Razotkrivamo portfelje

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Razotkrivamo portfelje

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jos skoro dva mjeseca, promjena malo, uglavnom promjenom cijena dionica, 4,9% plusa u ovoj godini:
9,9% ilra
10,1% kodt
9,0% adpl
8,5% ckml
8,1% plag
8,4% hupz
7,4% rivp
8,5% atln
6,9% tuho
7,7% mais
6,2% arnt
3,5% auhr
2,2% viro
1,5% hbrl
2,2% cash

drevil

Nakon svega sto se dogodilo i sto se dogada na ZSE, da li smatras da je ovo zadovoljavajuci prinos s obzirom na rizik? Oprosti, ali nakon ovoga sa Agrokorom, gdje je konačno postalo očito da doslovno svi mi možemo preko noći izgubiti sve što imamo, ti u Q1 imas prinos 3% iznad inflacije…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


drevil

Nakon svega sto se dogodilo i sto se dogada na ZSE, da li smatras da je ovo zadovoljavajuci prinos s obzirom na rizik? Oprosti, ali nakon ovoga sa Agrokorom, gdje je konačno postalo očito da doslovno svi mi možemo preko noći izgubiti sve što imamo, ti u Q1 imas prinos 3% iznad inflacije…

Mislim da je prinos zadovoljavajući s obzirom na rizik, ali rizik treba smanjiti koliko se da:
2012 19,3%
2013 19,7%
2014 26,3%
2015 12,8%
2016 25,7%
2017 -9,1%
2018 4,9% nakon nepune 1/3.
Rizik je prisutan, ja svake druge ili treće godine greškom uzmem dionicu koja padne za ½ ili 2/3, jednom u deset godina država mi oduzme vlasništvo nad dionicom i izgubim sav ulog u toj dionici ili skoro sav (istina, ja sam izasao iz dionice prije oduzimanja imovine, ali nakon što je ona najavljena). Rješenje je u diverzifikaciji, lani su mi se smijali ovdje na forumu zašto imam petnaestak dionica, pravi znalac bi imao dvije-tri (npr. dvije-tri tada za njih sigurne i plodne, brodara ili građevinara:). A lani mi se dogodio perfect storm, tržište je palo 20% (crobex s 2200 na 1800 u zadnjih godinu dana)+ eksproprijacija kapitala u ledu+potpuno pogrešan ulazak u viro, vjerojatno u najgorem momentu desetljeća. Rezultat savršene oluje je -9,1%, dakle više poderana jedra nego li potopljeni brod. Ja sam zadovoljan s rizikom i prinosom, u godinu dana ne mogu udvostručiti imetak, ali ga ne mogu ni izgubiti.

u tijeku preslagivanje od nekoliko postotaka:
10,0% ilra
10,4% kodt
9,6% adpl
8,4% ckml
8,2% plag
9,2% hupz
7,6% rivp
7,3% atln
6,7% tuho
7,3% mais
6,2% arnt
3,4% auhr
1,1% sapn
2,0% viro
2,6% cash


u tijeku preslagivanje od nekoliko postotaka:

– hoće li biti vaše tablice za zadnji Q na temi BB ???

– I love this game.
Pozdrav !


AUHR 42%
Jd.com 31%
Funte 15%
Dolari 9%
Viro 3%

Skratio vecinu, a sa tim kesom i jos kesa(euri)zadnja 2 dana podebljao Jd.com….i vise ne diram do kraja godine, osim Viro u H2_2018 ako dode do 150 kn

Auhr – 40%
Jd.com – 38%
Funte – 10%
Viro – 10%
Plag – 2%

-7% godina trenutno…

75 % ADPL, PVCM,RIVP
15 % KODT, MDKA, GAMA
10 % par manjih pozicija

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Lrh 23,4%, lrhc 20,3%, rivp 16,4%, atln 13,7%, arnt 8,8%, adrs2 7,7%, mdka 3,8%, plag 2,5%, ernt 1,1%, kodt 0,8%, ostale siće 1,4%. Nakon sezone ili eventualnom prodajom lrh prilično kraćenje pozicija u turizmu, malo pojačavati dividendne adrs, kodt, mdku, ernt te pojačati keš

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

60% ADPL, KODT i ADRS
25% LRHC, HPB, PLAG i MAIS
15 % BEDACI (Thnk, Viro, Atpl i Opte)
Trenutno mi je velika zelja SAPN, ali nemam kesa. Cekam da jedan od bedak povuce

Rastimo zajedno...

TUHO, ATLN, LRHC, ADRS, JDGT, cash

Na ZSE ne tugujem aktivno, samo povremeno pratim.

Dio sredstava prebacio na NYSE gdje aktivno trgujem.

dindon,
sviđa mi se ova konstatacija :
Na ZSE ne tugujem aktivno, samo povremeno pratim.

Lajkam :):):):):):)

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Hehe, mobitel valjda sam ispravio. Ne možeš Kineza prevariti. ZSE = tuga i jad

Značajnije pozicije na zse:
IKBA, HTCP, ACI, ADPL, SNH Alfabeti-najviše GAMA, KOTR-P te junk obveznice Dalekovoda.
Manje pozicije: ATLN, KODT-P, ADRS-P, BRIN, OLVD, HMDN, ILRA, HPB, HDUZ.
Vani: SLV, WFC, DFS, PSK, BBD, ITUB, DSX-PB, DAI.DE, BMW.DE (sve po sitno)
Još malo i gotov stan koji će tijekom ljeta biti u najmu

Keša jako malo, kripto 0, krediti 0.

nakon 2017 i velike fantazije sa ATPL i male pušione na LEDU …sad sigurno- dividenduše
55 % adrisi
20 % zaba..divka sjela pa ćemo vidjet dalje
10 % atpl ostao ..al bolje da je još manje -zasad
15 % adpl .bolje bi bilo da je više ..videl bum dalje

New Report

Close