SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

majstor koji čisti svaki dan do 200 ima pivu. [thumbsup]


za evidenciju….

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. VICIS D.O.O. 505.188 18,57 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. JUHN BOJAĐIJEV KSENIJA 391.584 14,40 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. OSTOJA DARKO 362.349 13,32 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. PECTORA D.O.O. 314.012 11,54 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
5. BAJAKIĆ RATKO 160.531 5,90 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
6. MARIĆ JOŠKO 110.130 4,05 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. VELIFER D.O.O. 104.075 3,83 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. SN HOLDING D.D. (1/1) 46.374 1,70 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN/SPAČVA D.D. VINKOVCI 16.257 0,60 Skrb. račun VARAŽDIN, HRVATSKA
10. PBZ D.D. 13.220 0,49 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 74,40

8. SN HOLDING D.D. (1/1) 47.774 1,76 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA


majstor koji čisti svaki dan do 200 ima pivu. [thumbsup]

Možda ćeš morat kupit malo više pive [tongue]

Only God, Muammar and Libya!

Bolje da čuvaju novce za ponudu 🙂

Kad je Ostoja prodavao LRH cijena je bila 6000,a sad je tu gdje je.
Ako sad Ostoja kupuje SNHO, vjerujte vrijedit će puno više nego sada.
Ako ste pročitali dnevni red za skupštinu, nije teško izračunati da žele kupiti još cca. 260.000 dionica.
Nešto se tu kuha što mi mali ne znamo, ali sigurno je pozitivno za dionicu SNHO.

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

što god ostoja kuha, to nikad nije bilo jestivo. Ako ima love, treba obeštetit dioničare lrh. Inače ne bi se čudio da se opet cijena malo digne, pa da se oni istresu, ipak su to vrhunski torbari



za evidenciju….

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. VICIS D.O.O. 505.188 18,57 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. JUHN BOJAĐIJEV KSENIJA 391.584 14,40 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. OSTOJA DARKO 362.349 13,32 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. PECTORA D.O.O. 314.012 11,54 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
5. BAJAKIĆ RATKO 160.531 5,90 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
6. MARIĆ JOŠKO 110.130 4,05 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. VELIFER D.O.O. 104.075 3,83 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. SN HOLDING D.D. (1/1) 46.374 1,70 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN/SPAČVA D.D. VINKOVCI 16.257 0,60 Skrb. račun VARAŽDIN, HRVATSKA
10. PBZ D.D. 13.220 0,49 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 74,40

8. SN HOLDING D.D. (1/1) 47.774 1,76 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA


majstor koji čisti svaki dan do 200 ima pivu. [thumbsup]

Možda ćeš morat kupit malo više pive [tongue]
[/quote]

Ad 9. Donosi se odluka o smanjenju temeljnog kapitala povlačenjem vlastitih dionica koja
glasi:

I. Smanjuje se temeljni kapital Društva povlačenjem 46.374 vlastitih dionica, bez nominalne
vrijednosti.

Temeljni kapital smanjuje se s iznosa od 27.200.000,00 kn (slovima: dvadesetsedam milijuna
dvjesto tisuća kuna) za iznos od 463.740 kn na iznos od 26.736.260,00 kn.

Smanjeni temeljni kapital iznosi 26.736.260,00 kn i podijeljen je na 2.673.626 redovnih
dionica na ime bez nominalnog iznosa.
Iznos za koji se smanjuje temeljni kapital upravo je iznos temeljnog kapitala koji otpada na
46.374 vlastitih dionica koje se povlače.

II. Temeljni kapital smanjuje se na pojednostavljeni način radi povlačenja ranije stečenih
vlastitih dionica, pri čemu se dioničarima Društva neće ništa isplaćivati, jer je Društvo sve
dionice koje se povlače steklo ranije, te je Društvo za iste formiralo propisane rezerve.

III. Dionice Društva izdane su bez nominalnog iznosa, te se u tom smislu temeljni kapital
smanjuje smanjenjem nominalnog iznosa temeljnog kapitala.

IV. Nalaže se i daje ovlaštenje Upravi da donese sve odluke i poduzme sve radnje radi
provoñenja ove odluke, uključujući i potrebne pravne radnje prema Središnjem klirinškom
depozitarnom društvu.
Nalaže se Upravi i predsjedniku Nadzornog odbora da odmah po donošenju ove odluke
podnesu prijavu za upis odluke o smanjenju temeljnog kapitala u sudski registar, te naknadno
i upis provedenog smanjenja temeljnog kapitala.

V. Sve troškove smanjenja temeljnog kapitala snosi Društvo.
Ad 10. Donosi se odluka o izmjenama Statuta Društva koja glasi:

I. U članku 7. Statuta brojka »27.200.000,00 kn (slovima: dvadeset sedam milijuna dvjesto
tisuća kuna)« zamjenjuje se brojkom »26.736.260,00 kuna (slovima: dvadeset šest milijuna
sedamsto trideset šest tisuća dvjesto šezdeset kuna)«.

II. U članku 8. Statuta brojka »2.720.000 (slovima: dva milijuna sedamsto dvadeset tisuća)«
zamjenjuje se brojkom »2.673.626 (slovima: dva milijuna šestosedamdesettri tisuće
šestodvadesetšest) dionica«.

