PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa ja mislim da narod nije glupp da proda po ponudi od 199 kn Dicentri … i ovo je svakako mala cijena 212 kn :S

Bio jučer u jednom centru Pevca, asortiman im odličan, kupaca ima, marketing im jako dobro radi, stalno imaju tjedne akcije…sve u svemu jako dobro izgleda.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

Sve izgleda dobro i centri i gužve na blagajnama i povećava se BID.
Jedino cijena stoji čvrsto kao konj bana Jelačića.

Sa druge strane očito je da ponudu Dicentre, dobio sam čak i pismo o SKDD
(odmah ga sitno potrgao i bacio u smeće) nitko nije ozbiljno shvatio, a kamoli prihvatio.
Jedino totalno neupućeni ili neuki.

Svaka čast Cons i Barikb. Njihovo pisanje je diglo cijenu na 216kn. Međutim, cijena je bila 173kn u petom mjesecu..Da prodamo sada ili čekamo?
Investimire, ako mi možete molim Vas objasniti kako Dicentra može manipulacijama srušiti cijenu dionice?

Polako kreće fiktivna trgovina ? Prebacivanje radi spuštanja cijene.
Imam nos za takve stvari.

U Pevecovim centrima plaćanje do 24 rate bez kamata i naknada. Nema sumnje da mnogim kupcima to odgovara i povećavat će promet.


Svaka čast Cons i Barikb. Njihovo pisanje je diglo cijenu na 216kn. Međutim, cijena je bila 173kn u petom mjesecu..Da prodamo sada ili čekamo?
Investimire, ako mi možete molim Vas objasniti kako Dicentra može manipulacijama srušiti cijenu dionice?

barik, biste vi kolegi objasnili fore i fazone koje se se mogu raditi s cijenom kad covjek ima dovoljno para npr. prebacivanje – dva računa, jedan vlasnik, jjedan racun istresa po bidu, drugi kupi, drugi se uplaše pa i oni počnu prodavati ili obrnuto – dizanje cijene

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Zahvaljujem Investimir. Ali to što pišete je strašno..Znači da cijena dionice nema veze sa vrijednosti tvrtke. Dakle moguće je da netko manipulira, diže i spušta cijenu dionica a burza ne reagira. Nas male dioničare onda nitko ne štiti.

Radi se o tome da je burza često psihologija, a često i psihologija mase.
Kupci ne kupuju kada je jeftino, nego kada cijena ide gore zato jer je onda
valjda dobro. Da nam netko proda benzin po 2 kn, euro po 3 kn ili najbolju
teletinu po 15 kn svi bi otrprilike znali što kupuju i da li je povoljno ili ne.

Mali dioničari ovdje trebaju biti strpljivi do točke preokreta tj. točke u
kojoj će sam vlasnik povećavati svoju imovinu kroz rast dionice.
Trenutno je na sceni akumulacija. Gotovo je nemoguće da steknu 75%,
da bi stekli toliko cijena bi morala biti puno (i nekoliko puta) viša po
mome mišljenju. Dicentra polako kupuje i svaka kupljenja dionica po
ovoj cijeni je vrlo isplativa, ne samo njima nego i svim realnim dugoročnim
ulagačima. Zaštita malih dioničara ovdje je u prvom redu niska cijena kupnje.

ovo je barik dobro objasnio. i slažem se da niska cijena je dobra zastita. i dalje plačem što nam učiniše od pvcm – mogla je to već ada biti valaar ptriča. možda na kraju bude, nakon puno živaca na kraju vjerojatno i bude, ali mogla je vec sada to biti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Mislim da će biti novi Valamar, ali ne preko noći. Trebat će puno strpljenja
i živaca, možda i poneka suza za one koji će iz raznoraznih razloga morati
prodati dionice dok ne dođe barem približna cijena.
Ali to je život, dionice se najviše isplate dugoročno. Morate čekati
otključavanje vrijednosti koja ovdje postoji. Postoji ogroman RASTUĆI prihod (zato je usporediv s RIVP),
novi centri i jako lijepa dobit. Strpljeni spašeni i ne dajte da vas u dionicama vode
emocije (što je naravno i ljudski) nego ipak brojke.. Tko ne kupuje u Pevecu, pa kupujemo
većina upravo jer je konkurentan. Djelatnici su ljubazni i zadovoljni plaćama. PVCM je OK.

Izabran novi predsjednik Nadzornog odbora Peveca

Najava širenja, centri puni robe i što je još važnije kupaca. Prihodi rastu, a dionica ?

Imenovanjem Radića za predsjednika Nadzornog odbora, priopćili su iz Peveca, konsolidirana je struktura organa kompanije kojoj predstoji snažnija ekspanzija i širenje prodajne mreže.
Iz Peveca poručuju kako će osim kontrole vođenja poslova Uprave, Nadzorni odbor koristeći svoju savjetodavnu funkciju u suradnji s Upravom tvrtke, djelovati na novu poslovnu politiku radi osiguranja stabilnosti kompanije i zaštite interesa svih dioničara.

Osječani i povezane skupine skoro imaju većinu ako ne već, tako da mali postaju nebitni

New Report

Close