Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


mozda sam u pravu, mozda nisam, ali pad od cca 80% mi se ne uklapa u sliku da je to samo A [undecid]
prejako je..

a ovo od 4200 do 1400 je imalo sve odlike C-vala, kao i ono prije do 3200 A.

Ne znam puno o EWT, pročitao sam par tutoriala na webu i ovo što je Mig napisao mi izgleda totalno čisto, školski primjer. Pod uvjetom da je prošlogodišnji crobex na 5400 bio veliki 3.

Jel postoji mogućnost da je bio veliki 5?
[/quote]

ne vidim kako bi 5400 moglo biti "veliki" 5.

po meni je to 3.
teoretski moguce da je neki dio od extended 3, da ta velika 3 nije gotova.

ali nevazno za ovaj bear market.
pad od 80% je prevelik samo za A.
IMHO! nemam dovoljno znanja da nesto tvrdim, ali sa svojim skromnim zannjem, meni se tako cini.
1929′ je A-B-C bio 90%.

ipak treba imati na umu da je samo nula apsolutno dno!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Ok, i meni izgleda previše da bi ovaj pad bio samo A ali sam razmišljao o mogućnosti da smo ušli u bear market i odradili 1-2-3 te da nas tek čekaju 4 i 5 pa onda ABC bullish korekcija. To bi vrijedilo samo ako je 5,400 bio veliki 5 a kako kažeš da sigurno nije onda mogu sa zadovoljstvom ovu svoju baljezgariju izbacit iz glave.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


di je taj brlog?
od jučernjašnejg reza kamata mi se spava silno. [yawn]

[lol] [lol]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

evo i za roostera fetišistu..
naravno, UP targeti na log skali ce uvijek biti manji, zato ga to i pali [lol] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM




Zar to nije jedna od vaznijih stvari? (promet?)
[/quote]

a tko je rekao da nije?
[smiley]
[/quote]

A čuj, mogla je ić ta linija i malo više … brat bratu [thumbsup] [tongue]

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA


Jel postoji mogućnost da je bio veliki 5?

postoji mogućnost za svašta. koliko vidim to otprilike ide: nađeš varijantu koja ti se čini da je ok i za nju pretpostavljaš da je točna. sve dok se ne pokaže suprotno.
npr. ovaj ovdje je EWTovac zadrti i sigurno kuži stvari.
Vaš link
(u blogu December 13, weekend update)
i što mu se desilo: prvo je fulao ovaj bear market (malo mu je dulje trebao da ga skuži), a nakon što su američani nedavno pali sve do 2003 low-a opet mu se zaštekao sistem – pa je ovaj vikend konačno zaključio da je tamo neki 4. val ipak zaršio ’74-te, a ne ’82-ge kako se uvriježeno mislilo. i sad kad se to poštrikalo unazad, sad po tome top 2007 može biti kraj supercyclea 1932 – 2007, pa je sad aktualna varijanta (ili da budem precizan, povećala se vjerojatnost po EWTu) da su ameri ušli u bear supercycle. eto ti ga na.
dakle, događaji u zadnjih mjesec-dva su povukli promjene u countovima tamo negdje u bunaru – i današnja slika mam drukčije izgleda.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

@ Tuna
Tony je zakon, sve mu se pobrkalo [tongue]

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


log skale se koriste za dugorocne grafove.
godisnje, desetljetne!
ili barem ako je bio jak postotni rast, tipa 100% i vise.
da se dobije jasnija slika.
za ovako kratkorocno ne vidim smisla u tome.

Tako sam i ja inicijalno mislio. Onda sam na par primjera zaključio da ako valjaju za dugoročne, zašto ne bi valjali i kratkoročno? Uostalom, što je dugoročno, koja je definicija? Daytraderu je i 3 dana dugoročno, zar ne? E sad, nisam to sve detaljno proučio i razmotrio, ali sam se odlučio for the time being držati isključivo logaritamske skale, ne miješati. So far so good.

Imam samo jedan linkić na temu koji mi je netko poslao, sigurno ih ima puno, ali nema vremena za baš sve detaljno proučavati.

http://www.daytradeteam.com/dtt/day-trading-strategy/2006/03/landon-swan-explains-linear-vs-log.html

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Da se malo vratimo na temu ne bi škodilo, što kažete?
Evo prilažem razvoj događaja kako ga ja vidim…

Log chart je apsolutno superioran.

Linearan graf neće pokazati da zarada na rastu crobexa 1,500 do crobexa 2,000 nije jednaka zaradi od 4,500 do 5,000…

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

@ xman

zašto izostavljaš iz counta dno 10.10 i vrh 2 dana kasnije?

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Da se malo vratimo na temu ne bi škodilo, što kažete?
Evo prilažem razvoj događaja kako ga ja vidim…

—-oko 1800 max, sredinom siječnja prije pada?

Kune nisu problem, kuna nema

@tuna

nije to nista novo, nego reciklaza.

1999/2000 je trebala biti kraj 5. ciklicnog(74′-99), 5. superciklicnog(’32-99), 5. velikog superciklicnog(1789-1999.) i 3. milenijskog vala (1789-1999), dakle sad nam ide mega-uber korekcija.
iliti kako bi Prechter rekao 100godisnji bear market.
DJIA na 400 bodova.barem..
[yawn] [yawn]

ja se osobno ne brinem za to i zivo me kuri bolac.

1-u tom super-ultra bearu se mogla jebena lova uzet od 2000-2007.ili u bullu popusit sve (npr.1987)
2-Prechter se toliko isfulavao da sumnjam u taj smak svijeta(pricali smo o tome i na forumu)
3- meni je moj Febica rekao da je za dugorocan pogled na makroekonomiju najvazniji razvoj tehnologije. a ja njemu vjerujem puno vise nego Prechteru [kiss]

dakle..please God, just one more bubble, please!!! [pray] [pray] [pray]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


1999/2000 je trebala biti kraj 5. ciklicnog(74′-99), 5. superciklicnog(’32-99), 5. velikog superciklicnog(1789-1999.) i 3. milenijskog vala (1789-1999), dakle sad nam ide mega-uber korekcija.
iliti kako bi Prechter rekao 100godisnji bear market.

[huh] [lol]

Ovo je u rangu onog Mile Tarot il kako se već zove

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.




Jednogodišnji Crobex candlestick graf – sa prikazom prometa (u broju protrgovanih dionica)

evo moja analiza dogadaja u slijedeca 3 dana.
imam jos analiza – ovo je samo jedan moguci scenario….
[/quote]

Sve je moguće, međutim zanima me da li si u svoju kratkoročnu analizu bazirao u kontekstu novonastale situacije ili bez nje!
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=f71f011e-30ea-40eb-aef7-08b6bb166f42

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=bc00991e-9072-441a-8a9b-11b660780d40
[/quote]

Nekako mi se čini da bi se tu morao ostvariti dogovor…
Ova situacija nije sjajna ni za nas ali ni za slovence…:)
Moje skromno mišljenje…

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

New Report

Close