Svima koji su mlađi od 55 godina mirovine padaju 27%

Naslovnica Forum Komentari članaka Svima koji su mlađi od 55 godina mirovine padaju 27%

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Zadnjih deset ili više godina niti jedna vlada nije napravila apsolutno ništa za građane. Bezumno su se zaduživali da bi vraćali kamate i samo dio prijašnjih kredita. Broj državnih i javnih službenika raste, povećava se broj ministarstava, imamo silne beskorisne agencije, urede, podružnice, i svi oni moraju redovito primati svoje plaće. Za sve druge ih nije briga. Postali smo robovi svekolikih političara i njihovih šupljih predizbornih obećanja. I tako iz godine u godinu šlušamo jedne te iste priče i tapkamo na dnu civiliziranog društva.

Pogrešno tumačenje od strane novinara. Mirovine ostaju iste, tako je rekla poreznica s
više od 30 godina rada u poreznoj……

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Pogrešno tumačenje od strane novinara. Mirovine ostaju iste, tako je rekla poreznica s
više od 30 godina rada u poreznoj……

Onima koji imaju 30+ do mirovine- ti neće dobiti ništa. ovih 27% je samo prvi alarm… kolko dugo zemlja može izdržati 2% populacijskog odljeva godišnje?


Pogrešno tumačenje od strane novinara. Mirovine ostaju iste, tako je rekla poreznica s
više od 30 godina rada u poreznoj……

pitanje u kojoj si kategoriji

https://www.vecernji.hr/vijesti/uzivo-vlada-u-kninu-usvaja-novi-zakon-o-braniteljima-1186575


I ja odmah potpisujem 27% manje, ali ima jedan problem. Država otežava pokušaje da se sami pobrinemo za bolji život u starosti. Ako imamo oročenu štednju tu je porez na kamate. Ako štedimo u nekretninama tu je porez na nekretnine. Ako štedimo u dionicama tu su porez na dividendu i na kapitalnu dobit. Ako si otišao van RH i tamo zaradio mirovinu onda ti ako se vratiš natrag oderu porez na te inozemne mirovine.

Dakle smanjuju državne mirovine i istovremeno udaraju poreze na sve pokušaje da se sam pobrineš za sebe.

Mislim da Kanada ima zanimljivo rijesenje. Zove se TFSA (Tax Free Saving Account). Za svaku godinu iznad 18-e dobivas mogucnost da investiras 5500 dollara godisnje na koje se ne placa porez. To pravo se ne ukida ako ne ulozis ova godine, nego se prenosi. To ulaganje mogu biti dionice, obveznice ili orocena stednja. Accountom upravljas sam ili preko posrednika i novac mozes uzimati kada ti treba. Naravno ako napravis gubitak investiranjem u ovom racunu nemozes ga korisiti za smanjivanje dobiti po drugim racunima.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Razmišljam…hoće li biti novaca u blagajni, kad ja dođem u mirovinu za 10 * godina…….???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Već sada nema novaca u blagajni… Hrvatska se zadužuje upravo kako bi mogla isplatiti plaće i mirovine.


Već sada nema novaca u blagajni… Hrvatska se zadužuje upravo kako bi mogla isplatiti plaće i mirovine.

novca ima, ali se mora štedjeti, zar niste primjetili da je i državni vrh u Kninu objedovao grah, nema više janjetine ni za njih, svi moramo konačno shvatiti da je dosadašnje stezanje remena bilo nedostatno i da se mora bušiti dodatne rupe, vidite da je i predsjednici bilo loše, jer ujutro nije bilo pršuta i sira, nego je možda bidna pojela samo jogurt

Zadnjih 25 godina niti jedna vlada nije napravila apsolutno ništa za građane. Bezumno su se zaduživali da bi vraćali kamate i samo dio prijašnjih kredita. Broj državnih i javnih službenika raste, povećava se broj ministarstava, imamo silne beskorisne agencije, urede, podružnice, i svi oni moraju redovito primati svoje plaće. Za sve druge ih nije briga. Postali smo robovi svekolikih političara i njihovih šupljih predizbornih obećanja. I tako iz godine u godinu šlušamo jedne te iste priče i tapkamo na dnu civiliziranog društva.

http://hr.n1info.com/a196693/Vijesti/Ugrozene-su-mirovine-svih-novih-radnika.html

..baš ti hvala…

Ipak, meni je ovdje , gdje jesam – lijepo. Unatoč činjenici, da slabo zarađujemo, da svim svojim snagama
jedva sve držimo u svojim rukama, i da je perspektiva u predznaku grabeža i globalnog otimanja
svih dohodovnih detalja ekonomije oko nas…. želim, i sa manjim prihodima i dobiti – uživati u svojoj
ljudskoj slobodi , nezagađenoj okolini, mirnim ljudima i sigurnosti koju pruža -obitelj.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Već sada nema novaca u blagajni… Hrvatska se zadužuje upravo kako bi mogla isplatiti plaće i mirovine.

gdje je novac?

U mojem slucaju, oni koji imaju preko 30g do mirovine, nemaju se cemu nadati… taj sustav ce se jos boriti 10ak godina, onda ce ubrzano pustati voda. De facto, placat ce se 20ak% na placu samo za neku socijalu, mozda 1000kn… tko nema drugo. Zdravstveni i penzioni sustav dozivjet ce uzasno veliki stres, jer nijedna zemlja ne moze izdrzati iseljavanje koje je i do 2% populacije svake g. Ovo je tornado, i onaj tko se ne iseli sada, neka ne racuna na nikakvu mirovinu tu.

molio bih Plenkovićevu vladu da ne širi pesimizam. Hvala.

even better than the real thing

New Report

Close