Možemo očekivati da će društvo svojom aktivnošću na tržištu kupovati dionice za trezor, u prijevodu – ne bi trebalo biti brige za umjetno održavanje cijene na 200kn.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/ogL4V1UF6N378mLbaF9spg==.pdf

Sve izgleda proračunato do najsitnjih detalja, kao i samo povlačenje dionica s tržišta.

Može li netko iskusniji iz tog područja komentirati koji bi razlog bio najlogičniji?

Srdačan pozdrav

Skrivanje HDZ-ovih mafijaških poslova: Pozadina nagodbe Kosorice i Ostoje o preuzimanju Liburnie

http://www.necenzurirano.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1946&Itemid=1

Korupcijom do turističkog carstva: Davanjem mita Starčeviću Ostoja dolazio do vrijednih dionica

http://www.necenzurirano.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1947&Itemid=1

trezor kupio 1400 komada.

Trezor će kupiti cca. 260.000 dionica.Zašto poništavaju 46.374 dionica?Po mom mišljenju razlog je
povećanje vlastitog udjela povezanih dioničara u SNHO, a istovremeno neplaćanje poreza i doprinosa na isplatu istog.Kako?Jednostavno.
Ako izuzmete iz vrijednosti 1,7% dionica, nova vrijednost vašeg paketa je 1.73% veća (ako niste izuzeli dionice iz svog paketa).Pošto je od 01.07.2010. na snazi zakon o plaćanju poreza i doprinosa na isplate koje se odnose na ovakve slučajeve, a Jaci treba platiti još i 6% harača na cijelu vrijednost
ako je isplata u novcu,jasno je zašto se SNHO odlučio na ovakav potez.Nadalje, da je SNHO ostao u
vlasništvu ovog paketa od 1,7% mogao bi do paketa od 10% dokupiti još 8,3% i za toliko smanjiti broj
svojih dionica u opticaju kod ostalih dioničara.Ovako SNHO može sa tržišta pokupiti 10% dionica pa zajednički udjel povezanih osoba povećati još za poništenih 1,7%.
Iz svega navedenog ispada da je korist za SNHO i povezane osobe VIŠESTRUKA.Ako na ovakav način
još dva puta ponište po 10% dionica,doći će do 95% u prvih 10 dioničara.Nastavak znate!
Iz tog razloga mislim da će cijena SNHO morati rasti jer će slobodnih dionica biti sve manje, a potražnja za njima sve veća!

Ovo je moje mišljenje.Želio bih čuti komentare. Hvala!

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

VIŠESTRUKA korist može se vidjeti i u slijedećem:Stjecanje vlastitih dionica

Dioničko društvo može stjecati vlastite dionice samo:
1. ako je stjecanje potrebno da bi se od društva otklonila teška šteta koja neposredno predstoji,
2. ako dionice treba ponuditi da ih steknu zaposleni u društvu ili u nekome od društava koje je s njime povezano.
3. ako se dionice stječu zato da bi se po odredbama Zakona o trgovačkim društvima dioničarima dala otpremnina,
4. ako je stjecanje nenaplatno ili ako stjecanjem financijska institucija kupuje dionice komisiono,
5. na temelju univerzalnog pravnog sljedništva ili
6. na temelju odluke glavne skupštine o povlačenju dionica po propisima o smanjenju temeljnoga kapitala društva.

Ukupan nominalni iznos dionica stečenih u svrhe navedene naprijed ne može, zajedno s takvim iznosima drugih dionica društva koje je ono već steklo i još ih ima, preći deset posto (10%) temeljnoga kapitala društva. Takvo je stjecanje nadalje dopušteno samo onda ako društvo stvori propisane rezerve za te dionice tako da se ne smanji temeljni kapital društva ni rezerve koje po zakonu ili po statutu ono mora imati a koje se ne smiju koristiti za isplate dioničarima. U slučajevima stjecanja vlastitih dionica stjecanje je dopušteno samo onda ako su za dionice u cjelini uplaćeni nominalni iznosi ili viši iznosi za koje su one izdane.

U tom slučaju uprava mora izvijestiti sljedeću glavnu skupštinu o razlozima i svrsi stjecanja, broju i nominalnim iznosima stečenih dionica, o njihovu udjelu u temeljnome kapitalu kao i o protuvrijednosti koja je dana za te dionice. Takve dionice se moraju u roku od godinu dana od njihova stjecanja ponuditi zaposlenima na otkup.

Ovdje ima puno lipih stvari!! ZAKON O DIONIČKIM DRUŠTVIMA

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

Ovako mali promet? Nažalost, bojim se da tu nema leba…


Ovako mali promet? Nažalost, bojim se da tu nema leba…

Kratkoročno ne, ali do 31.12. oni moraju potrošiti predviđenu lovu za cca.260.000 dionica ako ne žele
prijaviti veliku dobit i platiti porez.Zato malo strpljenja molim.Bit će sve na svom mjestu u pravo vrijeme. [cool]
Ne prodajte svoje dionice po ovako niskim cijenama. [lol]

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

New Report

Close