SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

knjižena cijena je već diskontirana


knjižena cijena je već diskontirana

Pa u nagodbi su svi dobavljaci oderani (haircut), neko manje, neko vise i to je gotova prica. Udjel u FG se odnosi na vrijednost potrazivanja nakon haircuta i on je, po mom misljenju, prodana po nabavnoj cijeni…

Rastimo zajedno...

U bilanci knjiže vrijednost Fortenove 67mil. Kn a prodano za cca.30 mil.kn.

Tek ce se vidjeti postignute cijene . No, ako su prodali za 40-50% knjizene vrijednost onda će imati minus no to je onda knjigovodstveni gubitak, bez odljeva novca iz kompanije. S druge strane, smanjit će zaduženost za naplaćeni iznos. Kako god bilo, ta transakcija će imati jednokratan učinak i njome će biti završeno poglavlje “Agrokor”, a bilanca očišćena od toksične imovine.

Biti će to jednokratni financijski prihod, koji je to iznos(50-100 mil.) možemo samo nagađati,.imali su prošle godine taj otpis potraživanja u iznosu od 57 mil. kn tako da je vrijednost u knjigama konzervativno napravljena pa mislim da tu neće biti nekih problema.
Glavno je da su se riješili tog Agrokora i naplatili velik dio potraživanja, smanjiti će dug, investirati u proizvodnju, imati će bolje rezultate kompanija…


U bilanci knjiže vrijednost Fortenove 67mil. Kn a prodano za cca.30 mil.kn.

Kako znate da je prodano za 30 mil?


U bilanci knjiže vrijednost Fortenove 67mil. Kn a prodano za cca.30 mil.kn.

Cak i da je tako, opet super. Glavno da se tog g.vna rjesimo.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Zasto ne bi pogledali rijesenje sa TS, sve bi bilo jasnije. Sutra cu vidjeti da se podsjetim i ne pricam napamet. Lijepo pise kolika su potrazivanja, kolika je isplata te koliko je financijski preneseno u nove instrumente.

Evo da se ne mučite raspravljajući o stvarima koje mnogi ne razumiju niti pak znaju pročitati iz FI.

No po meni ova prodaja neće imati utjecaj na cijenu. Cijena dionice na burzi bi trebala odražavati očekivanja za budućnost. A sa svim promjenama koje su se dogodile u zadnje vrijeme perspektiva je po meni pozitivna. Nadalje, cijena dionice ukoliko se u obzir uzmu trenutne valuacije na dioničkim tržištima po meni ima značajniji potencijal rasta.
Strpljivi će ovdje biti nagrađeni, špekulatni će i dalje laprdati kako im odgovara… Rvatska priča.

Zavisi kako gledaš na to. Oni su izvukli u ovome trneutku maksimum. PPD je otkupljivao da zajedno s Rusima stekne kontrolu, nakon toga zbog trenutne situacije neće biti moguće prodati niti po nedavnim cijenama. Jednom kad je kontrola stečena, udjeli vrijede još manje. Barem u teoriji.

Agrokor je dugogodišnji kamen oko vrata mnogim našim firmama i kompanijama, dobro je da se Saponija rješila tog kamena.

Kad već prognozorate napamet, da se priključim, moja procjena je da je udio prodan za 124 mil. kuna.
Ipak je to jezičac na vagi za 50% vlasništva.
Ništa se prodaje u tim relacijama ispod cijene.

Jel itko ima ikakva saznanja za kolko je prodano, a ne da nagadamo ovdije bezveze.

Cudno mi je da je rasla dionica jucer ako su prodali udio za 30mil, to je onda gubitak od cijene koja je knjizena u bilanci i tq razlika izmedju prodane cijene i cijene u bolanci ide u RDG.

I super je da se rijesilo tog beskorisnog udijela koji ti ni zasta ne sluzi osim da ga gledas u bilanci.


Jel itko ima ikakva saznanja za kolko je prodano, a ne da nagadamo ovdije bezveze.

Cudno mi je da je rasla dionica jucer ako su prodali udio za 30mil, to je onda gubitak od cijene koja je knjizena u bilanci i tq razlika izmedju prodane cijene i cijene u bolanci ide u RDG.

I super je da se rijesilo tog beskorisnog udijela koji ti ni zasta ne sluzi osim da ga gledas u bilanci.


U travnju prosle godine se otkupljivalo po cijeni do 60% nominale. Tesko mi je povjerovati da je sada prodano ispod toga, ali sve je moguce…

kolege
ako proučite malo stjecanja udjela/otkup dugova energije naturalis/ppd do sada, mislim da će biti sve puno jasnije. sve što kupuju, kupuju sa debelim debelim diskontom. luka ploče, pevec, dalekovod, sada fortenova…. razloge možemo opet samo nagađati.

Razlozi su da zarade.
Saponiji se svakako bolje toga riješiti i ulagati u biznis pa i po cijenu privremenog gubitka u bilanci i u RDG-u.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

New Report

Close