Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ma nije tako.
bitno je znati koji su sve moguci scenariji i pokusati shvatiti sto ce biti slijedece….
ako je trend padajuci onda je za ocekivati da ce cijene uglavnom padati.

a ako otprilike znamo gdje je dno , biti ce puno laske postaviti se s obzirom na okolnosti…


@tigrus

Zadnjih 8 mjeseci sto sam pratio Crobex (HR-burzu) daje na znanje da Crobex ima svoj specificni razvoj.

Strani Indexi (Nasdaq,SP itd) mogu pokazati/biti komplement ali onaj ko zeli zaraditi na HR dionicama mora pratiti u prvu ruku … Crobex i HR dionice.

[/quote]

normalno da mora pratiti crobex ako zeli raditi u HR….
ali i za crobex vrijede globalna pravila.
ako svijet ide dole i crobex ide dole….vrijedi i obrnuto, ali je vise izrazeno pracenje indexa kod padajuceg trenda…

sto mislis, ako recimo sp dodje na 770 koliki ce biti crobex?
ja bi rekao 1700.

@Croman

a kako to da ne treba znati koji su mogući razvoji, a želimo zaraditi na dionicama. Što si htio reći?

sto mislis, ako recimo sp dodje na 770 koliki ce biti crobex?
ja bi rekao 1700.

ovo gore navedeno pokazauje da imamo razlicite poglede u strategiji trgovanja (naravno da postoje dugorocne razine(dna) ali izmedu toga ima isto pozicija za dobru zaradu)

sorry …sto sam uopce pisao prijasnje poruke…

in and out




Evo mogući scenariji za s&p-a

svidja mi se analiza , ali vidim neke probleme….

ova analiza otklanja mogucnost double bottoma, ali i triple bottoma na SPu.
to nije nikako dobro…
sto bi prema tvojim analizama bio izglednije dno: 640 ili 770?
[/quote]

Mislio sam da je glavni cilj na poslovnom da se zaradi na trgovanju sa dionicama?

Ali izgleda da racunanje valova i pracenje indexa i trazenje dna je preuzelo interes ljudi
[embarass]

pozdrav

Croman-daytrader [cool]
[/quote]

Koliko sam ja shvatila čovjek vam je lijepo napisao da nije smisao trgovanja traženje dna nego zarada na samom trgovanju.

Investitori ionako ne prate Mostich svakih pet minuta pa se vi ne možete nazivati investitorima.

Ćao [bye]


sto mislis, ako recimo sp dodje na 770 koliki ce biti crobex?
ja bi rekao 1700.

ovo gore navedeno pokazauje da imamo razlicite poglede u strategiji trgovanja (naravno da postoje dugorocne razine(dna) ali izmedu toga ima isto pozicija za dobru zaradu)

sorry …sto sam uopce pisao prijasnje poruke…

in and out

[/quote]
Croman, ali možeš li nam pomoći da naučimo kako da prepoznamo te pozicije za dobru zaradu, a da se to ne svodi na gađanje. Jer kao što se da primjetiti svi gađaju, pa čak i vrsni američki tehničari.

samo da kažem; futuresi opet rastu

Tehnički gledano DAX je probio prvu potvrdu ulaska u 5. vala. Konačna potvrda bi bilo neprobijanje rzine od 5300 bodeova. Probijanje te razine značilo bi daljnji razvoj 4. vala.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

10 min

SAM PROTIV SVIH


Tehnički gledano DAX je probio prvu potvrdu ulaska u 5. vala. Konačna potvrda bi bilo neprobijanje rzine od 5300 bodeova. Probijanje te razine značilo bi daljnji razvoj 4. vala.

O kojem relevantnom roku za "probijanje/neprobijanje" pričamo? Danas, sutra?


10 min

evo malo formacija na temu…

Friško, friško.
NOVI TRIKUT.

a kad će više bit kakav pravokutnik ili krug, već mi dosadili trokuti [lol]

ma kakav cash-r-a, 100% in

New Report

Close