Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Istina, sutra bi se trebao vidjeti 5 val.

KAKO DA VRATIM 50% MINUSA. JAO MAJKO MOJA JAAAAAOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!

Nemoj se vlad obazirati na ove osobe koje kažu da si druker. Od kako sam čitao tvoje postove nisam toliko u gubitku koliko bi bio da sam ulazio po targetima koje sam ocijenio povoljnim (npr. atpl na 1300).

A ovi koji misle: ”ha ha ha, slušaj ovoga, ovaj kupuje kako tko baci target.”
Ja kupujem one dionice za koje mislim da imaju potencijal rasta u sljedećim godinama jedini je problem što ne poznajem ta i zbog toga ne znam kada je najbolje ući.
Bolje slušati nekada i drugoga i uštediti koliko toliko nego izgubiti pa se lažno hvaliti kako je netko ostvario rast od 30% u 3 dana.

Ehm jel možeš na pm poslati možda target za koje dionice ti misliš ulaziti na crobexu od 1800 ili poslati jeli bolje uzeti atpl ili tisk po ta


Tehnički gledano, na satnoj razini, evidentna je jača pozitivna komponenta trenda od negativne. Pa su neke dionice tehnički sigurno utočište, na satnoj razini, bez ikakve dvojbe. Koliko sati? Ovisi o razvoju trenda. Može biti jedan sat, a može se protegnuti na nekoliko sati, pa preći i u naredni dan. Dakle, trejdanje na satnoj razini, je tehnički apsolutno opravdano, uz najminimalniji mogući rizik.

Na dnevnoj razini rizik je tehnički još značajan. Negativna komponenta trenda još je jača od pozitivne, pa tehnički nije moguće naći sigurno utočište (koliko sam vidio) niti u jednoj likvidnijoj dionici. Vidjeti ćemo što će donijeti sutrašnji dan. Moguće su neke promjene. Sretno.


A ti si pravi minuteman, (vidi u Wikipediji što to znači), stvarno ću povjerovati glasinama da neki nisu slučajno ovdje. [angry]

I will ask you one question "Do you feel lucky?"


evo, nesto na brzinu, u cast rejt-kata [smiley]

znači probijen je Inverted head and shoulders ili….?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Vidim da se aktualizirala razina od oko 1800 bodova u prognozama. Drago mi je da se to poklapa s mojom prvom analizom od 12.12. (razina C na grafu – 1809). Ukoliko iduća dva dana budu ovakva, možda sam pogodio i datum (18-19. 12.).
Ovime ne mislim reći da se mogu svrstati u analitičare, ali čovjeku je ipak drago da je nešto onako kako je očekivao.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!



@baron

1800 je stvarno jaki otpor,
ali ne treba zanemariti da je potvrda za rastuci trokut od 5% (1720*5%)= 86
a 86+1720 = 1806.

dakle, prema Vladovoj uputi na 1806 bi se trebalo ukrcati.

ps. sada cemo vidjeti kolika vojska stoji iza Vlada…
i koliko je jaka udarna moc te vojske.

pss. inace, odlican post



Tigrus.
Baron je mjerodavan za ovo kao i slonovi za balet. Stanislav je crtao na 1400 da idemo na 1100, pa na 1500 da idemo dolje, pa na 1600..sve je izpromašivao.

Vlad da li ti stojiš iza ovoga što je tigrus napisao?

zahebana je ovo igra.
3%-5% bi trebalo pricekati, ali postoji problem ovog otpora koji se nalazi na toj razini "potvrde"….

slucaj 1) fondovi se odluce na blokadu rasta i sruse index kad dodje na razinu 1806 – opravdanje im je "jak otpor" koji je ocit

slucaj 2) fondovi su odlucili da je dosta svinjarija s rusenjem indexa i ne propustaju priliku da gurnu index iznad 1800. u tom slucaju rasti cemo do 2000.

oba slucaja imaju uporiste u TA i profesionalni kapital u nijednom slucaju ne bi napravio prijevaru…

do sada se profesionalni kapital vrlo glupo ponasao, vidjeti cemo kako ce ovaj put odreagirati.
(op. ja im ne bi dao ovcu da mi cuvaju! [lol] )

analiza Vlad:
Vlad je svjestan da su oba scenarija moguca i mislim da je najbolje da nista ne govori dok se situacija ne razjasni, tj. prvi post tek na 1820.

analiza Knele
hebe se Kneli za crobex, on je u Moskvi


Vidim da se aktualizirala razina od oko 1800 bodova u prognozama. Drago mi je da se to poklapa s mojom prvom analizom od 12.12. (razina C na grafu – 1809). Ukoliko iduća dva dana budu ovakva, možda sam pogodio i datum (18-19. 12.).
Ovime ne mislim reći da se mogu svrstati u analitičare, ali čovjeku je ipak drago da je nešto onako kako je očekivao.


