SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne. Moj potfelj je, i da, ova godina mi je bila 10%:):):):):)

Auhr
Jd.com
Oxy
Atln

Stari graf, važeća priča.
Dodirnuli smo znači fibo na 290 kn…. iduće zaustavljanje na 260 kn.
Mada ne mislim da će se to desiti
Al’ moram ići viriti u novi graf. 🙂

Evo ga.
I ja mislim da je to to.
Mjesečni graf, satni interval.
Money Flow mislim na oversoldu. MACD divergencija, cijena je pala, on nije 🙂

Tehnicka analiza na ZSE….ozbiljno?

vi stvarno prema tome na ZSE odlucujete kada ulagati?

@ orešković
Osim ulaganja, a i njih treba hendlati, da.


Stari graf, važeća priča.
Dodirnuli smo znači fibo na 290 kn…. iduće zaustavljanje na 260 kn.
Mada ne mislim da će se to desiti
Al' moram ići viriti u novi graf. 🙂

Ja neznam tko normalan kupuje po tim crtežima :))

Meni je to kao da citam horoskop u novinama… ili kad zovi one tarot majstore.. ahahahah


1. Auhr
2. HT
3. Lrhc

maca popapala jezik:), dobar si….nego nemoj se nervirat, nego pojedi Kandit, vrhunska je to cokolada, malo cukra

Stvarno, tebi su to podcjenjenije dionice od Saponie, nemoj se ljutiti ali ti ili ne znas sto znaci rijec podcjenjen ili jos moras jako puno uciti o vrednovanju firmi tj. moras nauciti osnove ulaganja.

Nemam vremena ali krenimo redom,
1. Auhr
Ciklična dionica koja je na svom maksimumu. u zadnjih 10 dionica. Svi svjetski mediji pricaju o padu prodaje automobila. Po meni su ove razine za prodaju a ne za kupnju.
P/E 11, dobit 41M kn, TK 540M kn.
Po meni je ovo dobra ali ciklična dionica koja je na svom vrhu, preporuka bi bila prodati a ne kupovati na ovim razinama.

2.HT
Nema se tu sto puno napisati, troma, fondovska dionica koja moze maksimalno narast s ove razine 15%. Divka 6 -7 kn.
Meni nezanimljiva dionica i zaobilazim je, ne mozes puno izgubiti niti dobiti. Prihodi i dobit godinama pada, zadnje 2-3 godine su se malo stabilizirali.
Matica izvlaci lovu iz HT bez ikakve logike, npr.:
Dali 125M eura na obveznice DT bez kamata, tko je tu lud.
123M eura bacili za crnogorski telekom
P/E 16

3. Lrhc
Skupa dionica, ne bi je dirao stapom.
Prihodi 180M kn, TK 532M kn
Na ovim razinama preskupa da bi ju komentirao.
Usporedi je sa Solarisom pa ces shvatiti sto je podcjenjeni turist.

Uglavnom ove dionice koje si nabrojao ne bi dirao na ovim razinama stapom, od njih je jos najbolji HT, onda si mozes misliti kakve su druge dvije.

Saponia ima P/E 5,5
TK 200M kn
Dobit 35M kn

Ove tvoje joj nisu do koljena, brojevi su gadna stvar.

Lp



1. Auhr
2. HT
3. Lrhc

maca popapala jezik:), dobar si….nego nemoj se nervirat, nego pojedi Kandit, vrhunska je to cokolada, malo cukra

Stvarno, tebi su to podcjenjenije dionice od Saponie, nemoj se ljutiti ali ti ili ne znas sto znaci rijec podcjenjen ili jos moras jako puno uciti o vrednovanju firmi tj. moras nauciti osnove ulaganja.

Nemam vremena ali krenimo redom,
1. Auhr
Ciklična dionica koja je na svom maksimumu. u zadnjih 10 dionica. Svi svjetski mediji pricaju o padu prodaje automobila. Po meni su ove razine za prodaju a ne za kupnju.
P/E 11, dobit 41M kn, TK 540M kn.
Po meni je ovo dobra ali ciklična dionica koja je na svom vrhu, preporuka bi bila prodati a ne kupovati na ovim razinama.

2.HT
Nema se tu sto puno napisati, troma, fondovska dionica koja moze maksimalno narast s ove razine 15%. Divka 6 -7 kn.
Meni nezanimljiva dionica i zaobilazim je, ne mozes puno izgubiti niti dobiti. Prihodi i dobit godinama pada, zadnje 2-3 godine su se malo stabilizirali.
Matica izvlaci lovu iz HT bez ikakve logike, npr.:
Dali 125M eura na obveznice DT bez kamata, tko je tu lud.
123M eura bacili za crnogorski telekom
P/E 16

3. Lrhc
Skupa dionica, ne bi je dirao stapom.
Prihodi 180M kn, TK 532M kn
Na ovim razinama preskupa da bi ju komentirao.
Usporedi je sa Solarisom pa ces shvatiti sto je podcjenjeni turist.

Uglavnom ove dionice koje si nabrojao ne bi dirao na ovim razinama stapom, od njih je jos najbolji HT, onda si mozes misliti kakve su druge dvije.

Saponia ima P/E 5,5
TK 200M kn
Dobit 35M kn

Ove tvoje joj nisu do koljena, brojevi su gadna stvar.

