Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?



44,30 s/l
@Mr.evo ga uv…52,4 vidim…[emo_namigusa]
[/quote]…evo utop 53,45 [emo_smijeh]

…šalim se…s/l je bio so tight 44…

odličan tjedan ljudi…hvala Jenkiji(xiv 23…puna šaka)…što ide
Tsipras…bullshit…ahahahhahhahahahah…ajde’
šteta nisam pratio jučer i danas…tek pred malo došao…nema veze…
ugodan vikend…glavu gore [emo_namigusa]
a

http://www.zerohedge.com/news/2015-09-20/goldman-calls-it-no-rate-hike-until-mid-2016

kad se napravi rekapitulacija zadnjih mjesec dana, imamo jaku reakciju centralnih banaka na slabije makroekonomske podatke u 8 mjeseceu, FED, ECB, PBOC,BOJ svi zajedno daju veliki support ekonomiji, FED ne dize kamate, ECB najavljuje prosirenje QE, PBOC masa potpora u realnu ekonomiju i izravno na trziste kapitala, treba reci da ce podaci za 9 mjesec kine biti osjetno bolji od 8, nema new year, poplava, osjetit ce se utjecas devalvacije, potpora itd., grcka prosla sve ocekivano.
goldman zaziva QE 4, ne vidi dizanje kamata prije 3 mjeseca 2016.

sukladno navedenom, tesko da ce market uz sve ove potpore centralnih banaka, naci dovoljno negativnih katalizatora za jos jedan leg down, prema 1820,1730, s tim u vezi, usao danas u poziciju long dax 9.850, i spx-a futures december 1944.
short term forecast bullish, long term preko 6 mjeseci bearish

u kolovozu 2008 EU je upumpala 200mil. eura u ekonomiju ipaak to nije zaustavilo recesiju, jednom kada kola krenu niz brdo tesko ih zaustavit a kamoli gurnit nazad, kineske banke su pune otrova ocekuju se gubitci u trilionima $, kako ce to zaustavit?

+ dax 9595, 20 % portfolia, heavily in, prosjek 9650 kljucno da drzi zona 9580-9590, otpotr 9700-9720, ako probije potporu, mogao bi dax zaroniti i na 9400, dosta casha imam, dode li do te razine idem skroz unutra, uvjeren da cemo imati jos jedan spike up prije pocetka bear marketa, spx cekam jos na 1890-1900, e pa sretno mi bilo[emo_smijeh][emo_smijeh]

od vijesti kina jucer katastrofa pmi, njemacka mix PMI, francuska bolej od ocekivanja, danas njemci bolje od ocekivanja http://www.investing.com/news/economic-indicators/german-ifo-business-climate-rises-to-4-month-high-in-september-363079, draghi ne vidi opasnosti globalno jucer, cekamo mamu veceras


+ dax 9595, 20 % portfolia, heavily in, prosjek 9650 kljucno da drzi zona 9580-9590, otpotr 9700-9720, ako probije potporu, mogao bi dax zaroniti i na 9400, dosta casha imam, dode li do te razine idem skroz unutra, uvjeren da cemo imati jos jedan spike up prije pocetka bear marketa, spx cekam jos na 1890-1900, e pa sretno mi bilo[emo_smijeh][emo_smijeh]
dobro razmisljanje.osobno sam prestao otvarati long naloge radije cekam te spikeove za re-short

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

je, ruzno dax izgleda.
evo mene kao gartman zadnjih 7 dana, odlican kontraindikator[emo_smijeh][emo_smijeh]
uglavnom opet in dax s 40 % predvidenih za indexe i sad slobodno mozete ocekivati dax na 9200 za 10 min[emo_smijeh][emo_smijeh]

zanimljivo gledati borbu na spx-u.
da vidimo hoce li bullsi obraniti 1890-1900, cini mi se da bi yellen mogla nparaviti turnaround danas i potvrditi bullard-a.
ne znam kako vi ekipa, ali meni neki giganti na dax-u se stvarno cine vrlo jefitini na ovim valuacijama, sttrah se uvukao veliki da su svi zajebali stvar kao WW, daimler P/E 8, BMW isto, lufthansa na P/E 5.

+ spx futures 1901.5 i to bi bilo to.
koliko god tesko izgledalo sada vidim spx u 10. mjesecu na 2050, a dax preko 10200.

bravo bullsi, ako danas zavrsimo u zelenom to ce im biti najznacajnija pobjeda otkad je ova korekcija pocela.
i ekipa gartman long zlato, znaci sutra dionice up, gold down.
http://video.cnbc.com/gallery/?video=3000424488

http://www.zerohedge.com/news/2015-09-24/bears-beware-jpms-head-quant-just-flipped-bullish-technical-buying-begins

dobar rebound, -20 % dax-a, prosjek ulaza mi 9512, spx jos uvijek hold.

New Report

Close