:-))) ego nije izdržao. sjedi 5

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....



Vidim da se aktualizirala razina od oko 1800 bodova u prognozama. Drago mi je da se to poklapa s mojom prvom analizom od 12.12. (razina C na grafu – 1809). Ukoliko iduća dva dana budu ovakva, možda sam pogodio i datum (18-19. 12.).
Ovime ne mislim reći da se mogu svrstati u analitičare, ali čovjeku je ipak drago da je nešto onako kako je očekivao.


:-))) ego nije izdržao. sjedi 5
[/quote]

tako je. slazem se!
ja se nikad ne qurcim da sam nesto pogodio!
[lol]


U tri dana na atpl sam u plusu oko 30%, pa sada vidite jesuli oscilatori prije tri dana bili pregrijani kako su neki sugerirali.

možete viditi kada sam kupila 91 dionicu atpl to sam javno obznanila na temi atpl.


atpl nije imala pregrijane oscilatore.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


znači probijen je Inverted head and shoulders ili….?

takve stvari više nisu zanimljive iz nekog razloga.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch




@baron

1800 je stvarno jaki otpor,
ali ne treba zanemariti da je potvrda za rastuci trokut od 5% (1720*5%)= 86
a 86+1720 = 1806.

dakle, prema Vladovoj uputi na 1806 bi se trebalo ukrcati.

ps. sada cemo vidjeti kolika vojska stoji iza Vlada…
i koliko je jaka udarna moc te vojske.

pss. inace, odlican post



Tigrus.
Baron je mjerodavan za ovo kao i slonovi za balet. Stanislav je crtao na 1400 da idemo na 1100, pa na 1500 da idemo dolje, pa na 1600..sve je izpromašivao.

Vlad da li ti stojiš iza ovoga što je tigrus napisao?

zahebana je ovo igra.
3%-5% bi trebalo pricekati, ali postoji problem ovog otpora koji se nalazi na toj razini "potvrde"….

slucaj 1) fondovi se odluce na blokadu rasta i sruse index kad dodje na razinu 1806 – opravdanje im je "jak otpor" koji je ocit

slucaj 2) fondovi su odlucili da je dosta svinjarija s rusenjem indexa i ne propustaju priliku da gurnu index iznad 1800. u tom slucaju rasti cemo do 2000.

oba slucaja imaju uporiste u TA i profesionalni kapital u nijednom slucaju ne bi napravio prijevaru…

do sada se profesionalni kapital vrlo glupo ponasao, vidjeti cemo kako ce ovaj put odreagirati.
(op. ja im ne bi dao ovcu da mi cuvaju! [lol] )

analiza Vlad:
Vlad je svjestan da su oba scenarija moguca i mislim da je najbolje da nista ne govori dok se situacija ne razjasni, tj. prvi post tek na 1820.
analiza Knele
hebe se Kneli za crobex, on je u Moskvi
[/quote]
tko si ti da meni popuješ kada pisati!?

uzgred, čitam paralelno desetak novih knjiga i radim na definiranju targeta kao funkcije vremena…rekla bi braća mnogo komplikovano, nije za svakoga…ali, konačna upotrebna složenost trebala bi biti na prihvatljivoj razini.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



znači probijen je Inverted head and shoulders ili….?

takve stvari više nisu zanimljive iz nekog razloga.
[/quote]

da…??? kojeg razloga?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

probijanje granice ca 1800 aktualizira i targete obrnutog h&s…i vodi grobija prema 2000.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


žalim one koji još uvijek slijepo vjeruju ekipi koja ovdje kolo vodi … neki preplašeno čekaju s kešom i popriličnim minusima znak velikog meštra a nisu svjesni da znak neće nikada dočekati…ljudi moji nemojte se nadati savjetu da trebate ući u dionice od ekipe koja ovdje piše…većina njih nema moralnih prepreka nekoga gurnuti u propast svojim savjetima ako to njima donosi novčanu dobit…
izbjegavajte donositi odluke o trgovanju na temelju pisanja na ovoj temi jer vas neće uputiti pravovremeno već kada vlak prođe…uostalom možete primjetiti kako se smanjio broj postova dežurnih katastrofičara u vrijeme rasta …a kad počnu pisati kako treba kupovati to je znak da se oni iskrcavaju …

Laconte, ma oni čak nisu ni zli nego nemaju blage veze. To je ono najgore.

I'LL BE BACK

…ukoliko ne bude "rušenja blizanaca" velika je mogućnost ostvarenja vaših predviđanja……hvala dečki na ovim informacijama…AMEN.

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

New Report

Close