Lp
[/quote]

Potpisujem svaku rijec.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Totalno si u pravu….SAPN treba ciniti barem 25% svakog portfelja na ovim razinama….

usporedivati SLRS i LRHC, sjedi 1. I staviti prihode u neke omjere sa TK, sjedi 1. Inace ako nisi znao, EBITDA je ta koja se gleda gotovo u svim biznisima…

jel ti znas koja je glavna djelatnost AUHRa?, tj. njegov FCF od kuda dolazi?, od prodaje automobila i kamiona?, sjedi opet 1

kakve veze ima sto je HT fondovaka dionica?, pa isto tako je SAPN dionica od gazde, gazde koji je iz iste te firme izvukao milijune gradeci centre u rodnoj grudi, pa si ti zamisli….

nemoj si misliti da si popio svu pamet svijeta…..i da si sa SAPN uhvatio macku za m……ako smo kod ciklicnosti, sto mislis sto ce se dogoditi sa SAPN ako consumer krene slabiti, a i on je na ATH….

nemoj biti pre pametan….i GM ima isto PE 5,5

Nisam siguran da li se i ovdje ignoriraju jamstva kao i u slucaju agrokora i povezanih firmi? Samo razmisljam naglas. Nemam dionice sapn od one afere sa netransparentnoscu u jeku agrokor krize.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Totalno si u pravu….SAPN treba ciniti barem 25% svakog portfelja na ovim razinama….

usporedivati SLRS i LRHC, sjedi 1. I staviti prihode u neke omjere sa TK, sjedi 1. Inace ako nisi znao, EBITDA je ta koja se gleda gotovo u svim biznisima…

jel ti znas koja je glavna djelatnost AUHRa?, tj. njegov FCF od kuda dolazi?, od prodaje automobila i kamiona?, sjedi opet 1

kakve veze ima sto je HT fondovaka dionica?, pa isto tako je SAPN dionica od gazde, gazde koji je iz iste te firme izvukao milijune gradeci centre u rodnoj grudi, pa si ti zamisli….

nemoj si misliti da si popio svu pamet svijeta…..i da si sa SAPN uhvatio macku za m……ako smo kod ciklicnosti, sto mislis sto ce se dogoditi sa SAPN ako consumer krene slabiti, a i on je na ATH….

nemoj biti pre pametan….i GM ima isto PE 5,5

Opet lupetas bezvezarije, navodis neke nebuloze a bjezis od brojeva, a oni su jedino bitni u ovom poslu pogotovo ako pricamo o usporedbi i podcjenjenosti.
Stalno dolazis na ovu temu i negativno pises o SAPN koja je biser na ZSE, a sada kad si napisao koje su po tebi najpodcjenjenije dionice na ZSE (Lrhc, Auhr i Ht) sam shvatio da neznas osnove i onda umjesto da naucis nesto opet pises bezvezarije.

Krenimo redom:
Ht ima P/E 16, Lrhc P/E najvjerojatnije oko 25, Auhr P/E 11.
A Sapn na ovoj razini ima P/E 5,5
Znaci da bi shvatio, da netko kupi Ht, Lrhc ili Auhr po trenutnoj TK – povratio bi ulog kroz dobit za Ht 16godina, Lrhc 25godina ili Auhr 11 godina.
A da kupi Sapn po TK, ulog bi vratio kroz dobit za 5 i pol godina.
Nadam se da si sada shvatio koliko je Saponia podcjenjenija od dionica koje si naveo, nadam se da ce ti ovo najjednostavnije objasnjenje biti razumljivo, stvarno ne mogu biti jednostavniji.

Lp

usporedivati SLRS i LRHC, sjedi 1. I staviti prihode u neke omjere sa TK, sjedi 1. Inace ako nisi znao, EBITDA je ta koja se gleda gotovo u svim biznisima…

..ako smo kod ciklicnosti, sto mislis sto ce se dogoditi sa SAPN ako consumer krene slabiti, a i on je na ATH….

Lrhc i Solaris po podcjenjenosti ne mogu stati u istu recenicu…
Pogledaj kolika bi dobit bila Solarisu da kao svi drugi turisti knjize 15% prihoda u amortizaciju, Solaris knjizi oko 35% prihoda u amortizaciju, zbog toga ima malu dobit i izbjegava placati porez na dobit, ali to je za tebe visa matematika…

O kakvoj ti ciklocnosti pricas kod Saponije,
daj pogledaj izvjestaje zadnjih 10 godina, gdje ti tu vidis ikakve nagle oscilacije, svasta, stvarno lupetas bezvezarije…

Oreskovicu

I ja bi mogao svaki dan na temi auhr pisati kako je to ciklicna dionica koja je na svom vrhu, navoditi clanke o padu prodaje automobila vani i takve gluposti.Mogao bi svako malo na temi od lrhc pisati kako je skupa i usporedivat je sa Solarisom ali ja to ne radim niti me takve budalastine zanimaju.

To ostavljam velikim strucnjacima kao sto si ti, koji dolazi svako malo na temu od SAPN i navodi takve besmislice da je to tesko citati, te Saponiji padaju prihodi, te nemaju top proizvode, te gazda ovo te gazda ono.
A ne govoris nista o brojevima a to je da Saponija vrijedi 200M kn, da je gazda stavio pod istu kapu Marasku i Kandit, da ima dobit 35M kn koja iz godine u godinu raste, da su smanjili dug za 200M kn u zadnje 2 godine, da ima P/E 5,5 ma ovim razinama a brojevi su jedino bitni.

Necu vise gubiti vrijeme na tebe, uzmi knjige i uci, kreni s osnovama ulaganja.

Lp

Nemam ja sto uzimati knjige. Ja sam za tebe knjiga. Ja sam ti 100 puta napisao da je SAPN podcjenjena, al nije TOP i jedinvstvena prilika sto se nudi jednom u desetljecu, kako ti navodis. I govorim ti i lose strane da pogledas dvije strane…dobru ti non stop govoris, i ja nista ne pisem protiv nje bez pokrivenih cinjenica…

Sretno sa SAPN, isto ko i sa OPTE i dao Bog ostvarili x3 na pocetnu investiciju….

Oko 550 komada upravo je iskipano po bidu.

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close