PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://www.slobodnadalmacija.hr/scena/showbizz/clanak/id/553821/39zvali-su-me-slatka-kusnja-takva-sam-i-ostala39-pjeva-supruga-zdravka-peveca-39crna-visnja39-i-pivo-vratili-su-je-u-zivot-otkrila-nam-je-stosta-o-grdovicu-i-zivotu-u-zadru

svojedobno je bori raseta zbog neke omaske morao visekratno preslusati cd gospodin, nikad nije zaboravio to zadovoljstvo

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kakva dividenda to jedino ako gazdi zaskripi s lovom, prvo oni trebaju malo pokupovat svojih nekretnina da budu mirniji sta i rade.

Ignore : renči

Status

I ovdje kao i na Adrisu treba pročitati pažljivo revidirano izvješće u kojem jasno piše da je u 2017. Pevec iz kredita financirao kupovinu nekretnina u kojima posluje, te da se ta praksa nastavlja i na početku 2018.
Zato je i bilo sumnjivo obrazloženje za dokap, kad se zna da Pevec može bez problema iz tekućeg poslovanja financirati višestruko veće kredite nego ih ima sada kada je nisko zadužen.
Drugi je par opanaka po kojoj cijeni se nekretnine plaćaju, ali dok je ovolika npm nema problema.
Bila bi ludost da Pevec ne koristi polugu u situaciji kada ide prema dvije mlrd kn i 100kn eps.
U četiri godine dakle prihodi sa 910mil rastu na 2mlrd.
U prvih 6 mj ove godine nije problem pretpostaviti koliko je dodatno zarađeno. Nikakve nekretnine više ne mogu zaustaviti dobit koja je enormna obzirom na cijenu prilikom delista. Dakle radi se o tome da ja vidim cijenu od 171,5kn što daje točno p/e 2 i to za 2017. Nema više ni nategnutih rezervacija. Isto tako vidimo da su sada ipak povećali ponudu za “respektabilnih” 51kn, ali ipak. Ono što znam to je da im ne ide baš kupnja, što je vidljivo iz knjige dioničara.
Trebalo ih je istrpiti ali sada otezanje nema logike jer uprotivnom kapital će explodirati, a morat će svako malo dizati cijenu prilikom ponude. I njih češka, do kada vidjeti ćemo.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Da isplate konzervativnu dividendu tokom ove godine od 25-30kn, vuk sit, a ovce na broju. A ako ne, brzo će kraj godine, a onda ne treba čekati statističko izvješće. Vrijeme im više nije saveznik jer puno njih oko Lovre bi htjelo mesa, a ne odgađati neminovno za par postotaka vlasništva. Nije lako spavati pored sefa punog love.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Status

I ovdje kao i na Adrisu treba pročitati pažljivo revidirano izvješće u kojem jasno piše da je u 2017. Pevec iz kredita financirao kupovinu nekretnina u kojima posluje, te da se ta praksa nastavlja i na početku 2018.
Zato je i bilo sumnjivo obrazloženje za dokap, kad se zna da Pevec može bez problema iz tekućeg poslovanja financirati višestruko veće kredite nego ih ima sada kada je nisko zadužen.
Drugi je par opanaka po kojoj cijeni se nekretnine plaćaju, ali dok je ovolika npm nema problema.
Bila bi ludost da Pevec ne koristi polugu u situaciji kada ide prema dvije mlrd kn i 100kn eps.
U četiri godine dakle prihodi sa 910mil rastu na 2mlrd.
U prvih 6 mj ove godine nije problem pretpostaviti koliko je dodatno zarađeno. Nikakve nekretnine više ne mogu zaustaviti dobit koja je enormna obzirom na cijenu prilikom delista. Dakle radi se o tome da ja vidim cijenu od 171,5kn što daje točno p/e 2 i to za 2017. Nema više ni nategnutih rezervacija. Isto tako vidimo da su sada ipak povećali ponudu za "respektabilnih" 51kn, ali ipak. Ono što znam to je da im ne ide baš kupnja, što je vidljivo iz knjige dioničara.
Trebalo ih je istrpiti ali sada otezanje nema logike jer uprotivnom kapital će explodirati, a morat će svako malo dizati cijenu prilikom ponude. I njih češka, do kada vidjeti ćemo.

sad kad imaju manje vis ono sto hoce, mogli bi početi igrati pošteno. mogli bi.

