SM86 (SEM 1986 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SM86 (SEM 1986 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zna li itko išta o ovom poduzeću ???

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

SEM 1986. prodaje svoj hotel na Braču

Hotel je na prodaju od listopada, a oglas je objavljen u Financial Timesu

Splitska tvrtka SEM 1986, u partnerskom vlasništvu splitskog poduzetnika Juroslava Buljubašića, prodaje Bračku perlu, hotel de luxe u Supetru na Braču. Svaki od šest hotelskih apartmana je etažiran i zasebno je na prodaju. Hotel je u prodaji od listopada, a oglas je objavljen u Financial Timesu. Do sada su ozbiljan interes pokazala dva europska investicijska fonda, no imena kao i prodajna cijena poslovna su tajna. “Hotel je vrlo dobro poslovao tijekom sezone, no turizam nije naš core biznis”, pojasnila je razlog prodaje voditeljica Ureda uprave u SEM-u Đurđica Mitrović.Međutim, usporedo dok traži potencijalnog kupca za svoju prvu akviziciju u turizmu, SEM i dalje vrši predbilježbe za iduću turističku sezonu. Bračka Perla, luksuzni aparthotel s četiri zvjezdice vrijedan dva milijuna eura, sagrađena je prema projektu Nikole Popića. Hotel je udaljen tek desetak minuta hoda od trajektnog pristaništa u Supetru, a smješten je u velolučkoj uvali.
Aparthotel Bračka Perla sagrađen je od ručno obrađenog bračkog kamena, u tradiciji starih dalmatinskih ljetnikovaca. Sastoji se od triju međusobno povezanih kamenih katnica, a u prizemlju se nalazi šest luksuznih i klimatiziranih apartmana s vlastitim terasama, ulazom i parkirališnim mjestom. Svi apartmani i sobe imaju pogled na more. Na prvom katu raspoređene su dvije etažne sobe i tri dvokrevetne sobe s vlastitom kupaonicom, mini-barom, LCD televizorima, sefom i internetskom vezom. Svi smještajni kapaciteti upotpunjeni su anatomskim krevetima. Hotel se prostire na površini od dvije tisuće četvornih metara, od plaže udaljene tek 20-ak metara, odvojene kamenim zidom.

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Izvor: http://www.poslovni.hr/27452.aspx

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Nađoh još nešto:
http://www.poslovni.hr/27119.aspx
http://www.poslovni.hr/25262.aspx
http://www.poslovni.hr/24043.aspx

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Zadnja cijena 300 kn, imali dobitak 5 500 000 u 2005., dobit po dionici 40 kn

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Ispada da im je p/e samo 7,5

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Ali to je za dobitak u 2005. , sad su pred prodajom hotela pa se valjda cijena diže zbog toga….
Ne znam, što vi kažete?

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Ja ti znam podosta o “Bračkim perlama”, pošto svake godine provedem bar 4. mjeseca u Supetru na Braču.
Dakle, to je potpuzno novi izgrađeni Hotel (otvoren prošle godine) na samoj obali mora u neposrednoj blizini bivšeg Hotelskog odmarališta “Pliva”. Nisam bio u nutra, ali su mi rekli da je čista ekskluziva koja puca na bogatu klijentelu. Pozicija je odlična, broj smještajnih kapaciteta je ograničen čime dodatno rade na povečanju cijene. Imaju svoje parkiralište i nekoliko zasebnih apartmana (perli) koji imaju pogled na uvalu i Split.
Sem se inače bavi i brodskim prevozom, ali mi se čini da su taj sektor odvojili u posebnu tvrtku. (Za to nisam siguran).
Čudi me da su se odmah odlučili na prodaju. Možda imaju takve ponude koje se ne mogu odbiti?

La vita e bella!

Na sda piše da imaju i udjela u svojim dionicama:

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira SM86-R-A
Stanje na dan: 19.01.2007

Naziv vlasnika računa Mjesto
CAPITAL INDEPENDET INVESTMENTS CHEYENNE, SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE
BULJUBAŠIĆ JUROSLAV SPLIT, HRVATSKA
MARIĆ BANJE MIRA SPLIT, HRVATSKA
BULJUBAŠIĆ TOMA SPLIT, HRVATSKA
Skrbnički račun:
HPB D.D./S.T. INVEST – ST GLOBAL EQUITY OIF ZAGREB, HRVATSKA
Skrbnički račun:
HPB D.D./S.T. INVEST – ST BALANCED OIF ZAGREB, HRVATSKA
[color=blue]SEM 1986 D.D. SPLIT, HRVATSKA[/color]
VUKOVIĆ NATAŠA PODSTRANA, HRVATSKA
Zastupnički račun, zastupana osoba:
HZMO ZAGREB, HRVATSKA
FILIPOVIĆ SLOVEN SPLIT, HRVATSKA

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Izgleda da imaju udjela i u SPLIT TOURS D.D. (SEM-R-A) :

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira SEM-R-A
Stanje na dan: 19.01.2007
Naziv vlasnika računa Mjesto
CAPITAL INDEPEDENT INVESEMENTS CHEYENNE, SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE
BULJUBAŠIĆ JUROSLAV SPLIT, HRVATSKA
BENZON IVO SPLIT, HRVATSKA
VUKOVIĆ NATAŠA PODSTRANA, HRVATSKA
LUČIĆ IGOR SPLIT, HRVATSKA
TRAJEKT D.O.O. SPLIT, HRVATSKA
VITALJIĆ MATE KOMIŽA, HRVATSKA
ČULIĆ MEIĆ VENĆI SPLIT, HRVATSKA
Skrbnički račun:
PBZ D.D. ZAGREB, HRVATSKA
[color=blue]SEM 1986 D.D. SPLIT, HRVATSKA[/color]

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

ORCO GROUP je dokapitalizirao nedavno split tours

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Obim poslova im je velik, što sam uspio naći :
10 milj. eur- dom za starije s poliklinikom
12 milj. eur- vjetroelektrana
5 milj. eur- punionica voda (za flaširanje)
2 milj. eur- onaj hotel “Bračke perle”

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Bave se i iznamljivanjem zgrada u splitu, čiji su vlasnici, otiđite na http://www.sem.hr/ te kliknite na posl. aktivnosti, popis je podugačak….

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Imate kakvih komentara? Zar sam sam….[smiley5]

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

New Report

Close