SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


koje društvo će dobiti dionice Liburnije? što će dobiti postojeći dioničari? puno pitanja a odgovora nigdje.

Nadam se da cemo uskoro saznati više…

Zna se što neizvjesnost donosi…

Ovo je još jedna kuhinja. Nadam se da hanfa ovo prati, da ne bi bilo da u jedno društvo ode sva imovina a Vama dionice ovog drugog društva koje ne dobije ništa ili malo. Možda je bolje i preventivno djelovati pa bih savjetovao imaocima dionice da se obrate Hanfi prije skupštine, ipak je ovo Hrvatska.

hajde, pustite naklapanja.
S ovom podjelom dioničari će profitirati. Još malo i vlasnici smo u novim društvima.
Ostoja se jednostavno želi riješiti SN holdinga. Puno negativne energije se tu nakupilo godinama.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

čuj, i ja se nadam, ali nikad se ne zna. ovaj dio portfelja mi je špekulativan, ali mi nije zanemariv (25% portfelja). stoga iščekujem pozitivan ishod, ali spreman sam i na najgore (iako nekako vjerujem da do toga neće doći).

Evo napokon nešto više o planu podijele SNHO-a. Na ovom infou možemo zahvaliti kolegi Small_Fish-u koji mi je poslao pm sa korisnim informacijama, uz odobrenje da iste mogu podijeliti i s ostalim kolegama na forumu.

"Bio sam jučer u miramarskoj i pogledao plan podjele, dao sam si ga i iskopirati. SNHO se djeli na 2 d.d. društva. Svi su to mogli napraviti, naravno dioničari. VIS MENSA d.d. i LUX HOLDING d.d.. Za jednu dionicu SNHO dobivamo po jednu od svakog novog društva. Na VIS MENSA d.d. ide LRH i Business Centar International i garaža jako puno likvidne financijske imovine (obveznice sa dospijećima kraćim od 3 godine i trezorci itd. Na LUX HOLDING d.d. idu ostale nekretnine (zemljišta u Rovinju, na Hvaru, po središtu Istre, nekrtenina u Motovunu) jako puno likvidne financijske imovine (obveznice sa dospijećima kraćim od 3 godine i trezorci itd. Dugova gotovo nema, nenaplativih poraživanja također. Financijska slika me zapravo jako ugodno iznenadila, jako, ali jako su likvidni. Ja neću izlaziti definitivno."

nisam pročitao najvažniju stvar: hoće li se dionicama VIS MENSA i LUX HOLDINGA moći trgovati na burzi, tj. hoće li biti izlistana na ZSE????
jer ako ne budu, džabe da imaju ne znam kakvu imovinu ako ne možeš unovčiti tj.prodati svoje dionice (osim preko oglasnika) [embarass]

moje pisanje nije savetovanje niti preporuka za kupnju/prodaju dionica!


nisam pročitao najvažniju stvar: hoće li se dionicama VIS MENSA i LUX HOLDINGA moći trgovati na burzi, tj. hoće li biti izlistana na ZSE????
jer ako ne budu, džabe da imaju ne znam kakvu imovinu ako ne možeš unovčiti tj.prodati svoje dionice (osim preko oglasnika) [embarass]

Mislim da sve piše, samo treba citati tj. željeti procitati…

"SNHO se djeli na 2 d.d. društva."

I da žele stvoriti d.o.o. od SNHO-a, nemaju dovoljni udio da bi izglasali takvu odluku, koja nikome nebi bila u interesu…


Evo napokon nešto više o planu podijele SNHO-a. Na ovom infou možemo zahvaliti kolegi Small_Fish-u koji mi je poslao pm sa korisnim informacijama, uz odobrenje da iste mogu podijeliti i s ostalim kolegama na forumu.

"Bio sam jučer u miramarskoj i pogledao plan podjele, dao sam si ga i iskopirati. SNHO se djeli na 2 d.d. društva. Svi su to mogli napraviti, naravno dioničari. VIS MENSA d.d. i LUX HOLDING d.d.. Za jednu dionicu SNHO dobivamo po jednu od svakog novog društva. Na VIS MENSA d.d. ide LRH i Business Centar International i garaža jako puno likvidne financijske imovine (obveznice sa dospijećima kraćim od 3 godine i trezorci itd. Na LUX HOLDING d.d. idu ostale nekretnine (zemljišta u Rovinju, na Hvaru, po središtu Istre, nekrtenina u Motovunu) jako puno likvidne financijske imovine (obveznice sa dospijećima kraćim od 3 godine i trezorci itd. Dugova gotovo nema, nenaplativih poraživanja također. Financijska slika me zapravo jako ugodno iznenadila, jako, ali jako su likvidni. Ja neću izlaziti definitivno."

Eto, ako ovako bude dioničari ne bi trebali biti zabrinuti.
Nemojte nikad stvari prepuštati drugima, uvijek se potrudite da doznate relevantne informacije kao što je to forumaš goran 9141 napravio i mirni ste.

Samo da kratko prokomentiram zadnja 2 posta:

1) To što nastaju nova 2 d.d. nikako NE znači da će ona automatski biti izlistana na ZSE. Ima puno DDova koja nisu izlistana na ZSE, no s obzirom da će dioničara (ako će sve biti tako kako je napisano par postova iznad) očito biti više od 100, morat će biti.

2) Ako bude ovako kako je napisano, to bi bilo jako lijepo, no treba voditi računa da:
a) oni koji su to planirali i provest će, vrlo vjerojatno nemaju na prvom mjestu interes manjinskih dioničara već razlog ovom poslu zasigurno leži sasvim drugdje
b) onaj kojem je stalo (a postojeći je dioničar) svakako bi treba sam i osobno obaviti uvid u dokumentaciju da se uvjeri da je sve doista tako kako je ovdje napisano, jer to je jedino ispravno i logično rješenje.
[smiley]


To što nastaju nova 2 d.d. nikako NE znači da će ona automatski biti izlistana na ZSE. Ima puno DDova koja nisu izlistana na ZSE, no s obzirom da će dioničara (ako će sve biti tako kako je napisano par postova iznad) očito biti više od 100, morat će biti.

dijelom se slažem, tj. d.d. ne mora biti automatski izlistan na burzi, međutim negdje sam pročitao da ni to što je više od 100 dioničara ne znači da d.d. mora ići na burzu, zato provjerite to da ne bude neugodnih iznenađenja. u svakom slučaju SNHO bi trebao biti fer pa ako nove d.d. neće kotirati na burzi, onda bi trebao otkupiti udjele dioničara koji ne žele ostati u takvim novim d.d.-ima

pisanje na forumu nije savjet za ulaganje ili K-P dionica!

Lider

Gasi se SN Holding, novac ostaje

SN H je odigrao uspješno svoju povjesnu ulogu iviše nea potrebe za njim…

Ostoja je podnjeo TRGOVAČKOM sudu …. za podjlu društva na dva nova VIS I LUX, nakon čega će SNHO nestati

Ostat će iza SNHO 400 milja lanjske dobiti ostvarene zahvaljujući nagodbi države i LRH

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ja ostajem u dionici. Srecom kupovao sam je po prosjecnoj cijeni od 95 kn. Dio sam prodao lani u rasponu od 200 do 240 i vratio si sav ulog. Ostalo mi je vise od 50% prvotne kolicine i sada cekam. Imam neki feeling da ce to opet vrtoglavo gore.

New Report

Close