Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


baš me zanima kako će biti na HTK sljedeći tjedan. Danas je trebalo izaći na kratko i opet ponedjeljak unutra, ali ja se iz nekih dionica jednostavno bojim izaći. Iz nekih ne. Uglavnom… ako se zadržimo iznad, bit će BOMBA. IMHO

[lol] mislio sam reći iznad 1785

I'LL BE BACK

@Multinick. Ne. Glava je na 1430. a linija vrata je ono što je mislio Vlad. Vidim promijenio je da ne buni ljude. Trend je uzlazni uz popratne tehničke korekcije prema dolje.To ne kažem ja. To kaže GB.

I'LL BE BACK

@novak

@Braun

kaj je decki, danas ste na tabletama bili,a?
ovo vam je olaksanje? [lol] [lol] [lol]

ne znam kako ce crobex reagirati, ako futuresi budu UP, ne mora se nsita strasno desiti, ne znam..
ali i moze!sve opcije su otvorene.
proucit cemo prek vikedna moguce varijacije.
iako, danas je euforija bila u zraku, velik promet, velik rast indexa, izgleda kao okret trenda.treznjenja ce biti, kolikog ne znam..

Vlad kaze do neklajna..
meni bi to super pasalo, da se utrpam, ako ce biti dobre prilike, ali skeptican sam prema tome [undecid]

kaj vas dva velite?
ide sve u qurac, jel tak? [lol] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



@novak


@Braun

kaj je decki, danas ste na tabletama bili,a?
ovo vam je olaksanje? [lol] [lol] [lol]

kaj vas dva velite?
ide sve u qurac, jel tak? [lol] [lol]

[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]
Dobra ti ova Migec

Pessimism Is Your Friend



@Multinick
. Ne. Glava je na 1430. a linija vrata je ono što je mislio Vlad. Vidim promijenio je da ne buni ljude. Trend je uzlazni uz popratne tehničke korekcije prema dolje.To ne kažem ja. To kaže GB.

Zahvaljujem Governor!
Ja sam nažalost početnik u TA, navikao sam se da mi dečki tu sve serviraju (Vlad, Krpa, Zli Prorok,Abu Ali, Kjelic) i sada nažalost zbog pomanjkanja grafova mi je teško preko teksta shvatiti o čemu se radi. Evo, napravio sam sliku onako kako sam ju shvatio iz vaših riječi? Da li sam u pravu ovog puta. Puno hvala.

DOW potpore

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!

Kolega lampadina, ja mislim da ste malo pogriješili. Zapravo ne samo malo. [smiley]

Pessimism Is Your Friend


Kolega lampadina, ja mislim da ste malo pogriješili. Zapravo ne samo malo. [smiley]

Kolega, vi ne znate o čemu pričate. Sve stoji što sam naveo.

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!

@tikva22

da, ako je double zig-zag.
ako sam dobro predvidio, ako je count dobar.
sto se pada tice,ne mora biti 820, moze biti puno vislje.ako je double..
i da, onda ide gore!

ali sta ako nije?

vidjet cemo, pratiti cemo..

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


evo malo općeniti pogled na SP, molim nekog EWTistu da prokomentira, jel moze ovo ovako, il jok?
ulazem u znanje.

ovo bi zadovoljilo i moje potrebe za alternacijom u valu IV. s obzirom da je II. bio obicni zig-zag, evo jedan double u to ime [cool]
graf nema namjeru da pogadja tocne razine obrata.
npr. zuto B moze zavrsiti na svakoj od crvenih crta potpore, kao i otici "u dubinu" do 820pts.(ili moze samo do 860 da bi count bio ok?)
narančasto B takodjer (ocekujem ga oko 910, ali moze i manje i vise -ogranicenje na 943)

da li C mora biti koliko i A?ako ne, onda ima ogranicenje tek na cca1250, ali moze biti gotovo i prije 1000.


@mig
, da se okusam u recenziji, mozda sam i dosadan ako ti je sve vec jasno:
w kao kilavi zigzag ok, x kao obican flat – knjiga kaze tipicno je zigzag ili najcesce je zigzag, dakle ne i nuzno, y ti moze biti zigzag ako je dupli zigzag, ako je kombinacija flat ili triangle. bilo sto od toga moze se razviti na osnovu dosadasnjeg razvoja, ako odmah zavrne gore zigzag, ili prigusivanje u triangle, ako povuce do dna x-a obicni flat, ako nize i expanded flat i running flat.
c? moze svasta iz ovoga:
zz – zigzag has the length of wave C is usually equal to that of wave A, although it is not uncommonly 1.618 or .618 times the length of wave A.
flat isto kao A
ef-Wave C often reaches 161.8% of the length of wave A in an Expanded Flat.
ct -In a contracting Triangle wave C often is 61.8% of wave A.
ja bi te fiboe u ewtu radje gledao kao vrhove raspodjele nego li kao sigurne ciljeve.


Gospodine Vlad!
Namjerno vas ne oslovljavam sa kolega jer to ne možemo biti s obzirom na vaše dokazano znanje. Pratim vaše targete već nekoliko mjeseca i stvarno ste pokazali da ste jedan od najboljih! Zbog toga sam i ušao žešće u dionice nakon što smo probili 1800 jer se ostvarilo ono što ste predvidjeli, probijanje 1785 šta je buy signal! Ako sam vas dobro shvatio, prijeti nam korekcija na nekih 1430 prije no šta dosegnemo 2000? Hvala unaprijed!

ne.
1430 je glava obrnutog šampona.
pullback do najniže ca 1670-1700 (throwback bi mogao i niže-valjda ga neće biti…).
no, pullback može biti i znatno plići-dakle do razina iznad 1700.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@devil

nisi dosadan, dapace..
hvala na recenziji!

dobro, sta smo zakljucili..
teoretski moze?

ako sam dobro razumio, W i X ostaju na mjestu, a igramo se sa Y.
u koji bi utrpali zig-zag, flat ili trokut?

ja sam isao na dupli cikcak, ne znam kombinaciju sa trokutom, ni s flatom. koliko ja znam Y je cik-cak.poslije sam skuzio da sam zuti B stvaio prenisko za cik-cak..
zato si pretpostavlajm stavljao omjere?
to je vise bilo onako okvirno, nego da pogadjam razinu.

malo me pošemerilo sto su probili ono prvotno sno danas, to znaci da ovaj narančasti A nije jos gotov i da bi zuti B mogao biti stvarno dubok.

sto znaci da bi doble zig-zag mogao otpasti.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Može l meni opet Crobex Parabolic SAR sa Teletradera?

Por favor

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

sta ce ti, ADX je pao ispod 20 na dailyiju. [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

analiza za HT:

1. potvrduje se cjenovni kanal
2. prvi u target na 215kn je ovaj put probijen i skoro je dostignut drugi up target na 222kn.
3. prelazak cijene HT iznad 222kn oznacio bi snazni uzlazni trend i mogucnost kreiranja novog cjenovnog kanala, sto bi znacilo jos snazniji i brzi rast.
4. bollinger, rsi, williams i ostali indikatori govore da smo u prenakupovanom podrucju, ali to nije problem u bull trendu.
5. SMAovi su probijeni i ovo je vrlo vjerojatno poceo bull market na HTu.
6. japanske svijece nista ne govore – osim da dionica raste

ps. ima i drugih dobrih dionica uz HT.
neke su na vrlo niskim nivoima i u prerasprodanom podrucju – a to je sramota za jedan uzlazni trend.

New Report

Close