a da li hoće – hm, ne bih stavio ruku u vatru. veoma nepristojno odigrano prema malim dioničarima, jedna od najgorih burzovnih priča , a bilo ih je. tako da – doke ne opipam i ne vidim, ne vjerujem

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Status

I ovdje kao i na Adrisu treba pročitati pažljivo revidirano izvješće u kojem jasno piše da je u 2017. Pevec iz kredita financirao kupovinu nekretnina u kojima posluje, te da se ta praksa nastavlja i na početku 2018.
Zato je i bilo sumnjivo obrazloženje za dokap, kad se zna da Pevec može bez problema iz tekućeg poslovanja financirati višestruko veće kredite nego ih ima sada kada je nisko zadužen.
Drugi je par opanaka po kojoj cijeni se nekretnine plaćaju, ali dok je ovolika npm nema problema.
Bila bi ludost da Pevec ne koristi polugu u situaciji kada ide prema dvije mlrd kn i 100kn eps.
U četiri godine dakle prihodi sa 910mil rastu na 2mlrd.
U prvih 6 mj ove godine nije problem pretpostaviti koliko je dodatno zarađeno. Nikakve nekretnine više ne mogu zaustaviti dobit koja je enormna obzirom na cijenu prilikom delista. Dakle radi se o tome da ja vidim cijenu od 171,5kn što daje točno p/e 2 i to za 2017. Nema više ni nategnutih rezervacija. Isto tako vidimo da su sada ipak povećali ponudu za "respektabilnih" 51kn, ali ipak. Ono što znam to je da im ne ide baš kupnja, što je vidljivo iz knjige dioničara.
Trebalo ih je istrpiti ali sada otezanje nema logike jer uprotivnom kapital će explodirati, a morat će svako malo dizati cijenu prilikom ponude. I njih češka, do kada vidjeti ćemo.

Odakle zakljucak da nije procitano, od 23 centra u kojima posluju u njihovom vlasnistvu su tek 4 centra jedan centar u vlasnistvu vise ne radi toliku razliku, njima za stabilnost poslovanja u buducnosti treba minimalno bit bar pola toga u vlasnistvu, a to znaci da trebaju jos dosta kupovat da bi dosli do toga, srica pa ostvaruju zavidnu dobit iz koje bi mogli taj dio realizirat i zato ne vidim razloga da se isplacuje dividenda osim ako glavnome treba za kredite.

Ignore : renči

Kratko i jasno, ja sam full, nema smisla cjepidlačiti.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Ne treba njima ništa

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Ako ćemo ignorirati eps=100 onda je problem negdje drugo. Ovakav način seciranja je besmislen.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Kolega ova priča nije “gotova”.
Ružno pače pretvorit će se u labuda.
Svima je to u interesu, pogotovo većinskima.

sad kad imaju manje vis ono sto hoce, mogli bi početi igrati pošteno. mogli bi.

a da li hoće – hm, ne bih stavio ruku u vatru. veoma nepristojno odigrano prema malim dioničarima, jedna od najgorih burzovnih priča , a bilo ih je. tako da – doke ne opipam i ne vidim, ne vjerujem

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

https://pevec.hr/kompanija/investitori-vijesti/pevec-kupio-merkur-u-cakovcu/

Zadnja rečenica je bitna.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/pevec-se-pridruzio-medunarodnom-savezu-a-r-e-n-a-za-nabavu-proizvoda-iz-uradi-sam-segmenta/

Ja bih kolegu malo ispravio i dodao 500 rizika i nada da firma vrijedi 5-6 puta više u odnosu na cijenu
Nije zgorega podsjetit se na crnačenja.



Joj, joj, joj ovdje se nitko vise ne snalazi. Udruga će razmotriti…, a sto je dosad radila? Uvijek ste korak iza njih, stisnuti uza zid i ne da ne možete, nego se ni ne trudite pomaknuti. Nije ništa bolja situacija ni ovdje na forumu gdje se stalno raspredaju scenariji u kojima dioničari neće “proći tako loše” i kao doći će i taj dan kad će većinski promijeniti stav prema manjinskima i kad ce se “otključati” vrijednost?! Ili će dojahati vitez na bijelom konju i baciti kovčeg zlata pred Dicentru i crnu magiju koja će preokrenuti cijelu stvar u vasu korist?!

Dečki, to tak u stvarnom životu ne funkcionira. Ako nešto izgleda kao patka, kreće se kao patka i glasa se kao patka, onda je vrlo vjerojatno patka.

