te plaća pa ćemo pokušati izboriti da ti da bar jedno slobodno popodne u tjednu, ipak ti imaš tri fakulteta i bezbroj obaveza a na forumu si 24 sata hahahahahah.

NHF

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

sampras,

razumijem da si izgubio puno, i ja sam ali vlad jedini govori istinu! trebaš biti dostojanstven kad gubiš ili ti je lakše kad se isplačeš iako si muško?

Može li crobex na 1200? O da može. Može li na 3200, o da može. Pad bi iznosio 30%. Rast bi iznosio 87%. Što je trenutno rizičnije, sad prodavati ili kupovati? Upotrijebite barem malo svoje sive stanice. 2+2 nije 5 kao što vam neki sugeriraju. Kad dow, sp500, nasdaq, eu, padaju tehničari se ne libe stavljati vrijednosti, kad enormno porastu onda to nije bitno.


… Kad dow, sp500, nasdaq, eu, padaju tehničari se ne libe stavljati vrijednosti, kad enormno porastu onda to nije bitno.

Gledaj, nije točno da se tehničari libe stavljati ciljne vrijednosti rasta. Trenutno je takvo stanje kod svijetskih i domaćeg indeksa, da tehnički, jednostavno nema indikacije stabilnijeg i duljeg rasta. A postoji "brdo" formacija koje indiciraju daljnji pad.

Jučerašnja zbivanja u Americi, s tehničkog aspekta, nisu apsolutno ništa izmijenila, u odnosu na prethodno stanje, koje sam i ja (uz druge) popratio s grafovima.

Možda će se narednih dana (kažem možda!) formirati neke nove formacije rasta, pa i one koje će poništiti postojeće formacije pada. Kad se to desi biti ću među prvima koji će to staviti na forum, budi uvjeren. Do tada vrijede dosadašnji zaključci.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

New Report

Close