Ne znam zašto se svi toliko bojite squeez out-a? Pa to vam je najbolja varijanta da se naplatite, ako mislite da postoji velika disproporcija izmedju cijene i fer vrijednosti. Naravno, i to nosi svoje rizike koji nisu mali. Uglavnom morate se ubuduće bolje organizirati i ne fantazirati. Problem ili situacija se neće rijesiti sama od sebe.

Evo VauVau, vjerovali ili ne ali da se i s vama složim sto posto. Mislim da je odavno jasno da je naivno očekivati bilo što pozitivno i nije mi jasno kako većina ovdje tumači kao da su oni na slijepo izbacili i broj dionica i iznos dokapa i sve. Nemaju pojma tko bi se mogao javiti, pucaju na široku javnost pa tko bude bude… Prestanite se zavaravati ljudi, da je tako ne bi poziv na glavnu skupštinu doslovno sakrili na svjojoj stranici nego bi bili po svim protalima i novinama zadnjih mjesec dana.

Još jedna predstava, nakon ovoga će po svojim računima kumulativno imati iznad 85% a vi se i dalje nadajte. Čak i da netko kupi od njih po 300 nema obvezu davanja ponude. Sve skupa je ovdje 500 rizika i jedna nada da firma vrijedi duplo više u odnosu na cijenu. Ima takvih još na burzi sa puno puno manjim rizikom… A najgore je što je ovo sve već odavno jasno.
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Ja bih kolegu malo ispravio i dodao 500 rizika i nada da firma vrijedi 5-6 puta više u odnosu na cijenu
Nije zgorega podsjetit se na crnačenja.



Joj, joj, joj ovdje se nitko vise ne snalazi. Udruga će razmotriti…, a sto je dosad radila? Uvijek ste korak iza njih, stisnuti uza zid i ne da ne možete, nego se ni ne trudite pomaknuti. Nije ništa bolja situacija ni ovdje na forumu gdje se stalno raspredaju scenariji u kojima dioničari neće “proći tako loše” i kao doći će i taj dan kad će većinski promijeniti stav prema manjinskima i kad ce se “otključati” vrijednost?! Ili će dojahati vitez na bijelom konju i baciti kovčeg zlata pred Dicentru i crnu magiju koja će preokrenuti cijelu stvar u vasu korist?!

Dečki, to tak u stvarnom životu ne funkcionira. Ako nešto izgleda kao patka, kreće se kao patka i glasa se kao patka, onda je vrlo vjerojatno patka.

Ne znam zašto se svi toliko bojite squeez out-a? Pa to vam je najbolja varijanta da se naplatite, ako mislite da postoji velika disproporcija izmedju cijene i fer vrijednosti. Naravno, i to nosi svoje rizike koji nisu mali. Uglavnom morate se ubuduće bolje organizirati i ne fantazirati. Problem ili situacija se neće rijesiti sama od sebe.

Evo VauVau, vjerovali ili ne ali da se i s vama složim sto posto. Mislim da je odavno jasno da je naivno očekivati bilo što pozitivno i nije mi jasno kako većina ovdje tumači kao da su oni na slijepo izbacili i broj dionica i iznos dokapa i sve. Nemaju pojma tko bi se mogao javiti, pucaju na široku javnost pa tko bude bude… Prestanite se zavaravati ljudi, da je tako ne bi poziv na glavnu skupštinu doslovno sakrili na svjojoj stranici nego bi bili po svim protalima i novinama zadnjih mjesec dana.

Još jedna predstava, nakon ovoga će po svojim računima kumulativno imati iznad 85% a vi se i dalje nadajte. Čak i da netko kupi od njih po 300 nema obvezu davanja ponude. Sve skupa je ovdje 500 rizika i jedna nada da firma vrijedi duplo više u odnosu na cijenu. Ima takvih još na burzi sa puno puno manjim rizikom… A najgore je što je ovo sve već odavno jasno.
[/quote]
[/quote]

Vrijedi, vrijedi… samo ne možeš nikome prodati osim par komada fejkanim oglašivačima na njušci i na nekoj opskurnoj platformi brokerske kuće na kojoj nitko ne trguje.

To ti je ko da imaš sjajan sportski auto, al nemaš gume pa možeš samo dodavati gas i stajati na mjestu. Komisiona firma bez imovine vrijedi do prve krize, nakon toga vise neće biti robe na djemdo i trebat će je naručiti i platiti. U tom trenutku koncept, roba vasa, a lova naša, pada u vodu.

@VauVau aka DonJuan
Što ga više gadiš to mi je sve draži

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

New Report

Close